02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
02:31:37 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mathews A...
Ogółem Użytkowników:2,203
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[irian] ciąg dalszy nastąpi...
irian
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2009 21:33
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

Heh, zbierałam się i zbierałam by w końcu stworzyć swój wątek... I tyle się zbierałam że teraz muszę się z Wami pożegnać na jakiś czas... Jutro idę znowu na oddział, nie daję już sama ze sobą rady... A już miało być dobrze, zdawało mi się że już wyjdę z tego bagna , ale to tylko były złudzenia... Nie wiem za ile do Was wrócę... Mimo iż dużo się tutaj nie udzielam, to będzie mi brakowało codziennego czytania Waszych postów Smile Trzymam za Was wszystkich kciuki, byście nie poddawali się w dążeniu do celu i życzę wszystkim pomyślności w Nowym Roku, by był o wiele lepszy niż ten co mija Smile Trzymajcie się cieplutko, jak tylko bede mogła to coś napiszę Smile
Edytowane przez Makro dnia 19/08/2010 22:46
 
http://pamietnikirian.blog.pl
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2009 21:46
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Irian wykorzystaj ten pobyt do budowania fundamentu pod nowy rozdział Twojego życia.Będę trzymać kciuki by Ci się udało odnaleźć siebie i ułożyć porozrzucane puzzle własnego ja. Pocieszacz
i pisz o postępach chętnie poczytam Wink
Edytowane przez martyna dnia 25/12/2009 21:46
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nadzieja
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2009 21:56
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Irian, trzymaj się cieplutko. Bardzo mocno Cię ściskam. Nie będzie łatwo, ale dasz radę.Z niecierpliwością będę czekać na wiadomości od Ciebie, pisz jak tylko będziesz mogłaSmile
Edytowane przez Nadzieja dnia 25/12/2009 21:57
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
irian
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2009 22:05
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

dziękuje Wam bardzo za miłe słowa Wink kurcze, mam nadzieje ze to juz bedzie ostatni raz :/ postaram sie przede wszystkim odpocząć Smile no i wiadomo ze cos napiszę jak się dorwę do neta ^^
 
http://pamietnikirian.blog.pl
Kati
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25/12/2009 22:38
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Irian - powodzenia. Odezwij się koniecznie
 
anima
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/12/2009 23:41
Startujący


Postów: 157
Data rejestracji: 25.03.09

Cieszę się, że podjęłaś decyzję odnośnie swojego leczenia.
Oby ta hospitalizacja była ostatnią Smile Pisz jak sobie radzisz!
 
verdemia
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 27/12/2009 14:00
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Irian trzymam barzo mocno kciuki! wierzę, ze się uda ale musisz ty też bardzo w to wierzyć.
Powodzenia!
 
irian
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 31/12/2009 14:19
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

no to się odzywam Grin z okazji Sylwestra I Nowego Roku wszyscy mamy odwiedziny oraz dostęp do telefonówGrin No więc ja oczywiście dorwałam się do Internetu Smile Od początku szłam jak burza i to tylko na połowie porcji... Zrobiłam kilka kilo w kilka dni tak że nawet pani doktor trochę się przestraszyła. No ale przyszłam bardzo odwodniona, a i tak nie wypijam tu minimum czyli 1,5litra dziennie... Na szczęście dzisiaj się w końcu zatrzymałam ^^ Morfologia jest już w porządku, odruchy wymiotne też powstrzymuje choć bywa ciężko. No ale od kiedyś trzeba jeść 3/4 porcji - czyli od dzisiaj ^^ I trochę ciężko, ale daję radę Wink terapii jako takiej tu nie ma, pobyt tutaj polega głównie na tuczeniu. Ale w tygodniu mamy kilka zajęć typu relaksacja i muzykoterapia. Trafiłam znowu na bardzo fajne dziewczyny, są tu też dwie moje znajome (niestety też wróciły). Pierwsze dni to prawie ciągle spałam... Zarówno zmeczenie jak i leki dały się we znaki, dzisiaj już nadaje się w miarę do życia, nawet byłam pod opieką pielęgniarki na dworze, a wieczorem wpadną rodzice Wink Chyba nie muszę mówić że czuję się przejedzona? No ale najważniejsze że atmosfera jest dobra, nikt nie kombinuje i mogę sobie odpocząć... Choć nie bardzo mi się podoba nabieranie ciała... No ale tak ma być, jak chcę być zdrowa to musi być mnie trochę więcej Smile Buziaki dla wszystkich i dziękuję bardzo za wsparcie :*
 
http://pamietnikirian.blog.pl
anima
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 31/12/2009 14:58
Startujący


Postów: 157
Data rejestracji: 25.03.09

Witaj Smile Miło Cię "słyszeć"! W którym szpitalu się leczysz? Nie wiem czy dobrze mi się wydawało, że w Warszawie? A propos szybkiego przybierania na wadze, kiedyś jedna dziewczyna przybrała w ciągu 1 dnia - 3,5 kg!! To było rzeczywiście przerażające, ale ona bardzo spuchła i potem kilka dni ta waga jej tak naprawdę spadała. Ale nie mówmy już o wadze. Fakt, jej odzyskiwanie jest najmniej przyjemnym elementem terapii, no ale co zrobić. Przewidujesz może ile czasu będziesz na oddziale?
 
irian
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 31/12/2009 15:54
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

nie, nie w Warszawie, w Łodzi na Czechosłowackiej Smile ciężko mi przewidzieć... Chcę ukończyć kontrakt tym razem, mimo iż korci mnie czasem by wypisać się na własne żądanie... Ale nie poddam się ^^ hmm przy takim tempie wzrostu wagi myślałam ze mi to zajmie miesiąc, zobaczymy jak będzie dalej. Już wolę trochę dłużej posiedzieć, ale żeby ta waga troche wolniej szła. Też strasznie spuchłam i w ogóle bardzo cieżko się czuje... No ale to wszystko woda i woda Smile
 
http://pamietnikirian.blog.pl
anima
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 31/12/2009 16:57
Startujący


Postów: 157
Data rejestracji: 25.03.09

Na Twoim blogu przeczytałam, że masz już 18 lat, jakoś mi się wydawało, że jesteś niepełnoletnia Wink To jest oddział dla młodzieży czy dla dorosłych? A z tą wagą to przecież jest tak, że tylko na początku rośnie dość szybko, potem się to jakoś uspokaja. Nie ma co panikować Smile Zresztą, przerabiałaś to już, więc wiesz Wink Ja się wypisałam na własne żądanie, w pewnym momencie moja waga w ogóle już nie chciała rosnąć, mimo że do końca kontraktu jeszcze trochę mi brakowało. Musiałam już wrócić na studia, ale jak na razie nawet dobrze sobie radzę Smile A jak u Was wygląda kontrakt?
Edytowane przez anima dnia 31/12/2009 16:58
 
irian
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 31/12/2009 19:12
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

i dla młodziezy i dla dorosłych - Oddział Zaburzeń Odżywiania. Kontrakt podzielony jest na stadia - wraz z przejsciem do kolejnego stadium (przedziały wagowe) uzyskuje sie dodatkowe "przywileje" typu mozliwosc korzystania z telefonu, odwiedziny itp. No a konczy sie leczenie tzw. samokontrolą i uzyskaniem i utrzymaniem wagi wypisowej przez ustalony z lekarzem okres i po przepustce do domu.,..
 
http://pamietnikirian.blog.pl
verdemia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2010 21:36
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Irian ale oczywiscie potem terapia tak?
bo sama wiem najlepiej ze szybkie tycie sprzyja tylko i wyłącznie depresji:/
 
Makro
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2010 22:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Przyrost wagi czasami pozwala na rozpoczęcie terapii. Wielokrotnie miałem do czynienia z sytuacją, gdzie psychoterapia i farmakoterapia (np. depresji wtórnej do ED) odnosiła rezultaty dopiero po przyroście masy ciała. IMHOten tekst z depresją nie trafiony.
Irian opisuje system żetonowy - i tutaj pobyt w szpitalu należy potraktować jako terapię behawioralną, która później pewnie będzie wymagała wzbogacenia.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
verdemia
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2010 22:44
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Masz rację, ze nie trafiony. Znów bez sensu palnęłam tak skrótowo. Chciałam powiedzieć tylko na swoim przykładzie ze jak szybko przytyłam ok 14 kg to bardzo źle się to odbilo na moim zdrowiu fizycznym, a jeszcze bardziej na psychicznym. Ale to było w domu i niekontrolowanie. Myślę, ze faktycznie w szpitalu jest inaczej. Chodziło mi tez o to zeby irian nie wypisała się na własne żądanie przed terapią taką pełną. Wszystko faktycznie musi być po kolei i do końca.
 
irian
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2010 08:02
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

własnie jestem po studniówce Smile dostałam wyjątkowo przepustke ^^ rzeczywiscie jest tak, że terapia zaczyna się po osiągnięciu pewnej wagi. Znaczy się ja od trzech lat jestem w terapii u jednego terapeuty, także własciwie już jak zaczynaja mi sie przepustki w szpitalu to od razu lece na terapie by pracować nad psychiką która nie bardzo sobie radzi z przyrostem wagi. Ostatnio miałam jakis kryzys... Zatrucie pokarmowe , spadek wagi, oslabienie... heh... mam nadzieje ze teraz jakos bedzie lepiej, chociaz nachodza mnie strasznie pesymistyczne wizje odnosnie mojej matury :/
 
http://pamietnikirian.blog.pl
Nadzieja
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2010 10:02
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dasz radę IrianWink Wierzę w Ciebie. Fajnie, że umożliwili Ci na uczestniczenie na studniówce. A matura jeżeli nie teraz to za rok, teraz najważniejsze jest Twoje zdrowie, ale myślę, że na pewno dasz radęWink trzymam mocno kciukiKwiatek.
Super, że dajesz znać, co u Ciebie. Kryzys minie, aczkolwiek wiem jakie to męczące.Trzymaj sie cieplutkoPocieszacz
Edytowane przez Nadzieja dnia 17/01/2010 10:03
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
irian
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 17/01/2010 10:48
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

no staram sie trzymac ciepło pomimo mrozu Grin ale się hartuję Smile dziekuje bardzo za wsparcie Smile
 
http://pamietnikirian.blog.pl
irian
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 02/02/2010 21:36
Finiszujący


Postów: 278
Data rejestracji: 16.11.09

znowu dorwałam sie do neta Wink po paru wzlotach i upadkach w koncu wyszlam w miare na prosta i zasłuzylam na dostep do modemu ^^ waga jakos idzie, wymiotowac mi sie nie chce, gorzej z nastrojem... mimo lekow mam straszna depreche zwiazana glownie z matura i z moim zmieniajacym sie cialem ;/ poza tym wyliczylam ze przy "dobrych wiatrach" wyjde stad za 6-7 tyg.... masakra.... no ale nie poddaje sie i staram sie pilnie uczyc ^^ caluje was wszystkich mocno :*
 
http://pamietnikirian.blog.pl
Kati
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 02/02/2010 21:38
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Trzymaj się Irian Kwiatek
 
Przeskocz do forum:

50,347,671 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024