04 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
1 dzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Uzależnienia
 Drukuj temat
papierochy :(
sylwiaczek
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2009 20:35
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 16.11.09

od dluzszego czasu zastanawialam sie co moze byc moim uzaleznieniem ??
i niestety moim uzaleznieniem sa papierosy mam 34 lata , moja wedrowka z paleniem trwa 19 lat Sad
probowalam juz chyba wszystkiego co jest na tym swiecie podobno super dobre do rzucenia palenia i ... poraszka kopce dalej Sad
nie mam w sobie silnej woli , ktora byc moze by mi pomogla w tym paskudnym uzaleznieniu ale coz jeszcze chyb powinnam z tone tytoniu spalic aby mi kompletnie obrzydlo to wstretne palenie tych paskudnych papierochow Sad
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2009 21:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Szukaj motywacji, niestety nie znam innego skutecznego sposobu. Reszta to tylko półśrodki.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Tusia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 29/11/2009 16:45
Rozgrzany


Postów: 67
Data rejestracji: 26.11.09

Kobitko ja bez papierosa nie wstaje. Rano kawka i dymek-a jak smakuje!! Jak stwierdzil Moj Doktorek to ja tak na prawde chyba nie chce rzucic, ale dla tych co chca, mam środek skuteczny, prawie wogole nie chce sie po nim palic. Wiem bo bralam jak praca nie pozwalala mi wyskoczyc na "jednego". Jesli Makro nie bedzie mial nic przeciwko chetnie podam nazwe leku (?) Moj ukochany dr mial pewne obiekcje co do efektow ubocznych jakie moze miec ten srodek na ludzi z eFka, ale ja testowalam i nic. Mysle ze przy tym lekarstwie spokojnie mozna rzucic jesli sie tylko chce. Lek jest drogi, kuracja miesieczna to wydatek okolo 180zl, ale jak sie to przeliczy na przepalane fajki.....Czas kuracji jesli dobrze pamietam to 6 miesiecy. Lek jest na recepte.Ja kocham zapach kawy i smrodek papierosa o poranku, wiec nie probuje rzucic Wink
Edytowane przez Tusia dnia 29/11/2009 17:39
 
Karla90
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28/07/2013 20:51
Awatar

Finiszujący


Postów: 262
Data rejestracji: 24.07.13

Kawa i papierosy Grin Grin Grin

brak wyrzutów sumienia i sama przyjemność Grin Grin Grin
[i][b]Ile było chwil samotności bez sił
jak długo jeszcze zegar będzie bił[/b][/i]

F50.8, F60.8
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2013 09:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Silna wola i wspomagacze i 1,5 roku nie palę. Mi pomogło niqutin mini mogłam w każdym miejscu possać. I teraz mogę stwierdzić, że jestem wolna od nałogu od roku już nawet bez wspomagacza.
Myślę, że nie ma innego środka jak przede wszystkim chęć i przygotowanie na to, że przyjemnie na początku nie będzie.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Karla90
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2013 09:46
Awatar

Finiszujący


Postów: 262
Data rejestracji: 24.07.13

Pogodnia trzymam za ciebie bardzo, bardzo ale to bardzo mocno kciuki bo bylam w podobnej sytuacji jak ty tez nie palilam 1,5 roku i myslalam ze mam juz to za soba no i wlasciwie wrocilam do palenia z powodu...towarzystwa
"a zapal sobie", "no co ty juz nie palisz?", "chodz na fajka to ci wszystko opowiem" itd itp...

Pogodna nie poddawaj sie SmileSmileSmile
[i][b]Ile było chwil samotności bez sił
jak długo jeszcze zegar będzie bił[/b][/i]

F50.8, F60.8
 
Pogodna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2013 09:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Wiesz jakbym teraz zaczęła palić będąc w ciąży to chyba byłaby największa głupota w moim życiu. Jestem pewna, że mimo pokusy jaką jest chwila dla papierosa ja nauczyłam się inaczej relaksować i mam to za sobą Smile
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Karla90
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29/07/2013 10:01
Awatar

Finiszujący


Postów: 262
Data rejestracji: 24.07.13

Tym bardziej bardzo gratuluje maluszka Smile
Mialam na oddziale dziewczyne ktora byla w ciazy i palila a usprawiedliwiala sie tym ze bardziej niz palenie szkodzi dziecku stres ktory ona zwalcza paleniem

boolshit...
[i][b]Ile było chwil samotności bez sił
jak długo jeszcze zegar będzie bił[/b][/i]

F50.8, F60.8
 
Matylda
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 20:29
Rozgrzewający się


Postów: 20
Data rejestracji: 18.10.14

choleraaaa... ja tak lubię zapalić Smile
 
sailor_moon
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 21:04
Awatar

Rozgrzany


Postów: 96
Data rejestracji: 26.06.12

a nie przytyłyście po rzuceniu? (to nie uszczypliwość, ja po prostu bardzo się boję przytyć po rzuceniu, w sumie teraz zamiast coś zjeść to wolę zapalić fajkę)
chaos theory
 
RedKate
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 20/10/2014 21:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Sailor_moon, ostatnio w SB pisałaś że jest źle i ciągle chudniesz, widzę niekonsekwencję?
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sailor_moon
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 21/10/2014 01:17
Awatar

Rozgrzany


Postów: 96
Data rejestracji: 26.06.12

mam problem, bo to chudnięcie mi się tak jakby spodobało. Gdybym wróciła do poprzedniej wagi i potem starała się rzucić to jeszcze mogłabym przytyć. Tego się boję, przytycia, dlatego ostatnio kopcę jak smok.
chaos theory
 
RedKate
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 21/10/2014 01:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

To faktycznie masz problem... Ehmm
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
adamosz
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 09/12/2014 12:38
Rozgrzewający się


Postów: 19
Data rejestracji: 11.06.14

Słyszałem o jakiejś książce po przeczytaniu której prawie każdy rzuca palenie momentalnie. Nie pamiętam jaki ona ma tytuł, ani co w niej takiego przekonywującego jest napisane, ale podobno działa Smile No a poza tym, już niedługo nowy rok więc rzucenie palenia można dodać do postanowień noworocznych.
 
Ustinja25
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2015 15:11
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

O to to... Papieroski Grin U mnie to już jak tik nerwowy którego nie sposób kontrolować, palę dużo wszędzie i bez umiaru, praktycznie co dwadzieścia minut/pół godziny, odpalam papierosa, nawet już ich na dzień nie liczę ale będzie koło trzech paczek... Palę nawet jak mi się nie chcę palić, w łóżku, pokoju, łazience, kuchni a moja matka chodzi i się wścieka bo nie pali i jej śmierdzi w całym domu...Ehmm
 
niemanieba
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2015 16:15
Rozgrzewający się


Postów: 35
Data rejestracji: 27.11.14

wymyśl sobie jakąś pasje która pochłonie Cię praktycznie bez reszty...coś co będzie Ci dawać wiele więcej przy czym mniej odbierze... Smile
jeśli jest moc sprawcza nie ma przegranych bitew...
Edytowane przez niemanieba dnia 02/01/2015 16:16
tylko z głową w koronach drzew można przeżyć chodzenie na wysokości korzeni -ja
 
pumpkin
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2018 00:35
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 37
Data rejestracji: 23.07.18

Też palę.
Po kwietniowej operacji dałam radę tydzień bez papierosa, ale wróciłam do nałogu.
time for dusk
dust in eyes
 
KingArthur
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 06/10/2021 20:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Długo sie zastanawiałem czy podejmować kolejna próbę, przeszedłem już niejedno emocjonalne piekło, rzuciłem mefedron, zerwałem z piciem, dałem radę więc czemu by nie? Czemu by nie spróbować ponownie z nikotyna? Wszystko mi mowi że to już czas najwyższy, 15lat uzależnienia doprowadziło mnie do momentu w którym nawet krótki spacer jest męczący, ciagle bole w klatce i zastanawianie i zastanawianie s codzienne czy to aby już nie nowotwór, głupotą jest wiedziec że nic mi to nie daje a zabiera bardzo dużo i brnąć w to dalej. To bedzie trudna i długa droga ale doszłem do wniosku że warto, póki się żyje warto próbować. Mam taką wizję siebie, marzy mi się dojść do takiego momentu w życiu i móc powiedzieć że wygrałem że jestem naprawdę wolnym człowiekiem.
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
KingArthur
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 26/10/2021 06:49
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Mam kryzys dzisiaj zmniejszam dawki tabex jak w ulotce prawią i odczuwam chęci sięgnięcia po fajki, wziąłem to pod uwagę i wyrzuciłem wszystkie fajki z domu jakie miałem. Trzeba to przemęczyć, choć już zrobiłem dzisiaj coś odrobinę głupiego :mysli i teraz sobie uzmysławiam ze to mi nie pomoże, wręcz przeciwnie...

Jak pozbyć się jednego nałogu nie pakując w inny?
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
swistak
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 26/10/2021 21:54
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć. Czy udało Ci się wytrwać? Powodzenia!

Edycja: czytałem kiedyś, że przy odchodzeniu od nałogów trzeba postępować kompleksowo: pozostawienie sobie jednego z nałogów (np. papierosów) zwiększa ryzyko powrotu do innych.
Edytowane przez swistak dnia 26/10/2021 21:59
 
Przeskocz do forum:

50,359,130 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024