30 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Neurologia-propozycja
gigi
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31/10/2009 23:08
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 30.10.09

Tak się zastanawiam czy godne rozważenia było by otworzyć nowy dział neurologia czy też zaburzenia neurologiczne (zresztą nazwa jest drugorzędna) co prawda nie mieści się to formalnie w "mam efkę" a raczej "mam G" ale takie choroby jak padaczka migrena i różne bóle są nierozerwalnie związane z zaburzeniami psychicznymi. Pytanie tylko czy jest zapotrzebowanie na taki dział bo ja osobiście nie mam żadnych takich dolegliwości ale że zarejestrowałem się wczoraj a wcześniej tylko biernie czytałem to nie wiem do końca czy coś takiego jest potrzebne po prostu przyszedł mi pomysł do głowy. Co o tym myślicie
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 00:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Przeniosłem posta ponieważ zupełnie nie pasuje do działu "Podaj Dalej".
Propozycja jest może i dobra. Jest jeden szkopuł - nie ma kto tego zrealizować. Moja wiedza na temat neurologii jest ograniczona do podstaw niezbędnych w codziennej pracy.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
gigi
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 22:16
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 30.10.09

Jestem godny podziwu że na wszystko Makro starasz się odpowiadać. Zwiedziłem inne fora i tam z reguły nigdy nie można doczekać się odpowiedzi specjalisty psychiatry a tutaj ty zawsze odpowiadasz w trybie superexpres co w mojej ocenie jest super. Ale jak ktoś poruszy jakiś temat np: o nękającej go migrenie to chyba nic złego się nie stanie tylko dlatego że nie ma moderatora neurologa.
 
Kati
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 22:32
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Superexpress od supergościa Grin
 
Makro
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 23:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Tylko przerodziło by się to w forum o wszystkim. Przecież można by otworzyć wątek dla sercowców, cukrzyków itd.
Nie mówię, że to zły pomysł, ale na tą chwilę nie wiem czy można tą ogarnąć. Nie chciałbym aby zamieniło się to w kolejną grupę internetową, gdzie medycyna miesza się z szamańskimi praktykami.

Och, Kati - zaczerwieniłem się.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
weronika
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 23:29
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Ciemny typ się czerwieni??? Grin a może by ta zrobić po prostu dzial PSYCHOSOMATYKA?
Edytowane przez weronika dnia 01/11/2009 23:29
 
http://tailtu.blox.pl
Makro
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 23:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

to już prędzej, ale najpierw konieczny jest artykuł tłumaczący co to jest. Wbrew pozorom to dla wielu osób termin absolutnie nowy.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
gigi
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01/11/2009 23:44
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 30.10.09

Jasne nawet można powiedzieć że i w proktologi występują problemy psychiczne ale jednak padaczka jest tak nierozerwalnie związana z psychiatrią (występowanie psychoz ) że trudno stawiać znak równości z kardiologią czy diabetologią . Nawet niedawno jeszcze nazwy zakładów miały brzmienie dla psychicznie chorych i epileptyków
 
Makro
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02/11/2009 00:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Padaczka częściowo chroni przed psychozą, co wykorzystano w leczeniu za pomocą elektrowstrząsów. Rzeczywiście jest cała grupa zaburzeń określanych terminem organiczne, która jest na pograniczu psychiatrii i neurologii.
Kardiologia - u większości pacjentów po zawale rozwijają się zaburzenia lękowe. Znaczna część z wypadaniem płatka zastawki również cierpi na zaburzenia lękowe.
Pacjentki z cukrzycą typ. I w dużym stopniu chorują na zaburzenia odżywiania, mają powikłania "organiczne".
Jak się dobrze postarać to prawie wszędzie znajdę związek. Wink
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
gigi
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02/11/2009 00:31
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 30.10.09

Twierdzisz że niema psychoz padaczkowych ? Bo moja babcia która miała padaczkę i nie była jeszcze stara widywała "matkę boską". I mniejsza o to czy to przez uszkodzenie mózgu od udarów w trakcie napadu cz też niewykrytego guza który powodował padaczkę albo wyładowań elektrycznych w mózgu lub blizn na mózgu czy luminalu. Lekarze twierdzili że to od padaczki i chociaż teraz są leki i postęp neurochirurgi to jednak chyba nie udało się w 100% wyeliminować zaburzeń psychotycznych związanych z padaczką u wszystkich pacjentów
Edytowane przez gigi dnia 02/11/2009 00:52
 
Makro
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02/11/2009 01:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Pewnie ze są - tylko nie sama padaczka jest ich przyczyną, a uszkodzenie mózgu.
Edytowane przez Makro dnia 02/11/2009 01:28
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
pomocy neurologia Ogólnie o psychiatrii 5 08/01/2013 18:59

50,325,332 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024