02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
03:15:34 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mathews A...
Ogółem Użytkowników:2,203
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Wojna
Nieustraszona
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24/02/2022 12:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Jestem przerażona Ukraina, wiem, że miało nie być o polityce, ale mam stres, że to może się przenieść na nas. Dramat.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24/02/2022 12:21
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Wcześniej nie przejmowalam się zapowiedziami itp ale teraz to straszne, że w XXI wieku w Europie jest wojna. I to tak blisko nas. Współczuję bardzo tam mieszkającym i mam nadzieję, że Ukraincom uda się uciec do Polski.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24/02/2022 13:13
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Strasznie się boję, jestem jednym wielkim lękiem.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24/02/2022 18:22
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ja akurat sie nie boje, ale jest mi bardzo smutno, zal mi tych ludzi cierpiacych z powodu jednego szalonego czlowieka.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 07:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Tak sobie myślę, że mamy szczęście, którego nie dostrzegamy. Nie żyjemy na Ukrainie. Nie mamy wojny. Nie musimy uciekać i się bać. Możemy się leczyć. Lepiej lub gorzej, ale jednak. Duża część z nas stać na prywatne leczenie.
Takie z pozoru drobne rzeczy, o których się nie myśli warto do enic.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 18:06
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

A jak pójdzie to dalej ?
Sporo pacjentów mam z Ukrainy , opowiadają co się dzieje jakie wieści mają od rodzin tam mieszkających. 18stkowi dadzą broń przecież to dziecko które istniało w świecie gier i fantasy.
Dziś F. Przepytał mnie na okoliczność wojny dlaczego ? Po co? Co to jest? Jak nie zasiać w dziecku swojego lęku?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 18:34
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Nieustraszona, ja myślę i to od dawna. Polska, niezależnie od tego jaki mamy rząd, jakie kolejki do lekarzy jest bezpiecznym krajem z zagwarantowaną pomocą medyczną, co np w USA wychodzi inaczej, gdzie ludzie bankrutują lecząc się. Jest wiele nieprawidłowości w Polsce, ale biorac pod uwage caly swiat mamy szczescie, ze zyjemy w takim kraju. Szkoda, ze wiekszosc ludzi woli narzekac na wszystko, zamiast docenic.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 18:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

U nas też ludzie bankrutują lecząc się. Jak pójdzie dalej to pójdzie dalej. Nie mamy na to wpływu. Nakręcanie się nic nie da.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 18:41
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ale nie przy podstawowym leczeniu, tylko jak juz przy dlugotrwalych, powaznych chorobach.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 18:51
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Nieustraszona możesz wyciąć nowy wątek związany z wojna jak powstał covidowy?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
tajfunek
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 20:48
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

A może to być miejsce bez polityki,wojny, covidu ?
 
sigma
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 21:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Też bym wolała bez, ale jeśli niektórzy czują potrzebę pisania o tym, to również proponuję wydzielić do tego osobny wątek, który można świadomie pomijać, a resztę forum zostawić wolną.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 25/02/2022 22:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Zgadzam się z tym, że wydzielenie tematu będzie bezpieczniejsze.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2022 06:39
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Tajfunek nie da się milczeć k być wolnym.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
sigma
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2022 08:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zostawienie forum wolnym od tematu wojny to nie jest milczenie. Istnieje wiele innych miejsc bardziej odpowiednich dla takich tematów.
Mam wątpliwości, czy nakręcanie się tu lękiem jest w ogóle potrzebne, ale zakładam, że jeśli będziemy się trzymać jednego wątku, to każdy sam zdecyduje, czy chce w tej rozmowie uczestniczyć.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
tajfunek
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2022 09:15
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Martyna, nikt Ci nie każe milczeć. Ustaliliśmy,że forum będzie wolne od tego typu tematów. Tego jest tak dużo w realnym życiu i nie tylko,że dobrze mieć jedno miejsce wolne od tego.
Jest mnóstwo różnych miejsc, w życiu realnym,w sieci gdzie można głośno krzyczeć, pokazać swój sprzeciw. Można porozmawiać z bliskim,ze znajomymi, jak rowniez można zaangażować się w realna pomoc, bo teksty, które pojawiają sie w sieci typu jesteśmy calym sercem z Ukraina są guzik warte. Nakręcanie się nic nie da.
Czasami dobrze choć na chwilę oderwać się od tego.
Nie widzę tez nic złego w tym,że ktoś napisze jak się z tym czuje,ale widzę że na tym się nie kończy, jest rozkręcanie tematu i nakręcanie.
 
martyna
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2022 11:20
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Nie jest obowiązkiem czytanie .

Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 26/02/2022 13:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja w sumie pisząc o tym w swoim wątku chciałam się podzielić swoimi odczuciami. Martyna wybacz, ale wypowiadaksię o sobie: nie umiem/chce milczeć, a nie że się nie da.
Uważam, że osobny post to dobry pomysl, bo szanuje zarówno osoby potrzebujące rozmowy jak i potrzebujące uniknięcia jej. Jednak widzę różnicę między rozmowa o kandydacie x czy y, a o sprawie ogólnej jak COVID lat b syt. na Ukrainie.
Co do realnej pomocy, tak angażuje się, a to jak zostawię dla siebie.
Nakręcania też się obawiam. Panika nie jest dobrym doradcą.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
KingArthur
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27/02/2022 14:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Tematu nikt nie uniknie wszędzie jest pełno info, można się nie wypowiadać ale przed treścią nikt nie ucieknie bo to temat nr.1 na całym świecie i nie można żądać od ludzi żeby o tym nie rozmawiali bo właśnie ważą się losy Europy nie tylko Ukrainy, ta wojna odbije się gospodarczo i to w dużej mierze na nas, a jak ktoś nie chce rozmawiać to według mnie po prostu nie powinien komentować - proste, ale to też według mnie odwracanie wzroku od tragedii tysiąca ludzi, więc raczej opuszczę stronę bo poziom egoizmu i ignorancji dosięgnął już najwyższego pułapu tego sufitu.

I tylko to tutaj zostawię:
Osobiście wojny w Polsce się nie boję, nawet jak wybuchnie to nie wyjadę z kraju tylko będę go bronił, nawet jeżeli mamy rząd i politykę do kitu, słyszę wiele komentarzy Polaków o tym że jak wojna wybuchnie u nas to będą uciekać, dla mnie taka postawa to tchórzostwo i brak wartości narodowej i kulturowej.

Bardzo współczuje Ukrainie i jej narodowi który musi teraz bronić nie tylko ludzkiego życia ale i własnej tożsamości, narodowości i kulturowości i już sama ta postawa przeciwko tak wielkiego najeźdźcy jak Rosja jest heroizmem i należy się Załeńskiemu ogromny szacunek za to co robi dla swojego kraju.
Edytowane przez KingArthur dnia 27/02/2022 14:55
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
sigma
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27/02/2022 15:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jak już zostało powiedziane wyżej - rozmawiać można w wielu miejscach. To jest forum dla osób z zaburzeniami psychicznymi i na tym forum do takich rozmów służy jeden wątek.
Niektórzy ludzie nie są zainteresowani rozmawianiem, tylko realną pomocą. A na forum potrzebują przestrzeni wolnej od wszechobecnego tematu.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,347,979 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024