06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
9 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: O komputerach
 Drukuj temat
Win10 - to porażka
KingArthur
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 04/10/2021 01:47
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Utworzyłem sobie na USB dysk flash z systemem opartym na Linux żeby wyeliminować Backdor'y w win10, po jego utworzeniu zorientowałem się że jest już dostępna nowsza wersja tegoż systemu(tamten miał problem z ustawieniem mostów i był jakiś niekompatybilny z modemem wi-fi-nawet mi się w tym grzebać nie chciało- a latanie z kablem jest mało komfortowe), więc chciałem zrobić format tego dysku(USB) ale sys win10 go nie widzi - po przeanalizowaniu problemu widzę że nie ma przypisanej litery dysku a w zarządzaniu dyskami po próbie przypisania Litery wyskakuje info:
"Nie można ukończyć operacji, ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktualny. Odśwież widok (..). Jeżeli problem nie ustąpi, ponownie uruchom konsolę Zarządzanie dyskami lub ponownie uruchom komputer."
Oczywiście żadne odświeżanie, a nawet ponowne uruchomienie komputera nic nie daje.

Wyszukuje problem na stronie Microsoftu - oczywiście temat był i to powtarzany niejednokrotnie i oto rozwiązanie, cytując:

"Naprawa systemu Windows nie uszkodzi plików osobistych ani programów zainstalowanych na komputerze.
Po zakończeniu naprawy należy ponownie uruchomić usługę Windows Update w celu zainstalowania aktualizacji, które nie znalazły się na instalacyjnym dysku DVD. Aby naprawić system Windows, wykonaj następujące czynnośc:
1 Włóż dysk DVD z systemem Windows do stacji dysków komputera. Zaczekaj na uruchomienie Instalatora. Jeśli Instalator nie zostanie uruchomiony automatycznie, wykonaj poniższe kroki:1...2...3..."

Gdzie od dawna do sprzętu nie dorzucają płyt syst, tyle godzin mojego czasu na darmo i jeszcze backup będzie trzeba zrobić! :,-(
Edytowane przez KingArthur dnia 04/10/2021 01:51
 
swistak
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 05/10/2021 18:05
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Problem polega na tym, że Windows 10 nie rozpoznaje poprawnie pendrive'a?

Jaką dystrybucję Linuksa na tego pendrive'a załadowałeś? Nie da się go zainicjować ponownie w Menedżerze dysków klikając prawym klawiszem myszy na nazwę dysku z lewej strony?

 
KingArthur
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 05/10/2021 18:59
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Starsza wersja Tails(...)

Nie bede tego uzywac do surface web, raczej do deep web,
nie nadaje sie do polskich stron www. nie posiada polskich znakow ogolnie stworzony pod Tor - dla tego uwaza sie Tails za podejrzany system- nie ma luj=k systemowych - ale mam z tym takie problemy ze zgodnoscia programow ze pocisk.


Ogolnie Szukam czegos innego, jakis inny system na usb flash zeby sie w pracy na nokach podlaczac ze swoimi gadzetami.... Ale tez chce go na linux bo chce sie nauczyc obslugi tego systemu tak zeby moc sie spokojnie poruszac w tym systemie..
Edytowane przez KingArthur dnia 16/10/2021 03:10
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
KingArthur
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2021 03:10
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

No ale tez ma swoje + widac cale strony i moge edytowac tresc ucietych postow na mam-efke i widze te posty cale, mozna normalnie czytac mam-efke :-P
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
swistak
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 12:50
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Dziwne, że na Tails nie działają polskie znaki diaktryczne. Problem jest z wpisywaniem ich z klawiatury, czy z wyświetlaniem ich? Sprawdź w ustawieniach systemu, czy masz wybrany prawidłowy układ klawiatury.

Korzystasz z Tailsa będąc w pracy? Jakie masz problemy ze zgodnością programów?

Z tego, co się orientuję, da się Ubuntu zainstalować na pendrive i normalnie z niego uruchamiać - nie tylko wersję live, ale normalny system (taki, w którym pliki i zainstalowane programy nie są tracone po wyłączeniu komputera). Mogę Ci pomóc w tym zakresie.

(ew. wyślij mi PW)
Edytowane przez swistak dnia 17/10/2021 12:54
 
KingArthur
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 14:21
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Ooo! Fajnie ze odp. Czaiłem aż odp, nie chodzą polskie znaki - nie ma tego systemu w j.polskim dla tego chyba nie chodzą, dziękuję za ofertę pomocy skorzystam z niej na pewno, Ubuntu też ciekawie wygląda, jakiej wielkości pendrive do tego systemu będzie ok? Tzn. Wielkość w GB? 128GB 3.0 to chyba maximum? Napisze Ci PW ale później, w pracy jestem (nowe zamówienia przyszły i wydzwaniali :-( - pomoarowcem jestem włókna światłowodowe mierzę ;-)) miłego dnia i dziękuję że chcesz pomóc ale to jak coś to napisze w pon po pracy dopiero bo teraz to mexico mam.
Pozdrawiam
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
martyna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 15:36
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Napisze coś nie do końca w temacie ale King i Świstak jeśteście w temacie komputerowym , otrzymałam radę by poprawić sprawność komputera to trzeba wykonać windows+R i wpisać %temp% i to co się pokarze usunąć , co to ma za celu ? wiecie?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
KingArthur
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 18:04
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

To wiersz poleceń ale nie znam tego polecenia(komendy) ale usprawnić ze w jaki sposób? Ogólna wydajność czy szybkość komputera, komputer zamula zazwyczaj jak ma się dużo programów w tle uruchomionych, dobrze jest też usunąć stare pliki tymczasowe, ja usuwałem za pomocą CCliner-w pełnej wersji w wersji free to lekkie przegięcie no ale pliki tymczasowe chyba wyczysci myśliciel Na komendach słabo sie znam oprócz roota :-P

W Google komendy: [url]https://forum.pcformat.pl/Lista-komend-systemu-windows-Moze-komus-sie-to-przyda-t[/url]
Ta Twoja to usuwanie plików z folderu temp.

Jeżeli chcesz ze sprzętu wycisnąć trochę więcej to napewno pomogą najnowsze lub aktualne sterowniki.
Edytowane przez KingArthur dnia 17/10/2021 18:30
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
swistak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 19:35
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

"otrzymałam radę by poprawić sprawność komputera to trzeba wykonać windows+R i wpisać %temp% i to co się pokarze usunąć , co to ma za celu ? wiecie?"

Ktoś poradził tutaj usunięcie plików tymczasowych, które zwykle nie są już potrzebne. Bezpieczniej (niż wykonując to bezpośrednio jak opisałaś) jest skorzystać z narzędzia "Oczyszczanie dysku" (powinno być w Menu Start), które usuwa tylko starsze z tych plików.

Może to pomóc, jak ktoś ma mało miejsca na dysku, na wydajność komputera raczej nie ma to dużego wpływu.

---------------------------

KingArthur: "nie chodzą polskie znaki - nie ma tego systemu w j.polskim dla tego chyba nie chodzą" - powinna być w ustawieniach możliwość wyboru polskiej klawiatury, nawet jeśli komunikaty na ekranie nie zostały przetłumaczone na polski.

"Ubuntu też ciekawie wygląda, jakiej wielkości pendrive do tego systemu będzie ok?" - jakieś 16 GB powinno starczyć na sam system, więcej w zależności od tego, ile plików chcesz tam przechowywać.
Edytowane przez swistak dnia 17/10/2021 19:40
 
KingArthur
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 20:05
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

" "otrzymałam radę by poprawić sprawność komputera to trzeba wykonać windows+R i wpisać %temp% i to co się pokarze usunąć , co to ma za celu ? wiecie?"

Może to pomóc, jak ktoś ma mało miejsca na dysku, na wydajność komputera raczej nie ma to dużego wpływu."

Do Świstak: A defragmentacja Martynie nie pomoże? myśliciel
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
swistak
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 20:13
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

"A defragmentacja Martynie nie pomoże?" - nie wiem, ale na pewno nie jest panaceum.
 
Klara
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 20:52
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A ktoś z was instalował juz Windows 11? Moze pewne problemy by minely.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
swistak
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 17/10/2021 21:22
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

"A ktoś z was instalował juz Windows 11? Moze pewne problemy by minely." - Windows 11 jest jeszcze bardzo świeży. Raczej nie pomoże na problemy z wydajnością, może jeszcze powodować różne problemy.

Nie instalowałem Windowsa 11, chyba nie będę instalował (mój sprzęt nie do końca spełnia wymagania).
Edytowane przez swistak dnia 17/10/2021 21:52
 
KingArthur
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2021 01:11
Awatar

Finiszujący


Postów: 321
Data rejestracji: 26.09.21

Wim11 też mi nie pójdzie - mam procesor ICore5 i jest za słaby Boisie az strach co oni w tą 11 wrzucili Boisie czas na nowy laptop.

Ps: Już wiem czemu mi nie szły programy ściągane do Tails - to Debian a nie Linux, tzn Linuxa ale system Debian myśliciel trochę różnica Grin

Edycja:

W pracy wczoraj rozmawiałem z naszym informatykiem i mówił że aby usprawnić pracę naszych komputerów w pracy to musi dyski wymienić na takie o szybszym przesyłaniu danych, mówił też że to zależy od tego ile bit. ma system. Że najlepiej jak 64bit nie 32.
Edytowane przez KingArthur dnia 19/10/2021 06:42
"Cisza nie tylko wyraźniej mówi, ale i dokładniej słyszy."
 
rafa
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2021 16:23
Startujący


Postów: 113
Data rejestracji: 16.04.16

Win 10 to naprawdę dobry system mam na kilku komputerach. Na słabym netbooku 10 cali chodził dużo lepiej niż Windows 7 wersja Starter przystosowana do pracy na słabych komputerach. Problem leży nie w procesorze z ograniczeniami a płyty głównej. Można to obejść jest nawet oficjalny poradnik jak to zrobić. Generalnie chodzi o większe bezpieczeństwo systemu.
 
Przeskocz do forum:

50,371,158 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024