02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
koronawirus
Nieustraszona
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 15:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Alleluja
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 15:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

To jest oficjalna informacja?
Ja przed chwilą czytałam, że w samochodzie nie, ale dzieci w każdym wieku tak... ale źródło niepewne.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 16:07
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Są robione poprawki do rozporzadzenia, wiec pewnie jutro albo w czwartek będą oficjalne informacje.

Rozumiem nakaz noszenia maseczek przez osoby dorosłe w miejscach publicznym, co nie zmienia tego ze nienawidze ich nosić i to bardzo. Jeszcze jak siedze to da sie wytrzymać ale jak ide to ciezko sie oddycha. Także jeszcze dzisiaj i jutro to olewam, a potem sie jakos przemecze.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 16:15
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Gdzie moge znalezc takie info bo dla mnie to wazne.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 17:10
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

[url]https://www.gov.pl/web/zdrowie/rozporzadzenie-rady-ministrow-ws-obowiazku-zakrywania-ust-i-nosa-w-miejscach-publicznych[/url]
Ten projekt brzmi:
[i]18. 1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki, ust i nosa podczas przebywania:

1) W środkach publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 1a ust. 4 pkt 3a ustawy z dnia 20 czerwca 1992 r. o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego oraz pojazdach samochodowych, w których poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie

2) W miejscach ogólnodostępnych, w tym na drogach i placach, w obiektach kultu religijnego, obiektach handlowych, placówkach handlowych i na targowiskach

3) Na terenach zieleni, w szczególności: w parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach, ogrodach botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także na terenie plaż

4) Na terenach leśnych, w szczególności: na terenie parkingów leśnych, miejsc postoju pojazdów, miejsc edukacji leśnej, miejsc małej infrastruktury leśnej i miejsc biwakowania.

2. Przepisu ust. 1 nie stosuje się w przypadku:

1) Poruszania się przez osoby wspólnie zamieszkujące lub gospodarujące pojazdem samochodowym przeznaczonym konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą;
2) dzieci poniżej 2 lat albo osób, które nie są w stanie zakrywać ust lub nosa z powodu z trudności w oddychaniu albo niezdolnych z do samodzielnego zakrycia lub odkrycia ust lub nosa.

3. W przypadku legitymowania osoby w celu ustalenia jej tożsamości przez organy uprawnione albo konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby przez inne osoby w związku ze świadczeniem usług lub wykonywaniem czynności zawodowych można żądać odkrycia ust i nosa..[/i]

Wychodzi na to, że zaczną też otwierać parki i lasy.
Edytowane przez Klara dnia 14/04/2020 17:53
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 18:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Hm, ciekawe, czy będzie gdzieś uszczegółowione jeszcze, w jaki sposób trzeba udowodnić te trudności w oddychaniu... bo nawet jak ktoś ma astmę, to chyba niekoniecznie ma w domu zaświadczenie lekarskie na ten temat myśliciel

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 18:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Będą mieli przenośny niewidzialny spirometr Pfft
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Grin
Ja mam alergię i paniczną reakcję na zasłonięcie ust i nosa, często na początku z hiperwentylacją... to mam problemy z oddychaniem czy nie mam?
Nie neguję maseczek w sklepach, przychodniach i innych zamkniętych miejscach, gdzie gromadzą się ludzie, ale na pustej ulicy czy na łące, w lesie - sensu żadnego nie widzę. I niewiele mi da otwarcie lasów, jeśli będę po nich musiała chodzić w maseczce, bo ja w niej chodzić nie umiem. Umiem siedzieć w poczekalni, a i to z trudem.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:10
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Ja się ciesze, ze nie w aucie bo nie ma opcji by nie zaparowały mi okulary i stwarzałabym zagrożenie.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 14/04/2020 19:11
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

To jest na razie tylko projekt rozporządzenia, więc jeszcze nie wiadomo, czy w takim kształcie ono pozostanie.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:13
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A ja myślałam, że przyzwyczaję się, ale niestety nie. A średnio 40 minut dziennie spaceruje na przystanki i z, a kolejne z 50 spędzam w autobusach, więc będę musiała teraz nosić maseczkę przez dłuższy czas.
Edytowane przez Klara dnia 14/04/2020 19:14
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Niemoralnie polecam na te sytuacje, gdzie realnego zagrożenia nie ma, źle dobraną maseczkę, ze zbyt luźnymi gumkami. Nie przylega wtedy z boku do twarzy i łatwiej się oddycha.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Dla mnie oddychanie to nie problem (mam maseczke z bawełny) ale parujące okulary już tak.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Też mam z bawełny, a duszę się i pocę pod nią koszmarnie. To już lepiej mi się w chirurgicznej jednorazówce oddycha.
A okulary aż tak mi nie parują, jak maseczkę wyżej podciągnę, tak że kończy mi się już pod okularami (mam duże szkła). Choć czasem wtedy włazi do oczu Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:24
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Mi cały czas włazi do oczu. I też mam bawełniane, a i tak gorzej mi się w nich oddycha. Nie wiem, może jeszcze się przyzwyczaję jakoś.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

mi nie paruje jak mam okulary na czubku nosa, tylko trochę nie po to są.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
martyna
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:43
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Klara bardzo Ci dziekuję, nie mam czasu na grzebanie po necie.

Z racji tego że w pracy korzystam z maseczek od zawsze, to jak jestem w stanie
" zapanować " nad maseczką chirurgiczną czy FFP3 i nie parują mi okulary to z tymi szytymi nie daje rady. Jak się dobrze dopasuje do nosa to okulary nie parują ale to dotyczy tylko wyżej wymienionych .
Dziś robiłam eksperyment ile i jak wytrzymam w maseczce bez szkody " na zdrowiu" z racji tego że choruję na ciężki przebieg astmy i mam normalnie 47% płuc jak sobie założę maskę mam subiektywne odczucie że nie mogę oddychać , na pulsoksymetrze równiez spada mi satutracja do 89-90% (n: 95-100).
Sory za wynurzenia.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Nieustraszona
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 14/04/2020 19:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

w chirurgicznej jak przygotowuje dzieci do wizyty u dentysty to tez mi okulary nie paruja.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Jaskolka
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 15/04/2020 13:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

[quote][b]Nieustraszona napisał/a:[/b]
Będą mieli przenośny niewidzialny spirometr Pfft[/quote]
Nie będą, natężony wydech w tym badaniu zwiększa ryzyko transmisji korony Pfft Przynajmniej taką mam informację, dlaczego obecnie u mnie w pracy nie wykonuje się spirometrii pacjentom. Choć i tak alergolodzy przyjmują tylko jakieś mega pilne przypadki.

Mnie cieszy, że ustawa przewiduje możliwość zastąpienia maseczki przyłbicą, przynajmniej w pracy będę mogła dalej bojkotować maseczki.

Zimą często chodzę w antysmogowej, ale oddycha mi się ciężej i mogę tylko przez usta, no ale w porównaniu z duszeniem się w smogu w mojej dzielnicy to i tak jest na plus. Choć antysmogowa to na przystanek i z powrotem, nie próbowałam pokonywać w niej większych tras. Zresztą mimo że to typ sportowy z wentylami, dość szybko zaparowuje (może też z powodu oddychania przez usta) i takie wilgotne coś na twarzy wcale nie jest fajne. I na pewno nie jest zdrowe na dłuższą metę, o czym zresztą niejednokrotnie nawet w stosunku do zwykłych chirurgicznych pisano.
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Klara
Dodany dnia 15/04/2020 16:28
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Nowy projekt
art. 18 otrzymuje brzmienie:

> „§ 18. 1. Od dnia 16 kwietnia 2020 r. do odwołania nakłada się obowiązek zakrywania, przy pomocy odzieży lub jej części, maski albo maseczki, ust i nosa:

1) w środkach publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym oraz w pojazdach samochodowych, którymi poruszają się osoby niezamieszkujące lub niegospodarujące wspólnie;

2) w miejscach ogólnodostępnych, w tym:

a) na drogach i placach,
b) w zakładach pracy oraz w budynkach użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim lub wodnym śródlądowym; za budynek użyteczności publicznej uznaje się także budynek biurowy lub socjalny,
c) w obiektach handlowych lub usługowych, placówkach handlowych lub usługowych i na targowiskach (straganach),
d) na terenie nieruchomości wspólnych w rozumieniu art. 3 ust. 2 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (Dz. U. z 2020 r. poz. 532 i 568).

2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku:

1) pojazdu samochodowego, w którym przebywa lub porusza się 1 osoba albo 1 osoba z dzieckiem, o którym mowa w pkt 2;
2) dziecka do ukończenia 4 roku życia;
3) osoby, która nie mogą zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;
4) osoby wykonującej czynności zawodowe, służbowe lub zarobkowe w budynkach, zakładach, obiektach, placówkach i targowiskach (straganach), o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. b i c, z wyjątkiem osoby wykonującej bezpośrednią obsługę interesantów lub klientów;
5) kierującego środkiem publicznego transportu zbiorowego w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 14 ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym, lub pojazdem samochodowym wykonującym zarobkowy przewóz osób, jeżeli operator publicznego transportu zbiorowego albo organizator tego transportu w rozumieniu art. 4 ust. 1 pkt 8 i 9 tej ustawy albo przedsiębiorca wykonujący działalność w zakresie zarobkowego przewozu osób, zapewnia oddzielenie kierującego od przewożonych osób w sposób uniemożliwiający styczność w rozumieniu art. 2 pkt 25 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi;
6) duchownego sprawującego kult religijny, w tym czynności lub obrzędy religijne, podczas jego sprawowania;
7) żołnierza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i wojsk sojuszniczych, a także funkcjonariusza Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego, wykonujących zadania służbowe, stosujących środki ochrony osobistej odpowiednie do rodzaju wykonywanych czynności.

3. Osoba wykonująca czynności zawodowe w obiektach handlowych lub usługowych lub w placówkach handlowych lub usługowych może w czasie wykonywania tych czynności zawodowych realizować obowiązek, o którym mowa w ust. 1, przez zakrywanie ust i nosa przy pomocy przyłbicy, jeżeli wszystkie stanowiska kasowe lub miejsca prowadzenia sprzedaży lub świadczenia usług w danym obiekcie lub placówce są oddzielone od klientów dodatkową przesłoną ochronną.

4. Osoba ma obowiązek odkrycia ust i nosa na żądanie:
1) organów uprawnionych w przypadku legitymowania tej osoby w celu ustalenia jej tożsamości;
2) innej osoby w związku ze świadczeniem przez nią usług lub wykonywaniem czynności zawodowych lub służbowych, w tym w przypadku konieczności identyfikacji lub weryfikacji tożsamości danej osoby;.
Edytowane przez Klara dnia 15/04/2020 16:36
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Przeskocz do forum:

50,345,269 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024