02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
04:13:13 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
koronawirus
Nieustraszona
Dodany dnia 18/12/2020 09:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Rozsadne to by bylo wprowadzenie kwarantanny, po powrocie z zagranicy, w lutym. Ale masz racje to NIE JEST najglupsza decyzja.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 18/12/2020 09:14
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
Dodany dnia 18/12/2020 14:22
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Moje główne miejsce pracy kwalifikuje się pod szczepienia w pierwszym terminie. Właśnie jak tam dzisiaj byłam, to szukali chętnych. Nie zgłosił się NIKT Pfft
Gdzie ja pracuję, sami wywrotowcy Shock
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 14:27
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Jako nauczyciele w etapie 1?

A ja sie zastanawiam czy gdyby sie wszyscy nie zaszczepili to w koncu bylby spokoj ze wszystkimi zakazami i zamknięciami...
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 18/12/2020 14:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Chyba jako pracownicy NFZ, bo terapie mamy przez NFZ finansowaną. A może tak i tak, nie wiem Wink
Mnie nie proponowali Pfft I póki karmię, to i tak nikt mnie nie zaszczepi. Karmienie do 18 nabiera nowego sensu Grin
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 14:34
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Szczepienie i tak jest dobrowolne, nawet jakbyś nie karmiła to i tak nikt cie nie zaszczepi jak nie chcesz
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 18/12/2020 15:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Naprawdę po tym roku wierzysz w to, że za parę miesięcy się nie pojawi nowe rozporządzenie, które to zmieni?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 15:11
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Nie, wierzę tylko w to że będą okreslone "przywileje" dla osob zaszczepionych albo ze w roznych miejscach moga wpuszczac/pracowac tylko osoby zaszczepione, ale nie wierzę w to, że to będzie obowiązkowe dla wszystkich.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
Dodany dnia 18/12/2020 16:19
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

tak ci "urozmaicą " życie że będą się ludzie zgłaszać na szczepienia. One są "dobrowolne" tylko w teorii.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 16:27
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Ale to i tak będzie wybór... Bez szczepionki to wszyscy beda mieli trwale utrudnione życie, nie wiadomo jak długo, dlatego to już każdy decyduje czy chce je sobie ułatwić czy nie.
Trochę i tak nie rozumiem tego podejścia do skutków ubocznych szczepionki, bierzsmy w życiu wiele różnych leków, które mają całą masę podanych możliwych skutków ubocznych w tym nawet śmierć, a jednak mało kto się zastanawia nad mozliwymi skutkami wzięcia zwykłych przeciwbólowych. Są leki psychiatryczne po których można zapaść na naprawdę bardzo poważne choroby, a jednak większość tego forum je bierze. Np. zespol stevensa i johnsona po lamotryginie.
Nigdy nie mamy żadnej pewności jak zareagujemy na substancje wprowadzane do ciała ani jakie beda tego skutki po latach.
Edytowane przez Klara dnia 18/12/2020 16:37
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
Dodany dnia 18/12/2020 16:38
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ja teraz biorę nowy lek, który jest na rynku dostępny od zeszłego roku, też się boję co będzie "jutro" i czy oby na pewno mi się to " opłaci"?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 16:40
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

No właśnie o to mi chodzi, ryzykujemy biorąc jakikolwiek lek tak naprawdę, bez znaczenia na co i nawet obojętnie ile czasu istnieje.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 18/12/2020 16:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja akurat zwracam uwagę na możliwe skutki uboczne, dlatego między innymi nigdy nie chciałam brać leków psychiatrycznych.
A i tak uważam, że zupełnie innym ryzykiem jest branie leku o znanych skutkach ubocznych, a innym - szczepionki o nieznanych
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 17:18
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Widzisz, a są ludzie, którzy po prostu muszą brać jakieś leki, a nie że sobie mogą wybrać czy będą czy nie, mimo skutkow ubocznych, bo brak tych leków zagroziłby ich życiu lub zdrowiu. Zresztą w zwykłym paracetamolu itp jest masa mozliwych skutków, wystarczy czytać różne ulotki zeby wiedziec ze biorac dany lek mozna sobie pogorszyc w sumie wszystko, tyle jest tych skutków wymienionych. Raka też w sumie nie trzeba leczyć chemię jesli lekarz takie wyjscie proponuje, mozna umrzeć bez leczenia i na tym polega wybór dostosowany do sytuacji zdrowotnej i zyciowej.
A w ulotkach nawet jest informacja ze jesli sie zauwazy skutki uboczne inne niz wymienione to. zeby to zglosic, wiec wszystko jest mozliwe.

A szczepionka jest wyborem i tyle, nie chcesz to sie nie szczepisz chcesz miec jakies ulatwienia to ryzykujesz. Nikt cie siłą nie zaciągnie do punktu szczepień
To tak jak w niektórych miastach złobki panstwowe sa tylko dla zaszczepionych dzieci.
Edytowane przez Klara dnia 18/12/2020 17:32
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 18/12/2020 18:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie wiem, czym się tak gorączkujesz, naprawdę. Wiem, czym są skutki uboczne i potrafię oceniać ryzyko i korzyści. Nie wiem, komu te oczywistości tłumaczysz?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 18:34
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

W sumie też nie wiem. Mnie i tak najbardziej dziwi wiara, że ktos ci sie bedzie kazal zaszczepic tak, ze nie bedziesz miala wyboru, wybor zawsze jest, po ludzi co sie nie szczepia czy nie biora lekow nie przyjezdza policja i nie zawozi do poradni.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
Dodany dnia 18/12/2020 18:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mhm. Zupełnym przypadkiem powstał parę miesięcy temu zapis o możliwości stosowania środków przymusu bezpośredniego wobec osób odmawiających szczepienia.
Poza tym są jeszcze środki przymusu pośredniego, np. odmawianie możliwości korzystania z usług publicznych.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
Dodany dnia 18/12/2020 18:43
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Klara ale może być tak i przy naszej nacji politycznej to coraz bardziej realne, że nie będę mogła pracować bo się nie zaszczepię a mam kontakt z chorymi, nie bede mogła wyjechac na wakacje bo się nie bede mogła zameldowac w hotelu, czy nie bede mogła kupić bilet na pociag czy samolot. A to już nie jest wybór to przymus
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 18:44
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

I gdzie masz ten zapis w oficjalnych dokumentach? Bo jedyne na co ja trafiłam to się potem okazało że to fake.

Sama pisalas, ze umiesz oceniac ryzyko i korzysci, dotycza one tez innych kwestii niz zdrowotne. Tak jak rodzice chcacy poslac do zlobka panstwowego nie chcac szczepic dzieci musza placic duzo wiecej za prywatny. Rozne sytuacje mogą być, które teraz nawet nie rozpatruję bo nie ma sensu dopoki nie ma na to zadnego zapisu.

Ja nie uprawiam wrozenia z fusow i nie wierze w fikcyjne rzeczy, dopiero jak coś rzeczywiście jest prawdą według prawa to ok.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
martyna
Dodany dnia 18/12/2020 18:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

o przymusie bezpośrednim jest podpisany dokument w marca tego roku
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Klara
Dodany dnia 18/12/2020 18:54
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

I dotyczy leczenia, szczepien i izolacji osob zakazonych? Czy jest jakiś inny? Bo na ten co ja trafiłam dotyczy osób już chorych na chorobę zakazna, ktore musza sie leczyc bo stanowia zagrozenie dla innych. Oddziały zakazne istnieja od lat i na inne choroby zakazne tez trzeba sie leczyc i byc w szpitaluszpitalu i nie mozna go opuszczać aż do wyzdrowienia.

Wezcie pod uwage ze leczenie psychiatryczne i podanie leków na oddziale psychiatrycznym też moze być przymusowe, sama bylam swiadkiem jak zupelnie przytomnej i rozmawiajacej osobie po odmowie wziecia leku dwoch panow ja przytrzymalo i wstrzykneli jej... I taka osoba rzeczywiscie juz nie ma wyboru, bo decyduje za nia sad.
Edytowane przez Klara dnia 18/12/2020 18:59
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Przeskocz do forum:

50,348,406 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024