02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
01:47:33 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mathews A...
Ogółem Użytkowników:2,203
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
koronawirus
Klara
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 08/04/2020 21:40
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Po miesiącu wszelkich zakazów już zbiera żniwo? Przecież matka i tak przez pierwszy miesiąc siedzi w domu z dzieckiem, jak juz wyjdzie ze szpitala po porodzie.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 08/04/2020 21:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Yyy... nie, matka nie siedzi przez miesiąc w domu po porodzie.
Ale ja akurat mówię o skutkach porodów bez wsparcia, a nie siedzenia w domu.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 08/04/2020 22:14
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Przez większość czasu poza krótkimi spacerami czy zakupami przeważnie jednak siedzi przez pierwsze tygodnie. Sama pisałaś, że przez kilka lat nie będziesz mogła chodzić w wiele miejsc.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 08/04/2020 23:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie będę mogła chodzić z eM, a bez dziecka. A nie w ogóle wychodzić z domu.
Że nie wspomnę, że normalnie w tym czasie ma się zwykle wizyty rodziny, czasem pomoc dziadków, a teraz tego też nie ma.
Ale jak mówię - póki co obserwowana fala depresji nie z tego jeszcze wynika.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 08:46
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Jak na razie nie ma zakazu odwiedzania rodziny.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 15:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Kolejny szczyt idiotyzmu zdobyty - nakaz noszenia maseczek na ulicach, w miejscach świadczenia usług, zakładach pracy... Zalamka
Więc chyba jednak na terapię zdalną przejdę, bo jak się mam przez godzinę męczyć i myśleć o tym, żeby nabrać powietrza, to mija się to z celem. Spacery też mi odpadną, bo w maseczce to będzie męczarnia, a nie przyjemność.
To tyle w kwestii profilaktyki chorób psychicznych...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 15:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Profilaktyki chorób psychicznych to w tym kraju NIGDY nie bylo
Mnie rozwala nieprecyzyjność przepisów, co powoduje, ze raz mozba umyć samochód raz nie, takie widzi Mi sie.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 09/04/2020 15:50
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:04
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Dlaczego przsz godzinę? U terapeutki nie musiałabyś.
Ja niestety już teraz muszę nosić godzinę dziennie, bo obiecałam, że będę.
A ten nakaz jest pewnie po to, że za tydzień zaczną już niektore miejsca otwieeać. A pewnie lepiej mieć otwarte z zakrywaniem twarzy (to nie musi być maseczka, może byc jakaś chustka) niż mieć zamknięte jeszcze dłużej.

I to jest tylko po to, żeby osoby chore bezobjawowo nie żarażyły innych.
Edytowane przez Klara dnia 09/04/2020 16:08
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ano profilaktyki nie było, ale ja przynajmniej oddolnie o swoją własną mogłam dbać.

Może być chustka, bo gdyby w przepisie była maseczka, to trzeba by było ich dostępność zapewnić Pfft A mówiłam właśnie ostatnio terapeutce, że jeśli wprowadzą ten nakaz, to pewnie właśnie w taki sposób. I się ze mnie śmiała, że taki mam poziom zaufania do instytucji państwowych. Ona utrzymywała, że nie wprowadzą nakazu, bo wtedy MUSIELIBY zapewnić maseczki. Taaaak... Grin Będzie mnie musiała przeprosić Pfft

A przepis mówi o maseczkach we wszelkich miejscach pracy i świadczenia usług, więc wynika z niego, że na terapii też. Chyba że terapeutka zdecyduje, że bojkotujemy. W sumie drzwi można zamknąć od środka w razie nalotów ORMO Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:21
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Przecież nikt nie sprawdzi czy w gabinecie masz maseczkę. No chyba ze wpadasz w paranoję Pfft

Czechy też mają nakaz zasłaniania ust, a nie noszenia maseczek. Pewnue inne kraje, które też mają to mają podobnie. Ciekawe jest to mówienie, że to Polska zawsze wszystko najgorzej, bo to w koncu Polska, a naprawdę to nne kraje mają tak samo lub podobnie.
Edytowane przez Klara dnia 09/04/2020 16:22
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Czechy dostarczyły wszystkim obywatelom bezpłatne maseczki. Taka drobna różnica.

Taak, z całą pewnością to JA wpadam w paranoję Grin Tak samo jak wpadałam w paranoję, jak mówiłam już przy wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego, że to jest brama do ustalania dowolnych przepisów i w praktyce do władzy absolutnej.
Ty chyba nie masz pojęcia, co się w tym kraju dzieje i gdzie wchodzi policja.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:34
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

[img][/img]Na pewno nie wchodzi do prywatnych gabinetów psychoterapeutów.

Co ciekawe ja nie widzę wszędzie zagrożenia policją czy nie wiadomo czym. Nie widzę też niczego innego co wprowadzają inne kraje
I skąd niby masz info co się niby dzieje w CALYM kraju? Masz tylu znajomych, że nagle wszyscy piszą o mandatach, wixytach policji w prywatnych gabinetach i innych miejscach? Paramoja juz dla mnue byla jak pisalas o swoim mieszkaniu i tym, ze nie wiesz czy nie zajmą czy nie.

Codziennie wychodze z domu (w przeciwienstwie do ciebie) i jeszxze ani razu nie widziałam policji. Wiem, ze chofzi i daje mandaty, ale nie kazdemu i wszedzie. Moze ja tez powinnam zakladac maseczkr w pracy bo policja mnie odwiedzi, hahaha. Podchodzę do wszystkiego normalnie, a nie z paranoja. Wiem po co i dlaczego są wprowadzane takie a nie inne rozwiazania i jestem w stanie przezyc tak kilka miesiecy nie doznajac od razu widzenia wszedzie nie wiadomo czego i zalamania psychicznego.
A Ty podobno jesteś zdrowa psychicznie więc tym bardziej powinnaś sobie umieć poradzić w takiej sytuacji.
Edytowane przez Klara dnia 09/04/2020 16:38
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]skąd niby masz info co się niby dzieje w CALYM kraju? Masz tylu znajomych, że nagle wszyscy piszą o mandatach, wixytach policji w prywatnych gabinetach i innych miejscach?[/quote]
Zaczyna się z tego robić idiotyczna przepychanka słowna. Nie, nie wiem, co się dzieje w każdym miejscu w kraju. Ale znam dziesiątki sytuacji, w których policja weszła w miejsca, w które wejść bez nakazu nie ma prawa i wystawiała mandaty za rzeczy, które nie są zakazane.

[quote]Paramoja juz dla mnue byla jak pisalas o swoim mieszkaniu i tym, ze nie wiesz czy nie zajmą czy nie.[/quote]
Mhm. Sąsiad ma samochód terenowy. Swój własny, nie ma żadnej firmy. Dostał pismo, że ma być gotowy do tego, że jego samochód w każdej chwili może zostać przejęty na cele walki z epidemią.
Nadal mam paranoję?

Edit: Właśnie dlatego, że jestem zdrowa psychicznie, nie jestem w stanie funkcjonować tak, jak ty Pfft To, że dla ciebie niewiele się zmieniło, nie oznacza, że inni ludzie też tak mają.
Edytowane przez sigma dnia 09/04/2020 16:43
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:46
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Masz, bo mieszkania nikt nie zajmie.
I pytałam skąd znasz te dziesiatki sytuacji... Bo dalej nie wiem. Ja znam dziesiatki sytuacji w ktorych policja nic nie zrobila i teraz kto ma racje? Ja nie mowie ze nie ma takich sytuacji ale nie wpadam w myslenie o ciaglym zagrozeniu ze strony panstwa - to dla mnie jest paranoja i tyle. Codziennie widzę mnóstwo osób na rowerach, biegających, rodziny z dziecmi...
A teraz ide do paczkomatu, pewnie zaraz policja mnie zgarnie ;P

Jak dla mnie widzenie wszedzie przesadnego zagrozenia ze strony panstwa nie swiadczy o zdrowiu psychicznym.
Edytowane przez Klara dnia 09/04/2020 16:50
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 16:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Chyba nie do ciebie należy ocenianie mojego zdrowia psychicznego?
Myślę, że twoja świadomość polityczna jest taka, że dyskutowanie o mechanizmach funkcjonowania władzy nie ma najmniejszego sensu.
Dziesiątki sytuacji znam od znajomych i ich znajomych. Na argument "a ja nie znam i kto ma rację" nie jestem w stanie odpowiedzieć, naprawdę.

A co do zdrowia psychicznego - to nie jest coś danego raz na zawsze. Ja swoje zdrowie utrzymuję od jakiegoś czasu, bo aktywnie o nie dbam. A w tej chwili ta możliwość dbania o nie jest coraz bardziej ograniczona. A ja mam wysokie ryzyko nawrotu depresji w okresie okołoporodowym.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 17:03
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Mam świadomość polityczną, a przede wszystkim mam normalne soojrzenie na to wszystko. I ciekawe, ze masz tylu znajomych i ich znajomych, ze na tym opierasz swoje przekonanie o 38 milionowym kraju.

A ty jakos nie masz problemu z ocenianiem zdrowia psych innych osob.
I jeśli komuś zawala się psychika bo przez miesiac-dwa musi siedzieć w domu to tylko znaczy ze mial bardzo słabą.
Edytowane przez Klara dnia 09/04/2020 17:17
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Klara
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 17:34
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Dlaczego uważasz, że są nieprzemyślane? Uważasz, że wiesz lepiej niż wszyscy eksperci i specjaliści, którzy tę sytuację dokładnie omawiają? Masz taką wiedzę poza tym, że nie możesz chodzić na spacer do lasu i to rozwala całe twoje zdrowie psychiczne? Poza tym na stronach oficjalnych jest wyraźnie napisane, że jednorazowe wyjście w celach sportowych jest dozwolone, tak samo jak spacer dla zdrowia. I na pewno w prawie wszystkich krajach UE wszyscy eksperci się mylą, a Ty masz rację co do tych decyzji.
Edytowane przez Klara dnia 09/04/2020 17:36
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Klara
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 17:42
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Tak myślę, że dla ciebie bezsensowna dyskusja to taka, w której możesz nie mieć racji...
Nie czepiam się specjalnie, po prostu moim zdaniem przesadzasz i w spojrzeniu na zagrożenie ze strony rządu jak i na te wszystkie zakazy i nakazy. Bo pewnie, że to może sprawiać problem, ale bez przesady...
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 17:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Klara chodzi o to, że nawet jak intencje są przemyślane to wykonanie już nie. Przepisy są nieprecyzyjne i to daje duże pole do interpretacji, dlatego niektórzy dostają mandaty np. za mycie aut, czy bieganie inni nie. I wypowiedzi w TV nie mają tu niestety znaczenia tylko głupie zapisy w prawie.

Mają być niezbędne potrzeby życiowe czy jakoś tak. I są dyskusje czy można iść kupić piwo, bo to nie jest niezbędna potrzeba i policja twierdzi, że za to może być mandat (jak trafisz na normalnego to przymknie oko, a jak nie?). Zapis tez nie precyzuje spaceru dla zdrowia czy to niezbedna potrzeba życiowa. Tu bardziej o to chodzi.
No i hipokryzją jest pozwolenie na nabożeństwa do 50 osób w Wielkanoc.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 09/04/2020 17:45
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 09/04/2020 17:46
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Przecież powiedział dzisiaj minister, że w Wielkanoc też 5 osób może.

"Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin)." - ze strony Ministerstwa Zdrowia.
Wiem, że jest problem w tym jak policja to rozpatruje i z mandatami, ale mandat zawsze można nie przyjąć, tym bardziej jeśli widzisz, że nie ma do tego podstaw.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Przeskocz do forum:

50,347,472 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024