18 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ciche ofiary koronawirusa
Nieustraszona
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 14:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Może po lekturze tego wypowiedzą się osoby, które krytykowały dopuszczenie innych rozwiązań i krytykę izolacji. Nawet lepiej wiedziały, kto podejmuje decyzje o odwołaniu planowych zabiegów/wizyt... Wszyscy będziemy cichym ofiarami tego, że rząd dał dupy. Etatowcy też nie mogą być niczego pewni, bo firmy będą szukały oszczędności.
[url]https://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,25844966,psychiatra-moi-nowi-pacjenci-od-dwoch-tygodni-nie-jedza-nie.html?utm_source=facebook.com&utm_[/url]
Edytowane przez Nieustraszona dnia 07/04/2020 15:11
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 15:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Artykuły w wyborczej niestety są płatne.
Choć mogę się domyślić, o czym ten lekarz mówi, bo inni też o tym mówią...powoli do ludzi dociera, że ofiar izolacji najprawdopodobniej będzie więcej, niż byłoby ofiar wirusa. Obserwuję tę powolną zmianę narracji, nagłe oglądanie się na Szwecję, która jakoś losu Włoch nie podzieliła i nie rujnuje przy tym gospodarki... i czekam, kiedy to się stanie dominującym głosem. I ile ofiar najpierw trzeba będzie poświęcić.
Edytowane przez sigma dnia 07/04/2020 15:33
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 15:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Wolę nie wiedzieć... W 2014 w Kanadzie był kryzys ekonomiczny, w związku z tym ilośc samobójstw w stosunku do poprzedniego roku zwiększyła się o 6 czy 8 tysięcy.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 07/04/2020 15:35
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:02
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A ja się zastanawiam bardziej dlaczego ludzie z powodu braku pracy mają popełniać samobójstwa. Wiem, że to jest możliwe, ale tak samo jest to możliww przez cały rok, co chwilę ktoś traci pracę, a wtedy nikt się tym nie przejmuje poza najblizszymi tej danej osoby. Powinno się przez cały czas zapewniać odpowiednią pomoc psychologiczną i psychiatryczną osobom w kryzysie, nie tylko wtedy kiedy to wina rządu.
2 razy straciłam pracę w ciagu pół roku, byłam bez wynagrodzenia pełnego kilka miesięcy, a bez żadnego 1,5 miesiąca i musiałam sobie z tym sama poradzić, nikt się tym nie przejmował.
Edytowane przez Klara dnia 07/04/2020 16:03
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Zalamka
Naprawdę nie widzisz różnicy między utratą pracy w normalnych warunkach, przy niewielkim bezrobociu, kiedy tylko od własnych chęci zależy, czy znajdzie się nową, a kryzysem gospodarczym, w którym bezrobocie będzie masowe, a nowych miejsc pracy - praktycznie żadnych?
Serio, ręce mi opadły...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:11
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Nie wiadomo jeszcze jak będzie, na razie praca jest, odnoszę się do tego co jest teraz, a nie do tego co może być, bo tak naprawdę na razie możemy tylko przewidywać co będzie. Wszystko zależy od tego jak to długo będzie trwało.
Edytowane przez Klara dnia 07/04/2020 16:12
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

tylko, że jak normalnie tracisz prace to, po pierwsze masz prawo do zasiłku zazwyczaj, lub, jezeli nie masz prawa do zasiłku, możesz szukac nowej pracy. Przebranżowić się, cokolwiek, a teraz nie ma kursow by działać etc. Tu będzie problem, bo często nie będzie gdzie tej pracy znaleźć (50% PKB to małe i średnie prywatne firmy), bo firmy by przetrwać będą ciąć koszty i zmniejszać ilość etatów. I to nie jedna, że możesz się przenieść tylko masowo pójdzie redukcja etatów. Ja miałam w przyszłym roku kogoś zatrudniać, ale wiem, że będę dalej zapierdalać sama 55-60h tygodniowo.

I nie zapominajmy, że miałaś siostrę na której mogłaś finansowo "wisieć".


Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:16
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Wisiałam na mojej pozyczce za którą miałam wyleczyć zęby, nie na pieniadzach siostry. To są jej pieniadze i ja ich nie ruszam.

Zawsze jak się jest zwolnionym z winy pracodawcy a pracowalo sie rok ma sie prawo do zasiłku, teraz jest tak samo.
Edytowane przez Klara dnia 07/04/2020 16:18
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Chodziło mi o starsza siostrę.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Taak, na pewno przy tym krachu gospodarczym utrzymane będą zasiłki dla bezrobotnych. A pieniądze na nie się dodrukuje Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:28
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Nieustraszona, nie dostałam od nikogo pieniędzy w tym czasie. A 'mogłam" to tak samo wiele osób "może" otrzymać pomoc od rodziny.

A na temat bezrobocia, kryzysu, braku zasiłków będę się wypowiadać jak do tego dojdzie, zamiast snuć plany co może być. Wiem, że będzie gorzej, ale może nie będzie aż tak dużego bezrobocia, żeby nie móc znaleźć pracę.
Na razie to wszystko są dramaty pojedynczych osób, tak samo jak dotychczas.

A tak naprawdę to wszystko jest niestety trudne do wyboru-co lepsze-ryzyko bezrobocia i utrata pracy przez wiele osób czy zarażenie wielu tysięcy osób i śmierć nie wiadomo ilu. Myślę, że zwyczajnie tu nie ma dobrej decyzji.
Edytowane przez Klara dnia 07/04/2020 16:37
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja bym wolała, żeby przynajmniej ludzie podejmujący decyzje myśleli o ich konsekwencjach wcześniej, a nie wtedy, jak już do nich dojdzie.

Nie, już teraz nic nie jest tak, jak dotychczas dla tysięcy ludzi. Ludzie już teraz nie mają za co żyć i nie mają żadnej możliwości znalezienia pracy w tej chwili. A dotychczas praca była, wystarczyło chcieć pracować.
Edytowane przez sigma dnia 07/04/2020 16:39
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Klara
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 16:38
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A powiedz mi jaką masz pewność, że to by nie skończyło się tak jak we Włoszech, Hiszpanii, USA, Niemczech? Nikt nie wie jak to się potoczy, rząd też.

Nie we wszystkich rejonach Polski praca była. Nie wszyscy żyją w dużych miastach i mają możliwość znalezienia pracy szybko. A w dużych miastach dalej jest praca, tylko może w innych zawodach niż ktoś chciałby.
Ale ja też nie jestem za zamykaniem wszystkiego, tak jak teraz to zrobili. Jak w spożywczym sklepie da się pracować, to tym bardziej powinno się dać pracować w małych zakłądach pracy.
Edytowane przez Klara dnia 07/04/2020 16:47
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
tajfunek
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 17:12
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Nieustraszona powtórzę każdy ma swoje zdanie na ten temat i tyle. Ilu ludzi tyle opinii. Każdy ma prawo do swojego zdania. Nikt na forum nie jest e tych kwestiach autorytemet i ma monopol na rację Smile ja i tak mam swoje zdanie w tym temacie Smile
 
Alia
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 17:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Ja w tej chwili mam poczucie, że nasze władze to banda bezczelnych, aroganckich i upojonych władzą [ocenzurowano], których nie obchodzą ani ludzie umierający na koronawirusa, ani kryzys gospodarczy i bezrobocie, bo obchodzi ich jedynie utrzymanie się u władzy. I czuję się całkowicie bezradna.
 
Nieustraszona
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 18:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Nie Klara, to nie jest problem pojedynczych osób tylko WSZYSTKICH fryzjerów i kosmetyczek, którzy zamknęli działalność. A mają dobry fach w ręku, teraz się nie przebranżowią bo nie ma kursów dzięki, którym można się przebranżowić. Co to zasiłku dla bezrobotnych to przypominam, że urzędy funkcjonują on-line (często nie funkcjonują).

Ja wiem, że już teraz to musztarda po obiedzie, bo tego nie odkręcą nie zrobią tego co Tajwan. Nie cfną drenowania kasy z "lotu do domu". Dla przykładu w Holandii jest 17.000zachorowań i ich system zdrowotny daje rade. Smutne to.


Alia o władzy mi nic nie mów. Teraz wyciągnęli całkowity zakaz aborcji... Dla mnie chcą mieć władzę absolutną, a to mnie przeraża. Co gorsza mam wrażenie, że mogą tak ponaginać prawo by ją mieć.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 07/04/2020 18:50
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 18:53
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Zarejestrowałam się online do UP bez problemu i nawet mi wysłali że od maja by mi przysługiwał zasiłek.
Akurat uważam, że fryzjerzy, kosmetyczki itd mogliby byc otwarci. Powinny być zamknięte te wielkie sklepy, gdzie może się tłum zgromadzić. Ale to oczywiscie tylko moje zdanie.

Inna sprawa, że Polska robi tak mało testów (np. Niemcy wykonali 900 tys, Hiszpania 355 tysiecy, Włochy 755, Polska 92 tysiace), że nie mamy spojrzenia na rzeczywistą skalę problemu. I nie wiem czy w ogóle kiedyś będziemy mieli. Także ciężko w ogóle mówić o tym, które kraje mają rację, a które nie, skoro tak naprawdę w dużej mierze ilość chorych zwiększa się wraz z ilością testów.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 18:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Klara patrze ile osób jest hospitalizowanych. U nas hospitalizowanych jest nie cale 3000 i już problem...


Wśród psychologów w szpitalach przerobionych na jednoimienne, które były na kontraktach też jest masakra, zostają bez roboty, a innych psychologów prosi się o wolontariat w szpitalu, zamiast zapłacić tym, którzy są.


A o tym co pisałaś o utracie pracy. tu chodzi o coś innego: przedsiebiorca X wystawia firmie Y w lutym fakturę na kwotę pięciocyfrową (produkcja) musi od niej zapłacić podatek luty się nie liczy do zapomóg. Firma Y fakturę za luty płaci fizycznie w marcu, spada sprzedaż nie ma z czego zapłacić firmie x. Urzędu Skarbowego nie obchodzi, że nie masz fizycznie kasy, masz ją na fakturze, musisz zapłacić podatek. Firmie Y spada produkcja nie ma z czego zapłacić podatku. Pracodawca ma obowiązek zapłacić pracownikom, ale nie ma z czego, więc tego nie robi lub płaci mniej, w ratach lub robi redukcje etatów. Urząd Skarbowy siedzi mu na dupie i dolicza odsetki (co w przypadku podatku z pięciocyfrową kwotę proste nie jest). Przypominam, że małe i średnie firmy to 50% PKB, więc nie da rady bez nich.
Edytowane przez Nieustraszona dnia 07/04/2020 19:25
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Klara
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 19:31
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

A ja już pisałam, że zamykanie małych i średnich firm jest dla mnie bez sensu. Zdaję sobie sprawę, że jeden czynnik wpływa na wszystko kolejne.
A np. taki Amazon z tysiącami pracowników dalej działa, a mały salon fryzjerski musi być zamknięty :/

A służba zdrowia w Polsce i bez koronawirusa kiepsko sobie radziła, niestety.
Edytowane przez Klara dnia 07/04/2020 19:33
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nieustraszona
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 07/04/2020 19:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Nie Klara pisałaś o tym, że to dramat pojedynczych osób, a ja Ci pokazuje, że tak nie jest. Bo skoro małe i średnie firmy to 50% PKB to jest to zajebiście duży odsetek. A władza nawet stanu klęski żywiołowej/wyjątkowego nie aprowadzi, bo wtedy ja mam prawo wystąpic o odszkodowanie.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
ofiary mody Znalezione w sieci 8 19/06/2011 00:12

50,510,217 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024