25 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Ogólnie o psychiatrii
 Drukuj temat
Autodiagnoza kondycji psychicznej
sigma
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28/11/2018 13:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

W ramach Narodowego Programu Zdrowia powstał projekt "Ocena kondycji psychicznej", a w nim między innymi narzędzie służące do autodiagnozy kondycji psychicznej w siedmiu obszarach:
- obszar zaburzeń somatycznych,
- obszar problemów ze snem,
- obszar związany z wypaleniem zawodowym,
- obszar związany z zaburzeniami nastroju,
- obszar związany z uzależnieniami behawioralnymi,
- obszar związany z doświadczaniem mobbingu,
- obszar związany z zaburzeniami odżywiania.

Na pewno nie wyczerpuje to wszystkich możliwych problemów, ale zawsze to jakiś punkt odniesienia...

[url]http://www.zdrowiepsychiczne.org
[/url]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28/11/2018 14:40
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Rzuciłam okiem. Chyba czasem bardziej szczegółowe są testy do znalezienia na necie pt. "sprawdź, czy masz problem z..." - ok, tu w jednym teście jest kilka takich teścików z różnych obszarów, ale za to mniejszych.

Do tego zastanawiam się nad tym, czy ktoś chce to traktować jako narzędzie statystyczne (co byłoby totalnie bez sensu z punktu widzenia prowadzenia badań) patrząc po danych, które uzupełnia się na początku (wiek, powiat), a które do samego testu praktycznie nic nie wnoszą (forma męska/żeńska czasowników i dosłownie kilka pytań, w których wyrażenie np. "na uczelni" zostało zastąpionych "w pracy" czy "w gabinecie/szpitalu" dla wyboru profesji lekarza czy "w związku z uczniami i rodzicami" dla nauczycieli - seeerio, bo nie dałoby się tego zastąpić sformułowaniem "w pracy"? Jakie tu znaczenie ma województwo, bo pytania i dla Warszawy i dla jakiegoś powiaciku na Podlasiu są takie same. I dla młodego, i dla osoby w wieku emerytalnym). Chyba że są jakieś inne współczynniki wartości odpowiedzi dla każdego, ale szczerze wątpię...

Mam nadzieję, że pozostałe działania w ramach tego projektu są bardziej dopracowane i przemyślane Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28/11/2018 15:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

To, że testy są bardziej szczegółowe, nie znaczy, że są bardziej trafne i rzetelne Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28/11/2018 17:33
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Ta szczegółowość to na marginesie, bardziej chodzi mi ogólnie o rodzaj testu Wink
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Nieustraszona
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28/11/2018 21:56
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Hm jako bardzo przesiewowe narzędzie może podziała. Z drugiej strony mam takie poczucie że to taki temat zastępczy, bo łatwiej zrobić narzędzie do autodiagnozy niż zadbać o odpowiednią opiekę psychiatryczna czy terapeutyczna. Ale to pewnie moje
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Alia
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 29/11/2018 12:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

W moim przypadku diagnoza wyszła całkiem zgodna z rzeczywistością, ale już porady w rodzaju "mniej pracować, więcej odpoczywać" są trochę kulą w płot.
 
sigma
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29/11/2018 13:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja jestem w takim momencie, że trudno mnie diagnozować nawet specjalistom, mój stan się zmienia bardzo dynamicznie i to, co było aktualne cztery miesiące temu, teraz wygląda już zupełnie inaczej, więc trudno mi się do tego narzędzia odnieść w całości, ale już pierwsze zdanie diagnozy pokazuje, że coś ono potrafi wyłapać:
[quote]Prawdopodobnie w Twoim życiu w ostatnim czasie było dużo napięcia, sytuacji stresowych, masz za sobą trudne wydarzenia.To, co się działo, wpłynęło negatywnie na Twoje ciało.[/quote]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,293,262 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024