29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Odkryłam cudowne lekarstwo :)
Feniksowa
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2017 17:41
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 15
Data rejestracji: 31.10.17

Witam wszystkich, chce się z wami podzielić moim nowym sposobem na dolegliwości duszy-psychiki i ciała. Jest to joga !
Od jakiegoś tygodnia nagle spadł na mnie pomysł aby spróbować tej nowości, jestem sama zadziwiona rezultatami, z każdym dniem czuje się coraz lepiej (ćwiczę codziennie około godziny dziennie z rana plus mała sesja wieczorem)
Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo moje ciało jest napięte i zesztywniałe, napięcie puszcza i te wszystkie stresy odkładane latami w ciele.
Myślę że łącznie z praktyką jogi ułożył mi się satysfakcjonujący rytuał dnia co też bardzo pomaga. Jedna z również ważnych kwestii od kiedy zaczęłam, nie jem komplusywnie - po prostu nie mam ochoty i nie chce, myślę że dzięki wyciszeniu i wsłuchaniu się w swoje ciało, do tego faceyoga Grin która niesamowiczie rozluźnia zestresowaną emocjami twarz co również wpływa na nastrój. Cały czas szukałam sposobów by jak najszybciej wracać do normalności, pomyślałam o światłoterapii, ponieważ moje zmiany nastroju są sezonowe, poszłam na solarium na 5 minut w poniedziałek i następnego dnia zaczęłam ćwiczyć jogę. Do tego wszystkiego wdrożyłam suplementacje, pełną rezygnacje z mięsa, jem dużo owoców i warzyw o stałych porach, dużo ziół, pije dużo wody, to wszystko łącznie sprawia że z każdym dniem czuje że jest coraz lepiej, myślę że joga jest głównym elementem tej regeneracyjnej układanki, przy okazji znalazłam sposób na siebie- jakąś swoją pozytywną tożsamość, bardzoo Wam polecam, tylko się nie zniechęćcie bo jest ciężko ale zarazem przyjemnie i bardzo dobrze działa na organizm i psychikę, spróbujcie Smile Ps. mi się codziennie z łóżka nie chciało wstawać i byłam przerażona każdym kolejnym dniem w beznadziejności. Teraz nie mogę się doczekać poranka by osiągać coraz lepsze rezultaty, pozdrawiam Was serdecznie i życzę wytrwałości i codziennych prób które na pewno dadzą bardzo dobre rezultaty i ukojenie, na youtube i w internecie znajdziecie wszystko czego trzeba, ja zamiast maty której nie posiadam używam po prostu koc.Prosi
 
Alia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2017 20:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Bardzo się cieszę, że masz coś, co daje Ci tyle dobrego, ale to, że Tobie coś pomaga, nie znaczy jeszcze, że pomoże zawsze i każdemu.

Choć moja terapeutka bardzo poleca wszelkiego rodzaju ćwiczenia rozciągająco-rozluźniające, połączone z pracą z oddechem - ja chodzę na zdrowe plecy.
 
swistak
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 03/12/2017 23:44
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć, Feniksowa, miło jest Ciebie czytać.

[quote]pomyślałam o światłoterapii, ponieważ moje zmiany nastroju są sezonowe, poszłam na solarium na 5 minut w poniedziałek[/quote]Chyba nie można uznać solarium za światłoterapię, w światłoterapii nie chodzi o "naświetlanie" skóry.

Może po prostu znalazłaś cel życia, coś ciekawego co chcesz robić i to Ci pomogło.

[quote]Do tego wszystkiego wdrożyłam suplementacje, pełną rezygnacje z mięsa, jem dużo owoców i warzyw o stałych porach, dużo ziół, pije dużo wody,[/quote] Kwasy omega-3 - podobno są dobre na depresję związaną z ChAD - sama Wikipedia angielska tak twierdzi ([url]http://en.wikipedia.org/wiki/Omega_3_fatty_acid#Mental_health[/url])
Edytowane przez swistak dnia 03/12/2017 23:48
 
kinpump
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 07/12/2017 22:25
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 07.12.17

Na pewno zdrowe odżywianie bardzo pomaga, joga pewnie też, ogólnie zdrowy tryb życia.

Ja jednak nie mogę się rozstać z paleniem moich ulubionych "mentoli" i piciem coli light. Próbowałam, serio, nie byłam w stanie.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Najskutecz lekarstwo na depresję??? Znalezione w sieci 12 23/08/2010 17:14

50,117,635 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024