26 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Ubezpieczenie dwubiegunowca..
Narciarz
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/04/2016 04:22
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 06.01.16

witam (jezeli w zlym miejscu umiescilem post, szczerze przepraszam)

mam pytanie dotyczace waszej wiedzy i doswiadczen zwiazanych z ubezpieczeniem np. podroznym.

We wniosku nalezy zglosic przewlekle zazywane leki i tym podobne.

jedna z ubezpieczalni (wyjezdzam na kilka miesiecy) opisali mi:

"choroby zakwalifikowane w Międzynarodowej Statystycznej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych ICD-10 jako zaburzenia psychiczne i zaburzenia zachowania (kod ICD: F00-F99), a także depresja i nerwice są wyłączone z ubezpieczenia, a co za tym idzie ubezpieczenie tego nie obejmie. Zdaje się, że choroba afektywna dwubiegunowa do nich należy."

inne nie chca ubezpieczyc lub podnosza kosmicznie ceny...

co do mojego zdrowia to od prawie Roku jestem stabilny..z krotkimi i nieszkodliwymi odchylami, biore leki, lekarz mowi ze moge jechac, ale zaznaczyl, ze nie moge sklamac we wniosku gdyz moga(ubezpieczalnie) dojsc pozniej do tego i na wypadek wypadku nie wyplacic odszkodowania..

dziekuje z gory i pozdrawiam
I hate being bipolar I love it
 
Alia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/04/2016 14:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Ja się zastanawiam, co właściwie oznacza sformułowanie "ubezpieczenie tego nie obejmie"? Bo moja interpretacja jest taka, że nie wypłaciliby odszkodowania w sytuacji zachorowania na jedną z chorób psychicznych, zaostrzenia choroby albo uszczerbku na zdrowiu wynikającego z choroby (np. samookaleczenie). A nie, że nie wypłacą odszkodowania za np.złamaną nogę z powodu upadku ze schodów. Warto by się chyba dopytać.

Poza tym nie pomogę, mąż się ubezpieczył zanim zdiagnozowano u niego chorobę, kiedy nie miał jeszcze żadnych objawów.
 
Narciarz
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/04/2016 15:04
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 06.01.16

'Zaprzyjazniony' ubezpieczyciel poinformowal mnie, ze przy chorobach typu grypa, goraczka, czy choroby tropikalne jak najbardziej pomoga. Ale w wypaku zlamania reki, czy powazniejszego urazu moga to podciagac pod stany chorobowe.

mam problem, bo lece na dluzszy okres dosyc daleko I bez ubezpieczenia wolalbym nie,..chyba ze sklamac ale tez wolalbym nie, bo moze przeciez ubezpieczycielowi wyjsc, ze bylem w szpitali, ze leki mam refundowane itp.
2
I hate being bipolar I love it
 
ef
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 22/04/2016 21:27
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

to ciężki temat jest. też jestem na etapie szukania ubezpieczenia dla siebie i zastanawiam się, jakie wyłączenia by tu wchodziły w grę. no i mam jakieśtam ubezpieczenie na życie, niczego ode mnie nie wymagali, żadnych dokumentów, zaświadczeń o stanie zdrowia, i teraz: coś się stanie, wyjdzie, że choruję, i bardzo łatwo będzie ubezpieczycielowi uchylić się od wypłacenia świadczenia.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Przeskocz do forum:

50,299,783 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024