05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
9 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Cześć wszystkim!
gordita
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19/02/2016 17:30
Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 19.02.16

Witajcie, nazywam się Olga. Kilka dni temu odeszłam od dziewczyny, która ma bordera i ChAD, i chyba NPD.
Nie wiem czy zrobiłam dobrze. Chciałam, żeby poszła na terapie i poszła, ale w nią nie wierzy... Powiedziała, cytuję:

"Jestem zbyt inteligentna i nie umiem oszukiwać swojego mózgu, za dużo rzeczy widzę."

1) Czy to forma obronna przed uczęszczaniem na terapie? Jest ponadprzeciętnie inteligentna, to fakt, ale pierwszy psychoterapeuta skrzywdził ją dość mocno. Złamał tajemnice i ostrzegł matkę jej przyjaciółki, która była kiedyś jej obsesją.
2) Czy mogę w jakiś sposób sprawić, aby uwierzyła w skuteczność terapii?
 
oluzja
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/02/2016 23:05
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 19.02.16

HejSmile
Trzeba wierzyć w terapię, żeby przyniosła jakiekolwiek skutki... powinnaś pomóc w tym swojej dziewczynie, a nie ją zostawiać. Oczywiście nie oceniam ani Ciebie, ani tego, że tak postąpiłaś. Porozmawiaj z Nią jeszcze raz... i jeszcze raz... do skutku. Przynajmniej dopóki starczy Ci cierpliwości.
Pozdrawiam serdecznieSmile
oluzja
 
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19/02/2016 23:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Cześć,
mam problem z twoim nickiem i formą, w jakiej mam się do Ciebie zwracać.
Nazywasz się Olga, ale mamy do ciebie mówić krzysiek? I zwracać się w męskiej formie?

[quote]Czy to forma obronna przed uczęszczaniem na terapie?[/quote]
A cóżby innego?
Inteligencja w korzystaniu z psychoterapii nie przeszkadza, raczej wręcz przeciwnie.

[quote]Czy mogę w jakiś sposób sprawić, aby uwierzyła w skuteczność terapii?[/quote]
Szczerze wątpię. Skuteczność terapii zależy głównie od zaangażowania w nią. Jeśli ktoś nie chce nad sobą pracować, to terapia rzeczywiście będzie nieskuteczna.

[quote]powinnaś pomóc w tym swojej dziewczynie, a nie ją zostawiać.[/quote]
OJP.
Sorry, szlag mnie trafia, jak widzę takie rzeczy.
Co to znaczy "powinnaś"? Na jakiej podstawie informujesz kogoś, co powinien zrobić ze swoim życiem?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
oluzja
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20/02/2016 00:14
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 19.02.16

Sorry, szlag mnie trafia, jak widzę takie rzeczy.
Co to znaczy "powinnaś"? Na jakiej podstawie informujesz kogoś, co powinien zrobić ze swoim życiem?

Faktycznie...to ja nie powinnam. Przepraszam. Jestem tu całkiem nowa.
 
gordita
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 20/02/2016 00:51
Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 19.02.16

Wymyśliłam taki nick, żeby przypadkiem nie narazić się ex-gf. Bo może zechce kiedyś odwiedzić wasze forum. Przepraszam za nieporozumienie. Śmiało mowcie Olga Smile)

Nie mogę pojąć jednego. Widzi, że traci osoby które ja kochają a jednocześnie akceptuje aktualny stan rzeczy. Co było w Waszym przypadku czynnikiem który sprawił że uwierzyliscie w skuteczność terapii?
Edytowane przez gordita dnia 20/02/2016 00:54
 
sigma
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 20/02/2016 01:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Dostajesz możliwość pisania w innych działach forum, ale ja bym sugerowała jednak zmianę nicka... bo zwracamy się do siebie nickami na forum, mało prawdopodobne, żeby ludzie wchodząc na forum pamiętali, że krzysiek to nie krzysiek, tylko Olga Wink
Jeśli nie chcesz podpisywać się imieniem, to może być jakiś zupełnie inny... jak coś zaproponujesz, to zmienię Wink

A co do skuteczności terapii - ja bardzo chciałam coś w swoim życiu zmienić, więc na terapii robiłam, co mogłam... i dość szybko skuteczności sama doświadczyłam.
A jednocześnie, dzięki swojej terapii, też odeszłam od kobiety z borderline, kończąc tym samym bardzo trudny i krzywdzący związek. Mimo że ona akurat się leczyła.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
oluzja
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 20/02/2016 01:16
Rozgrzewający się


Postów: 6
Data rejestracji: 19.02.16

Mnie na przykład do samej terapii przekonał lekarz...oczywiście. Jak zaczęłam uczęszczać na terapię zobaczyłam, że nie jestem jedyna z problemami, że wiele osób podobnych do mnie zmaga się z różnymi rzeczami - myślę, że to pomogło. Wypowiadam się, oczywiście tylko za siebie. Mnie najbardziej pomogła terapia na oddziale dziennym. Czyli codziennie przychodzisz na terapię i są tam różne zajęcia: psychoterapia grupowa, indywidualna, muzykoterapia, terapia zajęciowa, afirmacje, tak zwany proces...jeśli chcesz pracować nad sobą i swoimi dolegliwościami - to można wiele rzeczy przerobićSmile Byłam trzy razy na takiej terapii i zawsze ją kończyłam w remisji, osiągając spokój i ukojenie...
 
gordita
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2016 04:11
Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 19.02.16

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
ja bym sugerowała jednak zmianę nicka... [/quote]
Może być gordita.
[quote][b] sigma napisał/a:[/b]
też odeszłam od kobiety z borderline, kończąc tym samym bardzo trudny i krzywdzący związek. Mimo że ona akurat się leczyła. [/quote]
Czemu zdecydowałaś się odejść skoro podjęła się leczenia? Miałaś wyrzuty sumienia po rozstaniu? Jeśli tak, to można wiedzieć w jaki sposób sobie poradziłaś?
Po tych wszystkich wydarzeniach dalej utrzymujesz z nią kontakt?
 
Alia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2016 10:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Zmieniłam nazwę użytkownika na proponowaną.
 
sigma
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 21/02/2016 22:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Bo mimo kilkuletniego leczenia nadal byłam w tym związku krzywdzona. Nie będę się rozpisywać na ten temat tutaj, jak masz ochotę, to kiedyś, jak jeszcze byłyśmy razem, napisałam taki [url=http://mam-efke.pl/articles.php?article_id=173]tekst[/url] o naszym związku.
Dość powiedzieć, że po iluśtam "ostatnich szansach" w końcu po kolejnej zdradzie odeszłam.
Rozstanie było trudne, dużo różnych emocji przeżywałam, ale wyrzutów sumienia z tego powodu nie miałam nigdy. Być może dlatego, że kończąc ten związek sama już od dwóch lat byłam w terapii. I akurat co do tego, że nikt, bez względu na diagnozę, nie ma prawa mnie krzywdzić, nie miałam już wtedy żadnych wątpliwości.

A z kontaktami po rozstaniu bywało różnie... na początku widywałyśmy się często, w różnych okolicznościach, granice nam się mieszały... generalnie - nie polecam Wink Potem przez jakiś czas w ogóle przestałam utrzymywać kontakt, bo zbyt bolesny dla mnie był. Teraz, po trzech latach, widujemy się kilka razy w roku, bez większych emocji już... może dlatego, że obie jesteśmy już w innych związkach.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czesc, Przedstaw się 1 02/05/2024 08:57
Czesc Przedstaw się 2 27/11/2023 23:01
Cześć Przedstaw się 2 24/10/2023 17:03
Cześć Przedstaw się 6 27/02/2022 16:04
Cześć Przedstaw się 4 20/07/2019 17:42

50,370,278 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024