06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
14:36:04 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
realizacja recepty
ploion
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 21:01
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Chciałam zrealizowac w aptece receptę na efectin. Pani dopatrzyła się, że w tym miejscu, w dolnym rogu, gdzie widzieje "podpis i dane lekarza", że po pierwsze podpis jest nieczytelny i nie wiadomo kto wystawia receptę (u góry była pieczątka z nazwiskiem i imieniem) i że akurat na podpisie nie widnieje pieczątka.
Wniosek jaki wysunęła - recepta jest nieważna.
Mówię jej, że tak się podpisuje mój lekarz, a pieczątka przecież jest, tylko w innym miejscu. Mówię też, że potrzebuję tego leku na teraz, bo nie brałam rano i mam zawroty głowy.
Odpowiedziała, że może mi sprzedac lek, ale cena będzie bez refundacji.
Zjeżyłam się nieco i wkurzyłam.
Jak to w ogóle wygląda prawnie? Nie chciała zrealizowac recepty z powyższych powodów, ale stwierdziła, że z ceną regularną już może? Lek na receptę? O co chodzi?
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
RedKate
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 21:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Czyli chce Ci sprzedać lek na receptę bez ważnej recepty? Aha, to ja bym zapytała, czy sprzedaje w takim razie inne leki na receptę bez recepty, chętnie skorzystasz. Dla mnie to jakieś naciągactwo. Wyobrażam sobie, że mogło jej zaświtać, że ktoś przy refundacji może się o tę nieczytelność przyczepić, i będzie musiała wyjaśniać, więc jak sprzeda bez refundacji, to nie będzie miała kłopotu, ot, czyste lenistwo na zapas. Tak sobie gdybam, nie wiem jak to wygląda, tak czy inaczej nie miała wg mnie prawa tak zrobić. Nie masz innej apteki w okolicy?
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ploion
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 21:40
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

Było właśnie tak jak mówisz Smile
Mam apteki w okolicy, ale zrezygnowałam z rekonesansu. W domu rozwaliłam kapsułkę i wzięłam mniej więcej tyle ile trzeba. Jutro pójdę do rodzinnego.
Chciałam się tylko upewnic jak to wygląda, żeby na przyszłośc wiedziec jak zareagowac.
Właśnie mi się przypomniało, że ta sama apteka sprzedała mi kiedyś Trittico (lek na receptę), bo też się przyczepiła do recepty. Zapłaciłam 100 % ceny myśliciel
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
sigma
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 22:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja myślę, że ona nie miała wątpliwości co do ważności recepty, ale wiedziała, że przy refundacji kontrola może jej czytelność zakwestionować. Więc nie chciała ryzykować płacenia kary. Dla mnie całkiem logiczne. Takie są chore przepisy NFZ.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Junk Head
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 22:52
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Mój lekarz też nie ma wybitnie czytelnego podpisu, są to szlaczki, więc za cholerę się tego odczytać nie da, z tego powodu nikt mi jeszcze problemów nie robił.
Może chodziło o brak pieczątki w tym dolnym rogu?
 
ploion
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 22:57
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 924
Data rejestracji: 02.12.14

No tak, chodziło o brak pieczątki w dolnym rogu. Pieczątka była ale u góry.
Natomiast raz mi sprzedała lek na receptę bez recepty ze 100 % odpłatnośc i teraz chciała zrobic to samo - wydac lek bez recepty, ale ze 100 % odpłatnością. Tak można?
Bo mi to raczej wygląda na naciąganie... ale nie znam tak dobrze przepisów.
[color=#6633cc]"nazwał chorobę władcy melancholią, proponując, by go zanurzono w olejku fiołkowym i w ten sposób dostarczono do jego mózgu nieco wilgoci"[/color]
 
Junk Head
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 28/10/2015 23:22
Startujący


Postów: 193
Data rejestracji: 11.04.15

Nie można, jasne, że nie można, bo babka nie ma takich uprawnień.
Tak samo jakby zwykły szarak poszedł do apteki i podał listę leków specjalistycznych a farmaceuta sprzedałby je ot tak, bez zastanowienia.
To są leki specjalistyczne, które może przepisać tylko lekarz, nie kupisz ich normalnie w aptece bez "świstka".

 
tajfunek
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 07:04
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Mi się zdarzyły sytuacje,gdzie na recepcie był błąd. Farmaceuta wydał mi lek na 100%,miałam podskoczyć do lekarza, poprawić recepte i wrócić. Wtedy zwracali mi kasę.
 
Innocentia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 11:06
Awatar

Medalista


Postów: 694
Data rejestracji: 14.09.14

nie sądziłam, że w ogóle da się kupić lek na receptę bez receptymyśliciel
[b][i]"Zdolność człowieka do dawania siebie innym ludziom jest poezją w prozie życia." - Zygmunt Freud[/i][/b]
 
sigma
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 11:25
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Pewnie, że się da Pfft

Ale tutaj nie chodzi o wykupienie leku bez recepty, tylko o wykupienie go z receptą, która może zostać zakwestionowana przez NFZ przy REFUNDACJI.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 11:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Ale to jest bez sensu Grin. Tzn ok, ja rozumiem, że farmaceutka nie chce mieć problemów, ale recepta może być labo ważna, albo nieważna. No nie może być tak tylko trochę ważna Pfft.

[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 12:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Może być ważna recepta jako taka, ale nie spełniać kryteriów refundacji Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 12:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Na mój gust każda ważna recepta powinna je spełniać. W takim wypadku kryteria refundacji to jakiś absurd. I ten problem w ogóle nie powinien pacjenta dotykać. Coś tu jest nie tak Sad.

[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 12:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Tak, problem nazywa się NFZ Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 15:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Tak, w tym tkwi zapewne sedno. Dzizas, czy kiedyś tu będzie normalnie Pfft?


Edit: Pytanie, rzecz jasna, retoryczne Wink
Edytowane przez RedKate dnia 29/10/2015 15:35
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 29/10/2015 22:51
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

mi kiedyś pan nie chciał sprzedać leku, bo literka w imieniu była nieczytelna, "bo wygląda jakby się lekarz pomylił".
ale dał się uprosić.
chociaż przy "okienku" nie wiedziałam czy się roześmiać czy wkurzyć i prowadziłam wewnętrzne rozważanie przez dobrą chwilę Grin
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Przeskocz do forum:

50,372,548 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024