05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Studia
laura_em
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 18:40
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 17
Data rejestracji: 17.04.15

Hej! Czy ktoś z Was może orientuje się, czy jest opcja studiowania indywidualnego? Z powodu moich lęków nie mogłam dokończyć studiów - rzuciłam je na 2 roku. Teraz pomyślałam, że może warto byłoby je dokończyć, choć już robię się stara Wink ale mimo wszystko. Tylko mój strach przed ludźmi i publicznym wypowiadaniem się zbyt silny, nie wytrzymałabym. Stąd ten pomysł.
Ktoś, coś? Smile
 
ef
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 19:15
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ja! Grin
nie pamiętam czy rok czy dwa, ale przeżyłam na indywidualnym toku właśnie, nawet 2 kierunki przez pewien czas.
przy uczelniach działają Biura Osób Niepełnosprawnych czy inne takie instytucje mające na celu pomóc studentom z różnymi czy to niepełnosprawnościami czy problemami psychicznymi. Czasem taka indywidualna organizacja studiów polega na tym, że zaliczasz przedmioty chodząc na część zajęć, umawiasz się indywidualnie z wykładowcą co do formy, terminu, liczby możliwych nieobecności itd. bo wiadomo, czasem są ćwiczenia czy laborki których nie da się zrobić samodzielnie w domu albo jest to bardzo trudne.
inna forma z którą się spotkałam to adaptacje, które poza tym co napisałam powyżej zawierały parę udogodnień układanych indywidualnie do Twoich potrzeb.
generalnie uważam, że warto dowiedzieć się na swojej uczelni czy i jak coś takiego funkcjonuje i skorzystać z tego, bo po pierwsze to ułatwia sprawę, po drugie powoduje, że jednak trochę się mobilizujesz, bo to nie jest tak, że nic nie musisz, tylko jednak czasem musisz i koniec, musisz przełamać swoje "nie mogę" i "nie chce mi się".
nie wiem czy skończyłabym studia bez tych adaptacji. może. choć tak czy inaczej dużo mnie wszystko kosztowało, jakkolwiek, patrząc z perspektywy minionego roku - warto było.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
laura_em
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 19:52
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 17
Data rejestracji: 17.04.15

dziękuję Ci bardzo, trochę mnie podniosłaś na duchu, bo szkoda mi studiów, myślałam, żeby obrać inny kierunek, ale oczywiście się boję. Tak czy siak, rozjaśniłaś mi to i oto, muszę się za to zabrać! Smile
 
martedi
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 24/05/2015 21:50
Rozgrzewający się


Postów: 3
Data rejestracji: 23.05.15

Każdemu studentowi z ważnych przyczyn przysługuje tryb indywidualnej organizacji studiów - możesz, tak jak pisała ef, umawiać się z wykładowcami na sposób zaliczania przedmiotów - oczywiście w zależności od kierunku opcje są różne, bo np na chemii może być trudno zaliczyć bez labów. Kierunki bardziej teoretyczne jak najbardziej. Zorientuj się natomiast jak wyglądają praktyki podczas studiów, żebyś nie utknęła właśnie na nich (są obowiązkowe i w 99% przypadków "niezastępowalne").
Oprócz biura ds. osób z niepełnosprawnościami najpewniejsze informacje co do tego jak możesz sobie taki tryb zorganizować będzie miał prodziekan ds. studenckich odpowiedniego wydziału i samorząd studencki (oni powinni odpowiadać najszybciej na pytania, pewnie mają też profil na fb).

Próbuj, bo jeśli uważasz, że to dla Ciebie ważne i dobre, to na pewno warto Smile
Królewna Jęczybułka w natarciu.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Studia Porozmawiajmy 5 16/01/2013 08:08

50,368,654 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024