29 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
aplikacja- How Are You
martyna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:16
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

co myślicie o aplikacji monitorującej nastrój wśród chorych;
[url]http://mobirank.pl/2014/04/07/how-are-you-aplikacja-pomagajaca-ludziom-depresji/[/url]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
swistak
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć,
Już jakiś czas temu słyszałem o podobnych aplikacjach.
Jest chociażby darmowy T2 Mood Tracker:
[url]http://t2health.dcoe.mil/apps/t2-mood-tracker[/url]
(pisana pod kątem PTSD u kombatantów, ale da się ją dostosować łatwo też do innych chorób).

Pewna osoba, która bloguje o ChAD bardzo polecała śledzenie nastroju:
[url]http://natashatracy.com/bipolar-disorder/mood-tracking-bipolar-disorder-how/[/url]
[url]http://natashatracy.com/bipolar-disorder/mood-tracking-bipolar-disorder-how/[/url]
 
RedKate
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Monitorowanie nastroju w Chad jest dosyć istotnym elementem leczenia, pewnie taka aplikacja może być w jakimś stopniu pomocna. Natomiast może jestem trochę przewrażliwiona, ale widzę niebezpieczeństwo w tym, że ktoś może to sobie potraktować jako substytut leczenia. Nie podoba mi się stwierdzenie, że używanie tego przez tyle i tyle czasu poprawia nastrój o tyle i tyle, to jakaś reklamowa bzdura, i chyba może być szkodliwa. O wiele lepiej by było, jakby napisali tylko, że to aplikacja wspomagająca terapię.

O doczytałam teraz - "Porównanie swojego nastroju ze średnim światowym nastrojem" - no kurcze nie wiem, czy to może pomóc? A nie zaszkodzi czasem?
Edytowane przez RedKate dnia 08/02/2015 15:32
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:37
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

pomóc/zaszkodzić, ale przede wszystkim pomyślałam: do czego mi ta informacja potrzebna? co mnie interesuje średni nastrój światowy?!
generalnie idea ciekawa, sama jakośtam to stosuję, może niezbyt często, ale regularnie jakieś wykresiki sobie uzupełniam, natomiast te 21 dni i 18 procent to statystyka, marketing. wiadomo jak jest ze statystykami.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No, poprawienie nastroju o ileśtam procent i porównanie z nastrojem światowym od razu mnie odrzuciły.

Dla mnie to jest gadżecik - wiadomo, nastrój się w niektórych zaburzeniach i niektórych podejściach terapeutycznych monitoruje, ale czy taka aplikacja jest w czymś lepsza od notesu i długopisu? myśliciel
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:42
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Z innych ciekawych apek:
PTSD Coach - dostała nagrodę American Telemedicine Association za innowacyjność
[url]http://t2health.dcoe.mil/apps/ptsd-coach[/url]

Positive activity jackpot
[url]http://t2health.dcoe.mil/apps/positiveactivityjackpot[/url]

[quote] Positive Activity Jackpot uses a professional behavioral health therapy called pleasant event scheduling (PES), which is used to overcome depression and build resilience. This app features augmented reality technology to help users find nearby enjoyable activities and makes activity suggestions with local options and the ability to invite friends. [...] [b]While this app does not require clinical training to use, it should not be used as a substitute for treatment by a therapist.[/b][/quote]

(wszystkie za darmo)
Cała lista: [url]http://t2health.dcoe.mil/category/products/mobile-app[/url]

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Dla mnie to jest gadżecik - wiadomo, nastrój się w niektórych zaburzeniach i niektórych podejściach terapeutycznych monitoruje, ale czy taka aplikacja jest w czymś lepsza od notesu i długopisu? myśliciel[/quote]
Pozwala na tworzenie wykresów i łatwiejsze badanie regularności i wzorców zachowań.
Edytowane przez swistak dnia 08/02/2015 15:44
 
RedKate
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Świstak, jak dla mnie, to Ty się powinieneś trzymać z daleka od takich gadżetów :/
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Jaskolka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 15:55
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Kolejna aplikacja, którą kiedyś-tam chciałam napisać, a okazuje się, że już istnieje Wink Choć nieco inne funkcjonalności miałam w planie zacieszacz

Jeśli chodzi o samo monitorowanie, no to raczej przydatne jest, skoro wielu terapeutów zadaje robienie dzienniczka emocji. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, że apka ma wyłapywać powiązania nastroju ze zdarzeniami? Zastanawiam się, co o tym myśleć, bo z jednej strony może to by było wygodne, z drugiej - chyba jakąś wartość ma też to, gdy się przeanalizuje swój dzienniczek z terapeutą i wpadnie się na to, że taka a taka zależność istnieje.

Natomiast czy pomaga polepszyć nastrój... zastanawiałabym się, jaki wpływ ma tutaj ten test, który ma określić ten nastrój. Z doświadczenia powiem, że jak x razy rozwiąże się jakiś test (nastroju, charakteru, takie tam), to można przewidzieć, co wyjdzie (czasem od razu nawet, ale bywają i bardziej złożone). Ja tam testom nie do końca ufam tak ogólnie Wink bardziej tabelce z ogólną oceną w jakiejś wybranej skali (u terapeutki uparłam się nawet na wykresy z ciągłym zbiorem wartości Smile )

Porównanie ze światowym nastrojem też mnie nie przekonuje.

Krótko mówiąc, w dobie smartfonów pewnie wygodniej mieć taką aplikację niż targać ze sobą notes. Ale dystans do "wyników" raczej też jest ważny Smile
[i]- Chciałem powiedzieć - wyjaśnił z goryczą Ipslore - że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.[/i]
 
Rymek
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 09/02/2015 16:53
Rozgrzewający się


Postów: 26
Data rejestracji: 25.06.14

Wszystko spoko, ale jak dla mnie nie możliwym jest (no, może możliwym do zrobienia w sensie technicznym ale dalej uważam ,że to trochę dziwne i trąca ściemą) wylicznie procentowe poprawy nastroju...
 
Przeskocz do forum:

50,115,963 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024