19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
15:19:09 Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline Offline
Alia Alia
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witajcie
forestgump
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2015 11:51
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 15.01.15

Właśnie wczoraj w bolesnych dla mojej rodziny okolicznościach uświadomiłam sobie, że ze mną i z dużą częścią mojej rodziny jest coś nie w porządku. Podejrzewam Chad.
Mój tata co jakiś czas miał dziwne, jak to nazywaliśmy, "akcje".
I właśnie teraz ma miejsce kolejna z tych akcji, którą ja sklasyfikowałam sobie jako manię (chodzi tu o silną, nieuzasadnioną agresję wobec przedmiotów, znęcanie się psychiczne nad moją mamą itp., podejmowanie działań, które mają na celu wzbudzić w pozostałych niepokój i strach). O tych akcjach mogłabym się sporo rozpisywać. Zwykle taka niekontrolowana i nieoczekiwana z zewnątrz zmiana nastrojów miała miejsce po jakimś stresującym wydarzeniu. I tak było w tym przypadku. Rodzice (mieszkają już sami) mieli włamanie do domu i nadjechali w chwili, kiedy jeszcze byli złodzieje. Na szczęście zakończyło się tak, że wielkich strat nie było poza dwoma oknami do wymiany. Tata na kolejny dzień zamiast wspierać się nawzajem z mamą popadł w dziwne teorie spiskowe i oskarżające.
Sama jestem mężatką i mam dwójkę dzieci. Pierwszy mąż popełnił samobójstwo. Chodziłam na terapię i tam dowiedziałam się, że stosowałam wyparcie i wielu złych doświadczeń z dzieciństwa nie pamiętałam. Na terapii nauczyłam się przeżywać i ujawniać gniew. Jednak od około dwóch lat obserwuję u siebie niepokojące zachowania, które trochę przypominają niekontrolowane wybuchy agresji, podobne do tych wybuchów taty.
Mam trzy dorosłe siostry. Oczywiście każda jest pod wieloma względami inna, ale mamy jeden wspólny mianownik. Wydaje mi się, że często działamy w fazie manii czy hipomanii. Mamy tysiąc pomysłów na minutę (nie zawsze realnych i racjonalnych), szybko mówimy itp.
U mojej córki stwierdzono zespół cech przypisanych do ADHD, choć nie we wszystkim się to pokrywa. Jest inteligentna, dość dobrze radzi sobie w szkole, jednak jej zachowania często są aspołeczne. Często błaznuje, narzuca niektórym dorosłym na siłę swoje towarzystwo i zdanie. Ogólnie ma duży problem z niesłuchaniem i nie szanuje zdania dorosłych, rodziców. I tu koło się zatacza, bo okazuje się, że ja ostatnio tez w małym stopniu jestem w stanie tolerować jej nieposłuszeństwo.
Poza tym z takich czynników biologicznych: miałam chorobę Gravesa-Basedowa, a teraz po wycięciu tarczycy wtórną niedoczynność. Poza tym tata, ja i moja córka ogólnie jesteśmy nocnymi markami, którzy mają czasem fazy, że mogliby funckjonować z minimalną ilością snu
To taki telegraficzny i niekompletny skrót.
Powiedzcie, czy moje podejrzenia są nieuzasadnione?
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2015 12:02
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Cześć, możesz pisać w innych działach forum.

Tego, czy twoje podejrzenia są uzasadnione, czy nie, nikt ci tutaj nie powie.
Tobie też odradzam snucie takich teorii i diagnozowanie siebie i swojej rodziny. Od stawiania diagnozy są lekarze, a nie członkowie rodziny albo ludzie na forum internetowym.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
forestgump
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2015 12:33
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 15.01.15

dziękuję za szybką odpowiedźSmile
Wiem, że forum, to nie lekarze. Chciałabym po prostu zmusić tatę do wizyty u psychiatry. Zresztą sama też się wybiorę. Niestety jedna siostra (której także często zdarzają się zachowania agresywne) uważa, że robię z igły widły i nie ma tematu. A schemat jest od lat taki sam. Najpierw tata naubliża (czasem nawet rozwala przedmioty itp.), a potem temat jego zachowania jest przemilczany wszystko wraca do normy i nikt już odwagi o tym dyskutować.
Nie wiem, jak podjąć temat w rodzinie. Jak rozmawiać z tatą (raczej w ogóle nie jest skłonny do wizyt u lekarzy- on wszystko wie lepiej).

 
Nix
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2015 12:41
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1056
Data rejestracji: 13.11.14

Witaj, dobrze, że zaczynasz coś robić z dostrzeżonym problemem. Jednakowoż... psychiatra będzie najlepszy w te klocki Wink
[b][i]Ale z przeszkodami jest tak jak z pokrzywą - trzeba je uchwycić i wznieść się ponad nie[/i][/b]
 
swistak
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 15/01/2015 14:13
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Cześć!
 
anjo1984
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 12:47
Awatar

Rozgrzany


Postów: 64
Data rejestracji: 17.02.10

Witaj! Mam nadzieję, że znajdziesz tu wsparcie Smile
Bóg jest Bogiem Śmiałków, dlatego go rozumie. Bo śmiałkiem jest ten, kto podejmuje decyzję wbrew obawom, ten, kogo na każdym kroku nękają demony. Kogo przed każdym działaniem opadają wątpliwości, kogo nurtują rozterki, czy ma rację, czy nie. A mimo to dzi
 
agnes89
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 08/02/2015 17:00
Rozgrzewający się


Postów: 18
Data rejestracji: 02.01.15

Witaj, pomału zacznij podejmowanie rozmowy o problemie. Zobacz, jak zareaguje Twój tata i reszta rodziny. To Ty jesteś swiadoma problemu, więc powinnaś zacząć szukać rozwiązania, starać się coś zmieniać. To trudne, ale stanie w miejscu niczego nie zmieni. Trzymam kciuki, żeby się udało postawić jakikolwiek krok naprzód. Pozdrawiam Smile
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witajcie! Przedstaw się 2 14/05/2023 15:49
Witajcie po przerwie Przedstaw się 12 26/07/2018 22:42
Witajcie :) Przedstaw się 6 16/01/2018 20:05
Witajcie Przedstaw się 5 06/01/2018 21:10
Witajcie:-) Przedstaw się 5 01/11/2017 16:08

50,256,827 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024