06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
10:32:32 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Popołudnia
Ustinja25
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 16:42
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Popołudnia

Jeszcze przed wystąpieniem pierwszych objawów pozytywnych był dla mnie to czas w którym za każdym razem siadałam w kuchni z kubkiem kawy i wlepiałam wzrok w wielkie okno, obserwując świat za taflą szkła. Świat ten odkąd pamiętam do chwili obecnej zdawał mi się dla mnie nieosiągalny. Zawsze istniała ta tafla szkła. Myśląc o nim po głowie zawsze krążyło mi jedno słowo wolność.

Pęd Samochodów na drodze Wojewódzkiej nr 382 boleśnie przypominał mi jakie to wszystko wokoło jest nietrwałe i jak szybko umyka czas jak szybko przesypuję się piasek przez otwartą pustą dłoń.
Zazwyczaj opisywałam wszystko w strofach które zdawał się dotyczyć jakiejś nierealnej dziewczyny z małej wsi, oddalałam to wszystko od siebie to niezrozumiałe i niepojęte otaczające moje ja.

Odkąd pamiętam do najbliższej rodziny odnosiłam się bardzo oschle i w dalszym ciągu to robię, chciałam aby dali mojej osobie święty spokój bo przecież mnie nie obchodzi ich świat, nie obchodzą mnie te ich spojrzenia które jasno dają mi do zrozumienia jak bardzo są mną zawiedzeni.
Ja mam swój własny który od podszewki był dla mnie jak schron. Wchodząc w to zamykałam okna i drzwi, jednoosobowa przestrzeń bez wejścia czy wyjścia.

To co odczuwam dziś to nieopisanych wielkości wyrwa takie pospolite słowo nic z głośnymi przerwami na smutek czy złość którą od zawsze skrzętnie upychałam w strofach. To trochę tak jak by ktoś wyrwał coś mi lub mnie z czegoś jasno nieopisanego, odczucie pewnego rodzaju niedosytu pewnego rodzaju pustki zakorzeniło się we mnie tak głęboko iż przestałam dostrzegać te wszystkie banalności wokoło.

Posiadałam wtedy taki rytuał. Pisania strof tylko po to aby je podpalać i patrzeć jak uchodzi z nich dym a wraz z nim moje emocję ulatujące hen do nieba. Zawsze takie niezrozumiałe i niewidoczne dla osób mnie otaczających.
Edytowane przez Ustinja25 dnia 28/12/2014 16:47
 
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 16:59
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Ja mam swój własny który od podszewki był dla mnie jak schron. Wchodząc w to zamykałam okna i drzwi[/quote]
W moim świecie jest miejsce dla ludzi, którzy nie mówią tylko patrzą spokojnie i uśmiechają się. Panujący spokój koi wszystko, czas jakby zwolnił , niebo jest bardziej błękitne i morze spokojne. Kolory wyostrzone a ja czuję sie bezpiecznie, cicho. Mogłabym tam żyć ale krzyk ludzi, wrzask świata, pisk dookoła nie pozwala tam pozostać."Wybudza" mnie szarpnięcie za rękę - dobrze się czujesz?.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Ustinja25
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 17:13
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

[quote][b]martyna napisał/a:[/b]
dobrze się czujesz?. [/quote]

Oczywiście
Jak na mnie to dziś mam jeden z tych normalnych lepszych dni w których mogę napisać coś logicznego, mogę splatać słowa w spójną całość.
A nie zawsze tak bywa, więc korzystam z chwili pomiędzy jednym a drugim, a mianowicie wykorzystuję przestrzeń pomiędzy pewnego rodzaju transem, twoje zmartwienie jest tutaj zupełnie niepotrzebne.
 
niemanieba
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 19:04
Rozgrzewający się


Postów: 35
Data rejestracji: 27.11.14

Czytam dziesiątki słów , setki czy nawet tysiące...ludzi mi obcych lecz nie obcych przez chorobę i nagle stwierdzam coś co sami jesteście w stanie zobaczyć, może już dawno widzicie....że mimo różnych kart papieru , różnych długopisów , charakterów pisma różnych , w czasie długim rozciągnięte... twórczość zda się w jednym słowie zamknąć ... pisała to jedna osoba , może nawet ja ,... mimo że ta prawda przed samym sobą mnie nie schowa bo obnaża co czuję... tchnienie wypowiedzi warte....puki tak czujesz!!!
tylko z głową w koronach drzew można przeżyć chodzenie na wysokości korzeni -ja
 
niemanieba
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 19:08
Rozgrzewający się


Postów: 35
Data rejestracji: 27.11.14

dziwne przeświadczenie że czytając innych czytam siebie

tylko z głową w koronach drzew można przeżyć chodzenie na wysokości korzeni -ja
 
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 28/12/2014 20:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

[color=#ff3366]jest opcja edytuj - proszę jej używać zamiast pisać kolejny post[/color]
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Ustinja25
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 00:30
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Popołudnia C.D.

ROK 2014

To zabawne jak można tak zapomnieć o życiu, zapomnieć o tym aby obudzić się rankiem ze snów.
To zabawne jak można trwać tak w bezczynności i jak śmieszne bywa nie mieć siły by poderwać własną dupę do wykonania najprostszych czynności i naiwność serca bywa zabawna. A już najzabawniej jest milczeć w momentach w których powinniśmy głośno krzyczeć.
Uparte wsłuchiwanie się we własną dumę też bywa komiczne, uparte zapieranie się że wszystko jest w należytym porządku w chwilach w których nie jest dobrze być samemu i ile jeszcze czasu będzie musiało upłynąć abym pojęła iż być silnym nie znaczy być zapartym.

Trochę z życia:

To co ostatnio mnie śmieszy to fakt iż wszyscy narzekają na brak zatrudnienia a ja w ciągu roku zdążyłam pięć razy zmienić pracodawcę za każdym razem sama rzucając wypowiedzenie.
Po piątym razie mina matki bezcenna Grin

Ot i pod tym kryję się cała moja niedola, swoistego rodzaju tajemnica.
Od niedawna mam swój marny zasiłek i swój święty spokój.

Rachunki Zapłacone = Brak Problemu
Mogę wegetować.
Edytowane przez Ustinja25 dnia 29/12/2014 00:30
 
Ustinja25
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 19:33
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

C.D
Nie będę rozpoczynała od nowego tematu bo znam siebie na tyle iż to przelotne stwierdzenie z którym chcę się podzielić pomimo iż wszyscy się mnie boją (a przynajmniej odnoszę takie wrażenie) i nie nie mam zamiaru być tutaj jajkiem jak już gdzieś tam wcześniej napisałam a za co nie otrzymałam bana... Tak tak czytałam forum otwarte, zauważyłam wasze skargi i zastanawiałam się czy go dostanę... na chwilę obecną nie...
No ale... Czytałam regulamin [b]cały![/b]i wiem czego mam się przestrzegać a mianowicie słowa "samobójstwo" swoją drogą ciekawy temat na który do powiedzenia miała bym co nieco... Iż jest to mój wątek więc piszę tylko we własnym mniemaniu... I pamiętajcie iż inteligentny Dobór słów jest dobrym sposobem na ominięcie wielu w waszym mniemaniu "problemów"...
Dwuznaczność jakże ja ją uwielbiam po całym dniu z poprzedzeniem nieprzespanej nocy Smile))
Edytowane przez Ustinja25 dnia 29/12/2014 19:35
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 19:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie bardzo rozumiem to polowanie na bana chwilę po zarejestrowaniu się na forum, no ale pewnie nie muszę.
Z całą pewnością nie będziesz tu traktowana w jakiś szczególny sposób, jeśli na bana zasłużysz, to go dostaniesz. Nie każde "wykroczenie" skutkuje banem.

Natomiast zapewniam cię, że moderatorzy nie są idiotami, a na forum nie ma zakazu używania słowa "samobójstwo". Za to odpowiedni dobór słów nie uchroni cię przed interwencją policji, jeśli będziesz zgłaszać zamiary samobójcze, bez względu na to, jakich słów użyjesz.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Ustinja25
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 19:55
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

A chcesz się spotkać z moim prawnikiem i o tym porozmawiać? Uwielbiam tą obserwację? Zwłaszcza kiedy nie mam wystawionego tego waszego F Czy G czy tam H czy jak tam wolicie Pfft Grin
 
niemanieba
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 22:09
Rozgrzewający się


Postów: 35
Data rejestracji: 27.11.14

nie pierdolą się tu...od razu w pasy i coś na rozluźnienie
tylko z głową w koronach drzew można przeżyć chodzenie na wysokości korzeni -ja
 
Nix
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 22:54
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1056
Data rejestracji: 13.11.14

Odnoszę wrażenie, że niektórzy przychodzą tu tylko po to, żeby dać upust swoim frustracjom i celowo chcą drażnić innych. Poczucie bycia lepszym kwalifikuje się już pod jakieś f. Brak diagnozy nie oznacza braku problemu.
[b][i]Ale z przeszkodami jest tak jak z pokrzywą - trzeba je uchwycić i wznieść się ponad nie[/i][/b]
 
RedKate
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 22:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

[small] wyczuwam bana w powietrzu....myśliciel[/small]
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Izolda
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 23:03
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Też myślałam dziwnie się czyta ten tekst nie ma nieba.Chyba że o coś innego chodzi.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
sigma
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 29/12/2014 23:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Przyjdzie Makro, to zdecyduje Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Ustinja25
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 30/12/2014 17:40
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Popołudnia... C.D...
Gdy zmęczenie przybiera formę wiersza...
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

odliczam
czas spływa
od głowy przez krtań
po ramiona

do stóp
mojej szklanej góry
wdepnęłam w czas
w którym nawet diabeł mnie opuścił
zabawiając się w iluzję
piorę cichutko ślady atramentu
które mogłyby przypominać
o słowach szytych do poduszki
na moje nie dobranoc

obecnie
szeptami zziębniętym oddechem
niezrozumiałe modlitwy
o Porankach przy których
głaszczę pod włos małe zależności

A gdyby tak utopić w tym
Resztę dnia?...

>>>>>>>>>>>>>

przez moment pomyślałam
że może jednak zostanę
zanim empatia deszczu
spłynęła mi na głowę
ostatni raz nażarłam spojrzenie
nasyciłam zachodem
kolejny poranek i tak
udławi mnie ciszą

i to codzienne
mozolne zamiatanie okruszków
zacieranie resztek niedopowiedzeń

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

I...
Tylko głupcy wierzą
iż być może w drugim życiu,
wskazówki zegara zmienią bieg,
do innej rzeczywistości.

"Umysłowa Dysharmonia"

Przybliż się do mnie,
spojrzeniem,
teraz...

"Ponieważ czas,
to pojęcie względne"

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

-puk, puk...

-nie pukaj tak głośno
ja i tak ci go nie otworzę
po prostu go nie mam

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

w walce z niewidzianymi latawcami
zesztywniały mi dłonie
chyba sobie odpuszczę
one i tak szybują nazbyt wysoko

zresztą
tutaj wszystko jest takie moje
nawet czas posiądę na własność

przestrzeń która rządzi się prawami chaosu...

świat w którym może wydarzyć się wszystko
jest jak nieznane którego ludzkość
tak bardzo się boi...

Oprócz mnie samej, bo i ja...
bywam tym nieosiągalnym.
Jestem w tym
trwam by kiedyś podważyć
cały ten brudny świat.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Piosenka na dziś :
[url=https://www.youtube.com/watch?v=prGptG5Ex1g]Link[/url]
 
Izolda
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 30/12/2014 17:46
Awatar

Finiszujący


Postów: 372
Data rejestracji: 18.10.14

Ustinja chodzisz do lekarza?

Bardzo smutne jest to co piszesz, i takie zamykające.
[i]Był las nie było nas, będzie las nie będzie nas [/i]cyt z serialu" Na dobre i na złe"
 
Ustinja25
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 30/12/2014 17:57
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

Nie nie chodzę, sama sobie ze wszystkim radzę i tym razem również sama sobie poradzę, to tylko chwilowe przejdzie.
Zawsze przechodziło i tak zapewne będzie tym razem, mam swoje koło w którym nauczyłam się żyć i innego życia oprócz niego nie widzę bo nie chcę widzieć. Lubię swój smutek...
 
swistak
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 30/12/2014 18:58
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Bardzo ładnie piszesz. Czy publikowałaś już kiedyś?
Edytowane przez swistak dnia 30/12/2014 19:01
 
Ustinja25
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 30/12/2014 19:07
Rozgrzany


Postów: 60
Data rejestracji: 27.12.14

[quote][b]niemanieba napisał/a:[/b]
nie pierdolą się tu...od razu w pasy i coś na rozluźnienie[/quote]

niemanieba, nie boję się obezwłasnowolnienia, miałam już doczynienia z taką formą uspokajania na Krakowskiej Izbie wytrzeźwień, strasznie nie polubiłam się z tamtejszym lekarzem, tak żeśmy się nie polubili że aż go pogryzłam Pfft
po czym przygrzałam głową w ściane... I dziwi mnie to całe straszenie policją bo jakoś mnie po tym nie skierowano na przymusowe leczenie lecz wypuszczono jak by nigdy nic...
 
Przeskocz do forum:

50,372,291 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024