28 Marca 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Klara Klara
2 dni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
2 dni Offline
swistak swistak
3 tygodni Offline
Alia Alia
3 tygodni Offline
Anderson_81 Anderson_81
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Anderson_81
Ogółem Użytkowników:2,201
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: O komputerach
 Drukuj temat
czytnik ebooków
sigma
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 22:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ktoś coś potrafi doradzić sensownego w tym temacie?
Tak do 300 zł by mnie coś interesowało...
Ja wiem tylko, że musi być e-papier, najlepiej e-ink i że w tej cenie to sześciocalowy.
Coś jest jeszcze ważne przy wybieraniu?
I czy dobry czytnik to musi być Kindle, czy niekoniecznie?
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 22:47
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

Kindle! mam i uwielbiam!

polecam [url]http://swiatczytnikow.pl/[/url], tam jest porównanie czytników różnych firm, no i ogólnie uważam, że mega profesjonalnie prowadzony blog, będący naprawdę dobrym kompendium w dziedzinie e-czytania.

btw, planujesz kupno? będziemy się wymieniać książkami! (?)
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 22:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Świat czytników właśnie przeglądam, tylko z tego co widzę, to blog jest prowadzony pod kątem Kindle właśnie (?). A wolałabym coś bardziej obiektywnego, bo nieraz mniej znane firmy wcale nie są gorsze...

Nie kupno, ale jest możliwość, że dostanę pod choinkę... więc jakby mnie ktoś pytał, jaki chcę, to dobrze by było coś wiedzieć Wink

Jasne, jak tylko jakieś będę miała Grin
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 22:55
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

gość jest zwolennikiem kindle, ale wydaje mi się, że recenzując inne czytniki jest dość obiektywny.
Edytowane przez ef dnia 10/12/2014 22:56
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Klara
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 22:57
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Jak chcesz czytać też pdf to zwróć uwagę na to czy czytnik ma tryb reflow, Kindle z tego co wiem, takiego trybu nie ma.

Ja mam Cybook Odyssey i jest fajny, dobrze się czyta, bateria długo działa, ma przyciski do zmieniania stron z boku, ale też i ekran dotykowy, ale to już wiesz.
Edytowane przez Klara dnia 10/12/2014 22:57
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Nix
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 23:13
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1056
Data rejestracji: 13.11.14

Promotor ma BOOX i powiem, że działa aż miło. Ja mam tableta, a tu jakość lektury zależy od programu do czytania e-book'ów.
[b][i]Ale z przeszkodami jest tak jak z pokrzywą - trzeba je uchwycić i wznieść się ponad nie[/i][/b]
 
ef
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 23:22
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ach, słyszałam negatywne opinie o czytnikach z empiku, ale nie pamiętam czego dokładnie dotyczyły, no i to było z 2 lata temu, jak kupowałam swój, więc nie wiem czy coś się nie zmieniło.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Klara
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 23:27
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Nix, nie tylko od programu, bo tablet ma zupełnie inny rodzaj ekranu niż czytnik i to jest największa różnica.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 10/12/2014 23:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

No, tabletu z ekranem LCD to ja nie chcę na pewno. Za dużo książek czytam, a z drugiej strony za dużo czasu w necie spędzam, żeby jeszcze przy czytaniu książek tak męczyć oczy dodatkowo.

Kindla do 300 zł to ja za bardzo nie widzę...

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
swistak
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 11/12/2014 08:43
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Gdzie / u kogo chcesz zdobywać te e-booki?
Musisz to brać pod uwagę, bo niektórzy sprzedawcy nakładają ograniczenia na wykorzystywanie ebooków, które sprzedają i np. można je oglądać tylko na niektórych urządzeniach i w wybranych programach do czytania. Nazywa sie to DRM.
 
papilon
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 11/12/2014 11:03
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

ja słyszałam, że kindle są przereklamowane, coś jak apple beznadziejne wewnątrz, dobrze rozreklamowane i ładne na zewnątrz Wink
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
Klara
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 11/12/2014 15:36
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Kindle 5 był do 300 zł, ale z tego co widzę to wszędzie jest, że wyprzedany.

To jest fajne forum, dzięki któremu może uda ci się coś wybrać:
http://forum.eksiazki.org/
Edytowane przez Klara dnia 11/12/2014 15:45
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Alia
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 12/12/2014 21:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Mam kindla od wielu lat, tego z klawiaturą, i jestem zachwycona. Służy mi nie tylko jako czytnik książek, ale też przenośny słownik (od razu przyszedł ze słownikiem angielsko-angielskim), co przydaje się na przykład przy sprawdzaniu matur. Poza tym ja dużo czytam po angielsku, a wtedy możliwość sprawdzenia słówka bez wychodzenia z tekstu (taka funkcja kindla) jest dla mnie bezcenna.
 
Makro
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 12/12/2014 21:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Ja mam Kindla - taki najzwyklejszy, chyba za 250 zł w Komputronik - jestem zachwycony. Prosty, niezawodny, intuicyjny - chyba nawet prostszy w obsłudze niż papier Smile
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Brego
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 12/12/2014 21:34
Awatar

Finiszujący


Postów: 412
Data rejestracji: 04.09.14

Ja czytam na iPadzie z wyświetlaczem Retina. Nie męczy mi wzroku ani trochę, wczesniej miałam tez inny tablet i różnica jest ogromna. I będę bronić appla, choć z ceny mogliby spuścić troszkę.
Kindla widziałam u koleżanki i szczerze mówiąc wolę moje nadgryzione jabłko Wink
[i]Istnieje taka cierpienia granica, za którą czekać może już tylko spokój...[/i]
 
papilon
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2014 14:25
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

mam pytanie do osób korzystających z ekranów z e-ink, jak na takich ekranach wyświetlane są kolorowe obrazki, kolorowe tabelki, itp (wiem, że czarno-białe ale, czy to nadal jest czytelne i dobrze widoczne)? Jak wygląda sprawa z pdf'ami, które nie tyle co są tekstem, co zdjęciem (skanem) tekstu? Jak wygląda oglądanie pdf'ów skanów starych pożółkłych materiałów? Czy to jest czytelne, dalej przypomina to bardziej papier?
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
Klara
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2014 16:00
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

6-calowy czytnik sobie na pewno z tym nie poradzi, a co do większych to w necie są różne fora i strony, na którym pokazują zdjęcia jak sobie czytniki z takimi rzeczami radzą. Tutaj na forum chyba nikt ma na tyle dużego czytnika, żeby móc się na ten temat wypowiedzieć.

A ja po pół roku posiadania czytnika nie wyobrażam sobie czytania inaczej Smile Uwielbiam to Smile Też to, że mogę mieć 2 ręce wolne jak czytam, że nie trzeba używać zakładek ani zapamiętywać numeru strony i to mogę jednocześnie czytać kilka ksiązek w jednym urzadzeniu (i każda będzie miała zapamiętaną stronę), które jest lekkie i wygodne Smile Od lipca przeczytałam 25 (prawie 26, bo jedną kończę) książek na czytniku i chyba z 3 tradycyjne, co też o czymś świadczy. A czytnik kupiłam za 200 zł i od razu z pokrowcem gratis Smile
Edytowane przez Klara dnia 13/12/2014 16:04
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
papilon
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2014 19:40
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

dzięki, czyli w takim razie zostanę przy swoim tablecie, bo niestety ale mam sporo takich materiałów. Trudno Sad

[quote]Też to, że mogę mieć 2 ręce wolne jak czytam, że nie trzeba używać zakładek ani zapamiętywać numeru strony i to mogę jednocześnie czytać kilka ksiązek w jednym urzadzeniu (i każda będzie miała zapamiętaną stronę), które jest lekkie i wygodne[/quote]

o dziwo u mnie na zwykłym tablecie też tak jest, to samo z filmami, aż się dziwię jak on to robi, że tyle zapamiętuje i normalnie pracuje nie zawieszając się.
Edytowane przez papilon dnia 13/12/2014 19:43
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
RedKate
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 13/12/2014 23:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Ja mam jabłuszko i nie lubię na nim czytać książek. Raczej służy mi do zbijania bąków w necie, oglądania filmów i głupich gier. Minusy: Ciężki, męczy oczy, szybko się rozładowuje.
Do czytania mam starego Sony PRS-505, to jest czytnik z czasów, kiedy nie myślano o czytnikach z touchscreenem i wifi, a i tak kosztowały milion milionów. Mimo to uwielbiam go, jest lekki i czytelny, nie męczy oczu bo nie ma podświetlenia, a bateria raz naładowana trzyma nawet miesiąc. Gdybym kupowała dziś, wybierałabym pomiędzy Kindlem, a Sony PRS T-1.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
sigma
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 19/12/2014 23:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A mnie w końcu nikt nie spytał, jaki czytnik bym chciała...
Więc albo koncepcja prezentu się zmieniła, albo mama sama coś kupiła (ale w to bardzo wątpię), albo zleciła to zadanie siostrze...
Więc jeśli dostanę czytnik, to nie mam pojęcia, jaki Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Przeskocz do forum:

50,113,487 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024