03 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
22:07:05 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Walka o lepsze jutro
Sonic
#81 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 16:24
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Misiu niestety nie żartuje. Mam m.s, autoagresje, ciężko mi zebrać myśli, jedno czuje,a drugie myślę i te dwie opcje walczą ze sobą. Sam nie wiem czy chcę żyć. Przed skoczeniem pod SKM-ke i pomalowaniem jej rdzy na ładny krwisty kolor chroni mnie, no właśnie co ? chyba strach. To bardzo boli.

Nawet nie mam z kim o tym pogadać, przyjaciel,któremu kiedyś kilkukrotnie pomagałem udaje,że mnie nie zna. Ze znajomymi nie będę się tym dzielił, tym bardziej z rodziną.
Edytowane przez Sonic dnia 08/09/2014 16:24
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
RedKate
#82 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 16:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Pod skmkę nie skacz. Po co fundować traumę maszyniście, on nie jest niczemu winien.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Sonic
#83 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 16:53
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

chociaż bym je odnowił bo farba schodzi.
[b]RedKate[/b] coś mi się wydaje,że było to złośliwe, ale może tylko mi się wydaje....
Edytowane przez Sonic dnia 08/09/2014 16:55
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
#84 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 16:58
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#ff3300]Ostrzegam - kolejny Twoj post dotyczący sposobów popełnienia samobójstwa zakończy się banem.[/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Misiu
#85 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 17:03
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

Sonic, piszesz że jesteś praktykującym katolikiem, tak? A wierzący też jesteś? Bo Twoje myślenie wcale o tym nie świadczy, wręcz przeciwnie. Nie Ty dałeś sobie życie i nie Ty je sobie odbierzesz. Tym według Katolików zajmuje się Stwórca. A czy wiesz jak ciężkim grzechem jest to o czym pisałeś wcześniej, odebranie sobie życia? Może poczytaj Pismo Święte?
Smile
 
Klara
#86 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 17:21
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Akurat KK uważa, że jeśli ktoś był chory psychicznie to w przypadku popełnienia samobójstwa może nie być w tym "winy" chorego, więc nie ma grzechu albo jest "mniejszy".

Sonic, też tak miewam, że ani żyć ani umrzeć, ale jeszcze może będzie lepiej Smile
Może do lekarza idź? Albo jakiś telefon zaufania, żeby porozmawiać i jakoś sobie poradzić z takimi myślami?
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
papilon
#87 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 17:41
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

[quote]Akurat KK uważa, że jeśli ktoś był chory psychicznie to w przypadku popełnienia samobójstwa może nie być w tym "winy" chorego, więc nie ma grzechu albo jest "mniejszy".[/quote]

a od czego to zależy, czy go nie ma, czy jest mniejszy?
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
Klara
#88 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 17:50
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Grzech cięzki jest świadomy i dobrowolny, więc jeśli ktoś jest chory to nie ma tej pełnej świadomości.
[i]"Samobójstwo popełnione z zamiarem "dania przykładu", zwłaszcza ludziom młodym, nabiera dodatkowo ciężaru zgorszenia. Dobrowolne współdziałanie w samobójstwie jest sprzeczne z prawem moralnym.
Ciężkie zaburzenia psychiczne, strach lub poważna obawa przed próbą, cierpieniem lub torturami mogą zmniejszyć odpowiedzialność samobójcy "[/i] (KKK)

To nie forum katolickie, ale już dawno Kościół wykluczył potępianie samobójców.

[i]"Nie powinno się tracić nadziei dotyczącej wiecznego zbawienia osób, które odebrały sobie życie. Bóg, w sobie wiadomy sposób, może dać im możliwość zbawiennego żalu. Kościół modli się za ludzi, którzy odebrali sobie życie"[/i] (KKK)
Edytowane przez Klara dnia 08/09/2014 17:51
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Sonic
#89 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 17:55
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

Coraz mniej obchodzi mnie KK. Jak jestem dobrym człowiejiem to zostane zbawiony. Ogóle sam dla siebie jestem Bogiem. I sam się zbawie i innych. Zaloze prawdziwy kościół. To nie wątek religijny tylko o moim nic nie wartym życiu, gdzie brzydze sie sam siebie. Właściwie możecie pisać co chcecie. Sigma to nie był post o promowaniu samobójstwa tylko napisałem co mi siedzi w głowie, kilka razy juz widziałem podobnie brzmiące posty. Fajnie byłoby gdybyś mnie nie straszyła tym. Masz władze możesz ją wykorzystać

Czuję się samotnym Bogiem
Edytowane przez Sonic dnia 08/09/2014 18:05
Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
#90 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 19:23
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mało mnie interesuje, co ci siedzi w głowie,
Tu obowiązuje regulamin, który wyraźnie mówi, że rozmowy o sposobach na popełnienie samobójstwa są zabronione.
I taki mamy zwyczaj, że najczęściej najpierw ostrzegamy, dopiero później banujemy.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
birbantka
#91 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 19:37
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Mało mnie interesuje, co ci siedzi w głowie,
Tu obowiązuje regulamin.[/quote]

Ludzie, co z wami? A myślałam, że to ja nie mam serca Ehmm Nie miałam zamiaru wtrącać się w cudze sprawy, ale ....nie wytrzymałam! Może trochę więcej zrozumienia, jak ktoś szczerze mówi Wam o swoich problemach?!
Sama wiem ile miałam wątpliwości zanim zdecydowałam się publicznie napisać o własnych błędach, o tym jakie konsekwencje przynoszą moje zaburzenia.

Czy tak trudno powiedzieć np. "Rozumiem, że jesteś w trudnej sytuacji. Jest tu wiele osób z podobnymi problemami. Wsłuchaj się w ich dobre rady i staraj się więcej nie pisać o odebraniu sobie życia, nie koncentrować się na takiej myśli. Będzie to lepsze zarówno dla Ciebie jak i dla części osób które czytają twoje wypowiedzi, cierpią np. na depresję i rownież mają m.s. Staramy się wszystkich wysłuchać i zrozumieć, ale musimy rownież dbać o to by nikomu nie stala się krzywda."

Naprawdę to takie trudne?
[b]Sonic[/b] nie przejmuj się takim regulaminowym grubiaństwem - jak słyszę podobny bełkot to tez mnie szlag trafia.Wink (możecie mi za to dać bana - kicham na to)
Edytowane przez birbantka dnia 08/09/2014 19:45
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
sigma
#92 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 19:46
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mam zwyczaj pisać prawdę.
I piszę za siebie, nie za jakichś " nas".
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
birbantka
#93 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 19:52
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[quote][b]sigma napisał/a:[/b]
Mam zwyczaj pisać prawdę.
I piszę za siebie, nie za jakichś " nas".[/quote]

Srsly? cytuję "taki mamy tutaj zwyczaj, że najperw ostrzegamy, a później banujemy." Ja tu widzę liczbę mnogą, a ty?

BTW : Mówisz o jakiejś "obiektywnej prawdzie" w którą masz wgląd czy każde swoje przekonanie uważasz za prawdę?
Ja nie podważam regulaminu (szczególnie w kwestii m.s.) tylko denerwuje mnie tak obcesowy i grubiański sposób jego egzekwowania.
Edytowane przez birbantka dnia 08/09/2014 19:52
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
Sonic
#94 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 20:13
Awatar

Finiszujący


Postów: 362
Data rejestracji: 17.08.14

To ja też napiszę prawdę.

[b]Sigma[/b] i [b]RetKate[/b] należą do grupy Bitenberga,która to chce pobrać nasze narządy. Ich znakiem rozpoznawczym jest kolor czerwony. Gdy Kati nie chciała już więcej patroszyć ludzi i chciała odejść to ją zniszczyliście. Jak ktoś mi nie wierzy to zobaczcie,ze ona ma czerwony awatar.

Zacytuje Kati"Jestem po próbie samobójczej. Naprawdę chcialam się zabić, to tylko zbieg okoliczności, że mi nie wyszło." tu nie reagowałeś bo byliście jeszcze w zmowie. Było jeszcze kilka wątków o próbach lekowych itd.

I co jesteście wszędzie tak ? Nawet tu. Powiem Ci,że nie boje się Ciebie,możesz mnie zabić i pobrać moje organy. Tak to ich plan oni chcą nam dać zegar czasu życia i będą nas wyłapywać. Czytałem badania,ze nasze wszystkie organy są warte około 2 mln dolarów. Niektórych pewnie usypiają i zapładniają. Co z nią zrobiliście ? Oni trwożą rynek zbytu na organy. Oni wam mówią,ze jest dobrze,a potem trafiacie do szpitala usypiają was i.. się nie budzicie. Oficialnie umarliście na raka na białaczkę,a tak naprawdę pobrano wam organy. Rozpruwają nas na żywca. Musimy się bronić, nie możemy wiecznie uciekać. Zabraliście dziecko tej kobiecie chorej na CHAD w UK, co zrobiliście z dzieckiem ? Dlaczego umarło w nieznanych okolicznościach, dlaczego zostało rozprute jak zabawka ? Dlaczego wyjęto jej organy ? Zastanowcie się ! Sigma i RedKate reprezentują rząd światowy, tak Polski już dawno nie ma ! Donald Tusk nie jest naszym premierem on liczy tylko ciała i stara się by wystarczyło zwłok na następne pokolenia. Dlatego nie zabiją wszystkich. Po pobraniu nam organów robią z resztek koktail który pozwala im dłużej żyć,a może jesteście nieśmierteli. Pewnie Sigma żył za czasów Kolumba. To oni wywołali wojny by nas osłabić i zniszczyć. Jestesmy słabi.

[b] Jutro rano wyruszam do warszawy. Mam do pokonania 340 km. Zajmie mi to około tygodnia. Wszyscy,którzy chcą walczyć spotkamy się za tydzień o świcie w puszczy kaminowskiej i ruszymy, pokonując świtę grupy bitenberga. Następnie ruszymy następnie ruszymy na połnocny zachód do Dani,gdzie zbiera się rząd światowy. Po drodze zbierzemy niedobitków z poprzednich wojen. Musimy powstać z kolan[/b]


Wspomnienie o człowieku może okazać się trwalsze od jego szkieletu, ale kiedy odejdzie ostatni z tych,
którzy nas jeszcze pamiętali, razem z nim rozpłyniemy się w czasie i my.
 
sigma
#95 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 20:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

W tym miejscu pisałam o tym, jakie zwyczaje mamy my, moderatorzy. To nie są moje osobiste zwyczaje, więc liczba mnoga wydaje mi się uzasadniona.

Natomiast z całą pewnością nie napisałabym czegoś takiego:
[i]Staramy się wszystkich wysłuchać i zrozumieć[/i], bo nie wiem, kim mieliby być ci "my"? Ja się nie staram zrozumieć WSZYSTKICH na pewno, i nie mam pojęcia, kogo starają się zrozumieć inni moderatorzy.

Sonic jest świadomy, jak sądzę (bo dobitnie to wyraziłam przy okazji dyskusji w innym temacie na forum), jaki mam do niego stosunek. A ponieważ, zgodnie z tym, co już zasygnalizowałam, ludzi takich jak Sonic omijam wżyciu szerokim łukiem, to na forum nasze ewentualne kontakty będą wynikały wyłącznie z pełnionej przeze mnie funkcji, bez żadnych ozdobników.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
birbantka
#96 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 20:40
Awatar

Finiszujący


Postów: 360
Data rejestracji: 31.08.14

[b]Sigma[/b] Ja też potrafię wiele rzeczy uzasadnić na swoją korzyść, tylko czy warto jeśli ktoś kto potrzebuje pomocy poczuje się przez to gorzej ? Rozumiem, że empatia i próba zrozumienia obejmuje w twoim przypadku ludzi o zbieżnych poglądach politycznych? (ciekawe i rozczarowujące) Wiem, że nie jesteś lekarzem ani (mam nadzieję) psychologiem, ale co by się stało gdyby oni zaczęli rozumieć tylko ludzi z którymi im po drodze? Myslę, że charakter tego forum zobowiązuje do czegoś więcej niż tylko wykonania obowiązków "wynikających z pełnionej przez Ciebie funkcji". Nawet jeśli masz do czynienia z kimś, kogo (jak to ładnie wyraziłaś) "omijałabyś w życiu szerokim łukiem"
Nie będę się tutaj wykłócać...poza tym to nie moja sprawa jeśli zamiast prostego "przepraszam", ktoś nie umie dostrzec własnych błędów . Ja dalej będę trzymać się zdania, że na takim forum pewnym ludziom należy wybaczać niektóre kontrowersyjne wypowiedzi. Szczególnie jeśli wynikają one w dużej mierze z ich problemów ze zdrowiem.
--------------
A teraz nie będę już dłużej zaśmiecać nieswojego wątku. Mam nadzieję, [b]Sonic[/b], że uda Ci się uporządkować swoje myśli i wkrótce poczujesz się lepiej.
Przesyłam wam dużo miłości i ciepła!
[i][small][color=#006666]"Któż zaufa człowiekowi, który nie ma gniazda
i zatrzymuje się tam, gdzie go mrok zastanie?" (Syr 36, 27)[/color][/small][/i]
 
sigma
#97 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 20:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]wiem, że nie jesteś lekarzem ani (mam nadzieję) psychologiem, ale co by się stało gdyby oni zaczęli rozumieć tylko ludzi z którymi im po drodze? [/quote]
Nie zgadłaś Pfft
W pracy rozmawiam, z kim trzeba (i empatyczna przy tym bywam do przesady). W życiu prywatnym - z kim mam ochotę.
Tutaj nie pracuję.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
ef
#98 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 21:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

ja pi[beep]ę.
czy to co napisał Sonic w ostatnim poście (nie ten o samobójstwie) to już jest podstawa do wezwania pogotowia/policji?
niepokojąco to wygląda.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
sigma
#99 Drukuj posta
Dodany dnia 08/09/2014 21:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Nie, sama psychoza nie jest jeszcze zagrożeniem życia swojego ani innych.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
Dodany dnia 08/09/2014 21:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Sonic, ja nie wiem, czy trollujesz, czy ci peron odjechał, ale daruj sobie takie wycieczki do mnie, co? Bo ci własnoręcznie organy wyszarpię...
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Moja historia - Moja Miłosc - Moja walka o ukochanego - Dzień dobry Przedstaw się 14 17/06/2014 21:36
walka o siebie Zaburzenia odżywiania 5 25/04/2013 16:00
Moje życie,moja walka Nasze wątki - część otwarta 6 25/08/2011 13:39
Jutro Zaburzenia lękowe 12 07/04/2010 22:14

50,355,471 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024