30 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Regulaminowe dziury
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 31/07/2009 09:57
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Regulamin jak większość rzeczy - wymaga okresowych napraw. Zauważyłem, że są w nim dziury. Co można dodać w naszym regulaminie, aby uniknąć nieporozumień.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 31/07/2009 21:18
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

W sumie to nie wiem,ale wydaje mi się,że można by było wprowadzić punkt zakazujący umieszczania postów z prośbami o wypełnienie ankiet itp.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2009 12:24
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

No tak, to niestety ostatnio zaraza internetowa. Zastanawiam się przyszłościowo, bo nie wiem co jeszcze może nas zaskoczyć.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2009 13:12
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

A może jednak nie skreślać tych wszystkich badających tak a priori? Ja sama rozsyłałam niedawno do moich znajomych ankietę jakiejś osoby, której nawet nie znam, bo rzecz była ciekawa sama w sobie i skłaniała do refleksji. Badanie do jje habilitacji, o czym dowiedziałam się później - jak jeden z moich znajomych ją rozpoznał jako swoją koleżankę po fachu.
Zgadzam się oczywiście, że nie możecie pozwolić na zaśmiecanie forum przez każdego bez pozwolenia. A może po prostu zorganizować dla nich osobne miejsce, wyznaczyć jakieś zasady, z pierwszą naczelną, że najpierw musi to przejść przez Wasze ręce? Chyba że to oznacza dla Was za dużo dodatkowej roboty? Nie wiem, po prostu troszkę mi się kłóci odmawianie pomocy (w badaniach, pracy magisterskiej, naukowej itepe) z forum pomocowym - o podobnej zresztą tematyce. Wiele z tych badań może zawierać pytania, na które odpowiedź pomoże nam coś sobie wyjaśnić o nas samych. Wiele pewnie nie - to inna sprawa. Takie jest moje zdanie - mam nadzieje, że nie liczyliście na stuprocentowy "poklask"? Wink
 
Nadzieja
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2009 13:35
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Jasne, że nie. Ale z jednej strony tak do końca niewiadomo kto te ankiety przysyła. Anonimowo można napisac wszystko, z jednej strony po co ktoś by miał oszukiwać??? Przyznaję się tą ostatnią ankietę wypełniłam, do szpitala też przychodziły studentki,ale to już za zgodą personelu oczywiscie. A może inaczej może tak sformułować punkt regulaminu żeby określał pytanie o możliwośc otrzymania ewentualnie takiego pozwolenia. Wydaje mi się, że tego wymaga nawet kultura osobista.
Do szpitali,szkół czy innych osrodków też nie wpada się nie infomując nikogo.
Wydaje mi sie też, ze internet stał się latwym kąskiem i nie wymaga to od badajacych zbytniej pracy i zangażowania????
Takie mam zdanie, dla mnie to jest takie pójście na łatwiznę,jak najwiecej i jak najmniejszym "kosztem"
[b]Kati [/b]zgadzam sie byc moze to pozwala coś dowiedzieć się o sobie, aczkolwiek bez interpretacji psychologicznej jest to nikła dla Nas wypełniających wiedza.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2009 08:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Cieszę się Kati, że masz odmienne zdanie. Jestem jednak zdania, aby możliwość umieszczenia ogłoszenia o poszukiwaniu do ankiety była poprzedzona wykonaniem jakieś społeczności forum.
Forum rzeczywiście ma pomagać, ale mam wrażenie że autorzy ankiet nie mają zamiaru nikomu pomagać.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2009 10:05
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Dobrze że mamy różne zdania.Ja jestem przeciwko takim ankietom.Kiedyś na początku nie powiem pomogłam dziewczynie i wypełniłam ankietę ale teraz im więcej tego typu postów na forum się pojawia jestem coraz bardziej sceptycznie nastawiona do tego typu działalności.Oczywiście jeżeli powstałby jakiś dział w którym umieszczane byłyby takie posty nie mam nic przeciwko aczkolwiek jestem pewna że na pewno nie będę udzielać odpowiedzi na te pytania zamieszczone w ankietach.
Wiem że te osoby które rozsyłają ankiety robią to tylko i wyłącznie z myślą o sobie a nie o osobach chorych.I nijak sie ma tutaj pomoc ponieważ chodzi tylko o wykorzystanie wrażliwości osób z zaburzeniami.Myślę że osoby szukające pacjentów do badań powinny raczej w inny sposób ich poszukać.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Kati
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 03/08/2009 14:34
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

A ja [b]Fiona [/b]bardzo nie lubię - i nie chcę - żeby ktoś kiedyś potraktował mnie na zasadzie "bo wszystkie bulimiczki są takie" albo "bo alkoholicy to są tacy". Dlatego też nie mam w sobie pewnosci, że osoby rozsyłające ankiety są takie czy inne. Nie znam ich, dlatego nie zakładam ani niczego dobrego, ani złego. A może wśród nich jest choć jedna, która - może nie teraz, może za dziesięć lat, może za dwadzieścia - zrobi coś, co pomoże w terapii chorych osób? Nasi terapeuci też kiedyś zaliczali kolokwia i pisali prace...
Poza tym nie wydaje mi się, żeby mi czegoś ubywało od wypełnienia anonimowej ankiety. Tutaj wywnętrzam się na forum wobec Was - a tak naprawdę czy my się znamy?... - już o innych czytających nie wspomnę. Czym groźniejsze jest to samo, tylko ujęte w metodologicznie poprawne pytania? Powiem tak: jestem kim jestem i jeśli mogę posłużyć swoją osobą, czemu nie?
[quote]chodzi tylko o wykorzystanie wrażliwości osób z zaburzeniami[/quote] - takie to trochę dla mnie spiskowe. Mam wrażenie, że jak już, chodzi tu tylko o lekki i łatwy sposób na zebranie materiałów do pracy licencjackiej albo magisterskiej. Czasem wyżej. A czy my też nie robimy tego samego? Czym jest to forum, jak nie łatwym sposobem na znalezenie sobie grupy, do której możemy się czuć przynależne? Ja to sobie bardzo cenię i cieszę się możliwością obecności w tym miejscu, cieszę się, że Was poznałam i jestem wdzięczna Ojcom (i Matkom) Założycielom Wink ale nazwijmy rzeczy po imieniu - same korzystamy dokładnie z tego samego narzędzia, tylko cel mamy nieco inny. Też taki eee tego, egoistyczny, prawda? Swoją drogą wydaje mi się, że ja swoje szczyty egoizmu osiągałam, gdy byłam w czynnych nałogach, więc nie czuję się moralnie uprawniona do zarzucania tego komukolwiek.

[b]Makro[/b], oczywiście Ty tu rządzisz, a ja absolutnie nie mam żadengo interesu w bronieniu akurat tej inicjatywy. Ale tak ku prawdzie i uczciwości odniosę się też do Twoich słów (tym bardziej, że czuję, że włożyłam troszku kij w mrowisko, toteż jak już tak się stało, to sobie nim chwilkę pogrzebięWink)

Napisałeś [quote]Jestem jednak zdania, aby możliwość umieszczenia ogłoszenia o poszukiwaniu do ankiety była poprzedzona wykonaniem jakieś społeczności forum.[/quote]
A ja się czuję bezpieczniej, jeśli w działalność tego forum angażują się osoby, które z różnych powodów naprawdę tego chcą - bo same potrzebują albo chcą pomóc innym. Naprawdę zależy Ci na aktywności pod tytułem "tak, tak, jestem bardzo aktywna, tralala", kilkanaście postów, a potem ankieta i myk, nie ma człowieka? Bo przecież tak by w wielu wypadkach było. jak już, to może niech wyślą Wam jakiś tekst do zamieszczenia?
Tak też sobie teraz pomyślałam, że gdyby wyznaczyć dla takich "ankieterów" osobne miejsce, a cała rzecz by się rozwinęła, można by z czasem zgromadzić ciekawą bazę danych - w jakich kierunkach podążają badania nad tematem, którym się przecież zajmujecie. I to też mogłoby z kolei przyciagać osoby, zainteresowane tą tematyką, a wśród nich kto wie, może ktoś z własnej nieprzymuszonej woli chciałby zostać z Wami (nami?..) dłużej.
 
Makro
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 04/08/2009 10:05
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Może masz Kati rację - rzeczywiście bez sensu zmuszać kogoś do fikcyjnej aktywności. Przemyślę zrobienie specjalnego działu.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Przeskocz do forum:

50,325,192 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024