06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
11:55:04 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Kłamstwo
Randomowy
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2014 09:56
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 31.07.14

Cześć Drodzy!
To mój pierwszy "poważny" post na forum, więc jeśli coś źle zrobiłem albo znowu się rozminąłem niechcący z którymś punktem regulaminu, proszę nie krzyczeć na mnie za bardzo Pfft

Otóż kłamię. Kłamię doskonale, nałogowo, zwłaszcza w stanach okołomaniakalnych. Czasem dlatego że tak łatwiej, czasem dlatego żeby uniknąć wstydu i zażenowania, czasem żeby nie sprawić komuś przykrości. Ale czasem nawet nie wiem dlaczego. Po prostu kłamstwo wyrywa się ze mnie jak tylko otworzę usta do odpowiedzi. Staram się z tym walczyć, ale wierzcie mi, nie jest to proste.

Chciałem zapytać czy u Was, drodzy Czadowi, coś podobnego w fazie maniakalnej występuje, czy jestem tylko odosobnionym przypadkiem? Pozdrawiam.
 
Agatta
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2014 10:09
Awatar

Medalista


Postów: 525
Data rejestracji: 01.06.13

Randomowy - ja nie jestem "czadowa", mam zdiagnowzowaną osobową chwiejną emocjonalnie, po roku terapii i obserwacji "nagle " na karcie się pokazało BPD, więc inna bajka.

Ale również kłamałam, wiele lat, nałogowo, z niesamowita skutecznością. W zasadzie nadal mi się to zdarza, chociaż naprawdę nie lubię tego robić.

U mnie na początku było to powiązane z ucieczkami od przykrej rzeczywistości. Myślę że wiele osób z zaburzeniami i różnymi chorobami może mieć ten problem, nie tylko Czaderzy - jest to pewnie związane z nieakceptacją choroby/zaburzenia, i tym jak wpływa na nasze zachowanie i nasze życie.


[color=#663366][b]Kobieta[/b] rodzi się jako anioł, a gdy codzienność oskubie ją z piórek, a życie podetnie jej skrzydła - leci dalej.[b] Na miotle.[/b][/color]
 
Randomowy
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2014 10:29
Rozgrzewający się


Postów: 13
Data rejestracji: 31.07.14

Dzięki za odpowiedź Agatta Smile Wiesz, ja w ogóle mam wrażenie że czadowi i bordy mają ze sobą bardzo dużo wspólnego, muszę poczytać w mądrych książkach jaka jest właściwie diagnoza różnicowa... Tak czy inaczej, fajnie wiedzieć, że nie jestem odosobnionym przypadkiem Wink
 
slant
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 08/08/2014 21:58
Rozgrzewający się


Postów: 42
Data rejestracji: 24.07.14

Racja Agatta BPD i Chad są często mylone ( u mnie też)
Co do syfu, który wypływa z nas podczas manii, to IMO jest to jungowski cień i Twoim cieniem jest odrobinka kłamliwości. I tak to lepsze niż tak jak ja na pytanie "Która godzina? odpowiadać ludziom: "Twoja ostatnia" Koniec czarnego humoru. A teraz serio. Randomowy Czy mógłbyś nauczyć mnie kłamać? Mam z tym spore kłopoty, serio.
 
tajfunek
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 09/08/2014 10:49
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

ludzie chorzy czy zdrowi kłamią. jedni więcej drudzy mniej. Niektórzy robią to bardzo perfidnie, niektórzy po to by siebie chronić.
Nienawidzę kłamstw tych perfidnych, tacy ludzie tracą mój szacunek.
 
katastrofy
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2014 17:24
Rozgrzewający się


Postów: 22
Data rejestracji: 03.07.14

Wszyscy kłamią, nie spotkałam jeszcze kogoś kto by tego nie robił. Ważne jest żeby kłamstwem nie wyrządzić komuś zbyt dużej krzywdy, ja np kłamię ale tylko wtedy kiedy już naprawdę muszę tj sytuacja jest podbramkowa i ściema pozwala mi uniknąć przykrych dla mnie, albo kogoś mi bliskiego, problemów. Co innego że jak kłamię to całą się robię czerwona i nie trzeba być Szerlokiem żeby tego nie zauważyć...
 
swistak
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2014 21:12
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]katastrofy napisał/a:[/b]
Wszyscy kłamią, nie spotkałam jeszcze kogoś kto by tego nie robił. [/quote]
Każdy z nas czasami robi rzeczy, które nie są zbyt odpowiednie, jednak nie świadczy to o tym że należy tak postępować.

[quote]Ważne jest żeby kłamstwem nie wyrządzić komuś zbyt dużej krzywdy, ja np kłamię ale tylko wtedy kiedy już naprawdę muszę tj sytuacja jest podbramkowa i ściema pozwala mi uniknąć przykrych dla mnie, albo kogoś mi bliskiego, problemów. Co innego że jak kłamię to całą się robię czerwona i nie trzeba być Szerlokiem żeby tego nie zauważyć...[/quote]
Jak ładnie napisałaś, kłamstwo zawsze wyrządza komuś krzywdę. Niszczy zaufanie, sprawia że zanika bliskość a prawie zawsze kiedyś wychodzi. Jeśli słusznie należy Ci się op***ol za coś, to unikanie tego nie jest wytłumaczeniem.

EDIT:
[quote][b]slant napisał/a:[/b]Co do syfu, który wypływa z nas podczas manii, to IMO jest to jungowski cień i Twoim cieniem jest odrobinka kłamliwości.[/quote]
To nie jest żaden jungowski cień, to jest po prostu decyzja podejmowana bardziej lub mniej świadomie.

Też zbyt często mi się to zdarza i muszę z tym walczyć.
Edytowane przez swistak dnia 14/08/2014 21:31
 
papilon
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2014 22:06
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

Ja też kłamię, wolę kłamstwo niż powiedzieć komuś prosto w oczy np. "nie chcę ciebie widzieć"
"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
swistak
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2014 21:42
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

@katastrofy, Przepraszam że tak ostro napisałem.

 
katastrofy
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2014 16:53
Rozgrzewający się


Postów: 22
Data rejestracji: 03.07.14

[b]swistak[/b], nic się nie dzieje - nie obrażę się za to na Ciebie. Rozumiem, że bardzo potępiasz kłamstwo, ale sam piszesz że Ty też czasami okłamujesz ludzi, wiec w gruncie rzeczy jest to ludzka rzecz Wink Tak jak napisałam: kłamię przeważnie wtedy kiedy czuję zagrożenie.
 
swistak
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2014 17:26
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Katastrofy, a już się bałem że przeze mnie opuściłaś mam-efke.

Cieszę się że już wróciłaś.

BTW, też mam fobię społeczną.
Edytowane przez swistak dnia 27/08/2014 17:26
 
katastrofy
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 29/08/2014 13:45
Rozgrzewający się


Postów: 22
Data rejestracji: 03.07.14

Spoko, zaglądam tu od czasu do czasu, ze względu na brak czasu Smile
 
swistak
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 29/08/2014 16:14
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

A co u Ciebie słychać?
Chodzisz na terapię? Pomaga Ci?
 
sigma
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 29/08/2014 17:28
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

To nie jest wątek do rozmów " co słychać".
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
katastrofy
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2014 16:02
Rozgrzewający się


Postów: 22
Data rejestracji: 03.07.14

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
Chodzisz na terapię? Pomaga Ci?[/quote]

Chyba jeszcze nie jestem na nią psychicznie gotowa...
 
Przeskocz do forum:

50,372,363 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024