18 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Trzydzieści życiowych prawd
sigma
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 10/06/2014 23:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[quote]1. Jest jak jest.
2. Nie ma ukrytych znaczeń.
3. Nie możesz być "tam" kiedy jesteś "tutaj".
4. Już w tej chwili umieramy i nie będziemy żyć bardzo, bardzo długo...
5. Nic nie pozostaje.
6. Nie ma sposobu na to by mieć wszystko.
7. Możesz mieć tylko to, co oddasz.
8. Nie ma konkretnych powodów dla których czasami coś się nie udaje.
9. Świat nie jest urządzony sprawiedliwie - nie zawsze otrzymasz wdzięczność albo zadośćuczynienie
10. Postępujesz najlepiej jak potrafisz.
11. Tak naprawdę nie kontrolujesz niczego.
12. Nie możesz sprawić aby ktoś cię pokochał.
13. Nie ma wielkich ludzi.
14. Jeśli masz idola, w jakiś sposób pomniejszyłeś siebie.
15. Każdy kłamie, oszukuje, udaje.
16. Każde złe doświadczenie kryje w sobie energię do zmiany.
17. Wszystko w tobie jest coś warte, jeżeli to tylko w sobie masz.
18. Każde rozwiązanie niesie nowe problemy
19. Ale warto szukać rozwiązań.
20. Dzieciństwo to senny koszmar.
21. Musimy być sobą i dbać o siebie ponieważ nie ma nikogo innego kto może to zrobić.
22. Każdy z nas jest tak naprawdę sam.
23. Miłość to nie wszystko, ale to bardzo dużo.
24. Mamy tylko samych siebie i siebie nawzajem.
25. Trudno żyć ze świadomością częściowej wolności, częściowej siły, częściowej wiedzy.
26. Wszystkie ważne decyzje podejmujemy w niepewności.
27. Jesteś odpowiedzialny za wszystko co robisz.
28. Żadne tłumaczenie nie będzie uwzględnione.
29. Możesz uciekać, ale nie możesz się schować.
30. Musimy mieć siłę, by żyć z naszą bezradnością.
- Sheldon Kopp [/quote]

Myślę, że jest nad czym podyskutować... coś do was szczególnie przemawia, coś nie? Zgadza się to z waszą wizją życia? Te prawdy są optymistyczne czy pesymistyczne? Wink

Mnie są bardzo bliskie, zanegowałabym może 3-4, pod resztą się podpisuję wszystkimi kończynami Smile
Edytowane przez sigma dnia 10/06/2014 23:32
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nieustraszona
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/07/2014 23:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Z mojej strony tak:
9. Świat nie jest urządzony sprawiedliwie - nie zawsze otrzymasz wdzięczność albo zadośćuczynienie - zgoda
27. Jesteś odpowiedzialny za wszystko co robisz. - zdecydowanie
2. Nie ma ukrytych znaczeń. - też
29. Możesz uciekać, ale nie możesz się schować.
30. Musimy mieć siłę, by żyć z naszą bezradnością. - dodałabym, ale tylko w sytuacji gdy jesteśmy naprawdę bezradni.
6. Nie ma sposobu na to by mieć wszystko.
9. Świat nie jest urządzony sprawiedliwie - nie zawsze otrzymasz wdzięczność albo zadośćuczynienie.
18. Każde rozwiązanie niesie nowe problemy
19. Ale warto szukać rozwiązań.

Uderza mnie w tym wszystkim ambiwalencja - np: Tak naprawdę nie kontrolujesz niczego. i 27. Jesteś odpowiedzialny za wszystko co robisz.
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
papilon
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20/07/2014 18:11
Awatar

Medalista


Postów: 685
Data rejestracji: 19.06.14

Ja się z punktem 4 nie zgadzam Pfft Jeszcze nie umieram i aktualnie prócz jednego epizodu w przeszłości to też nie planuje nic zrobić aby umrzeć, co najwyżej się starzeje Pfft

w piątym też się nie zgadzam, zawsze coś pozostanie choćby w pamięci innych albo kości Pfft

W 10, no jak mam lenia to na pewno nie Wink

11 swoje życie się w pewnej części mimo wszystko tej większej jednak kontroluje

16 i tu się nie zgodzę

20 dzieciństwo to najpiękniejszy okres w życiu co by się tam w nim nie działo, koszmar to się zaczyna później, jak to my musimy kombinować co do gara włożyć i ze wszystkiego zdajemy sobie w pełni sprawę i mamy pełną odpowiedzialność za wszystko










"Kiedy jesteś na szczycie twoi przyjaciele wiedzą kim jesteś. Kiedy jesteś na dnie wiesz kim są twoi przyjaciele"
 
Misiu
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2014 15:29
Awatar

Finiszujący


Postów: 231
Data rejestracji: 09.07.14

4 żyjemy, żyjemy i żyć dalej będziemy

6 nie można mieć wszystkiego. Gdyby ktoś miał wszystko, to gdzie by to poukładał?
 
Marynata
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2014 15:38
Rozgrzewający się


Postów: 16
Data rejestracji: 19.08.12

1. Jest jak jest- otóż nie!!! taki punkt widzenia odbiera jakąkolwiek motywację do zmian, skoro i tak jest jak jest to po co się w ogóle starać... ja bym raczej powiedziała że teraz jest jak jest ale może być inaczej!
6. Nie ma sposobu na to by mieć wszystko- i bardzo dobrze!!!
10. Postępujesz najlepiej jak potrafisz- zawsze? na pewno? dla mnie to niezła wymówka, przeciez jest wiele sytuacji w którcyh moglismy zrobić więcej.
13. Nie ma wielkich ludzi- w tym momencie mam w głowie jakieś 10 osób które spokojnie nazwałabym "wielkimi ludźmi", jak dla mnie nie ma ludzi "małych", nic nie wartych
15. Każdy kłamie, oszukuje, udaje- niestety, jedni więcej, drudzy mniej, ale z tym się zgodzę.
18. Każde rozwiązanie niesie nowe problemy
19. Ale warto szukać rozwiązań.-tak!!!
25. Trudno żyć ze świadomością częściowej wolności, częściowej siły, częściowej wiedzy- zgadzam się całkowicie, ale czy czasami nie chodzi właśnie o to żeby gonić króliczka, a nie koniecznie go złapać???
30. Musimy mieć siłę, by żyć z naszą bezradnością.- to chyba najbardziej do mnie przemawia, trzeba sobie ciągle na nowo powtarzać że niektórych rzeczy po prostu nie da się przewidzieć, zaplanować, odwrócić; a wymaga to niewyczerpanych pokładów siły.
Ufff, taka psychologiczna rozkmina przy tej pogodzie to niezły wysiłek dla moich neuronów Smile ale bardzo ciekawy temat!
Where is my mind?
 
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2014 23:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

[quote]Już w tej chwili umieramy i nie będziemy żyć bardzo, bardzo długo...[/quote]
Umieramy od chwili narodzin, bo powoli się jednak starzejemy, zużywamy.

[quote]11. Tak naprawdę nie kontrolujesz niczego.[/quote]
[quote]27. Jesteś odpowiedzialny za wszystko co robisz.[/quote]

Nie ma tu sprzeczności. Nie kontrolujesz świata, odpowiadasz jedynie za swoje wybory. IMHO, to autor miał na myśli.

[quote]15. Każdy kłamie, oszukuje, udaje.[/quote]
Bardzo mi się to zdanie podoba Grin
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
sigma
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 22/07/2014 23:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Ja też nie widzę w tym sprzeczności... tak właśnie jest - nie kontrolujesz niczego dookoła,a jednocześnie jesteś odpowiedzialny za wszystko, co sam robisz.

Ja się właściwie tylko z jednym punktem zdecydowanie nie zgadzam:
[quote]2. Nie ma ukrytych znaczeń.[/quote]
Jeśli ktoś tak sądzi, to zapraszam go do mnie do pracy Grin Tam każda rzecz ma milion ukrytych znaczeń, każde spojrzenie, półsłówko... żadne słowo nie znaczy tego, co wydaje się, że znaczy Pfft
A poważniej - dla mnie świat składa się z całego mnóstwa ukrytych znaczeń, symboli, metafor...

Jest jeszcze kilka takich, które są mi zupełnie obojętne, np. o idolach i wielkich ludziach, ale zdecydowana większość, jak wspomniałam, jest mi bardzo bliska. A szczególnie:

[quote]1. Jest jak jest.[/quote]
I nie widzę w tym żadnego odbierania motywacji do zmian. Wręcz przeciwnie - żeby coś zmienić, to najpierw trzeba zobaczyć bez żadnych wybiegów i wykrętów, że jest dokładnie tak, jak jest.

[quote]10. Postępujesz najlepiej jak potrafisz.[/quote]
Nieco ryzykowne, zgoda. Łatwo z tego zrobić wymówkę, ale pamiętając jednocześnie o punkcie 11 i 28 - nabiera to dla mnie innego wymiaru, niż usprawiedliwianie się. Raczej widzę w tym głęboką akceptację siebie. I tego, że wcale nie muszę żyć lepiej, szybciej, wydajniej i ładniej.

[quote]
16. Każde złe doświadczenie kryje w sobie energię do zmiany.[/quote]
Zdecydowanie tak. Co jest zresztą bardzo znaną psychologiczna prawdą Wink

[quote]18. Każde rozwiązanie niesie nowe problemy
19. Ale warto szukać rozwiązań.[/quote]
...bo czyż nie na tym właśnie polega dynamika życia?

[quote]20. Dzieciństwo to senny koszmar.[/quote]
Stachura o tym ładnie pisał... i nie chodziło w tym o złe wydarzenia z dzieciństwa, tylko o bezwolność, bezrefleksyjność, brak własnej osobowości, decyzyjności...

[quote]
22. Każdy z nas jest tak naprawdę sam.[/quote]
Tak. Pisałam o tym dawno, dawno temu wypracowanie na maturze Wink

[quote]29. Możesz uciekać, ale nie możesz się schować.[/quote]
I to jest największy życiowy dramat...
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Rymek
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2014 09:27
Rozgrzewający się


Postów: 26
Data rejestracji: 25.06.14

16. Każde złe doświadczenie kryje w sobie energię do zmiany.

bardzo mi się podoba taki sposób myślenia. uważam, że tę ideę należy popularyzować, a wtedy ludzie będą mieć więcej nadziei w beznadziejnych sytuacjach Smile
 
Perfidia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 19/09/2014 00:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Nie podobają mi się te zasady. Za dużo tam "każdych", "wszystkich" i "nic". Są takie ... dołujące. Zdecydowanie nie moja filozofia.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
slant
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 18/10/2014 10:04
Rozgrzewający się


Postów: 42
Data rejestracji: 24.07.14

Perfidia widzę dobrze myśli...ale nie ma tyle zapału do tępienia glupoty, co ja, więc pozwolę sobie na krótki wpis:
[b]Aby kłamstwo, manipulacja były skuteczne musi być obłożone banalnymi prawdami, prawie banalnymi półprawdami, tak, by uśpić naszego wewnętrznego krytyka[/b] Ponieważ umysł obejmuje maksimum do 7 nowych elementów na każde 6 banałów i półprawd powinno przypadać 1 bezczelne kłamstwo. Tak jest i tu, prawda?
[b]30 manipulacyjnych fraz na wywołanie depresji? [/b]
Kwintesencja: 30. Musimy żyć naszą bezradnością jest dołująca niosąc
„musturbację słowem must to jeden ze sposobów na wywołania /podtrzymanie depresji i sugerowanie nam bezradności.
w odróżnieniu od mojej sentencji, która brzmiałaby: Pomimo pozorów bezradności spróbujmy żyć i sobie jakoś poradzić.
Żeby pozwolić sobie na tak bezczelnie depresjogenną wstawkę Poprzedzono to je sentencją 29.
29. Możesz ciekać, ale nie możesz się schować.
Bez dodania na początku zwrotu przed odpowiedzialnością - możesz uciekać, ale nie możesz się schować, you can run, but you cannot hide jest standardowym zwrotem mordercy z horroru/ thrillera goniącego ofiarę – co przywołuje w nas zakotwiczony strach.
I Przed finalną rzeźnią z thrillera też odwołanie do thrillera. 28. Żadne tłumaczenie nie będzie uwzględnione - także jest odwołaniem do sensacyjnej / thrillerowej konwencji, gdzie w ekstremalnie wrogiej sytuacji Każde twoje słowo będzie użyte przeciwko tobie.
Oczywiście na tą eskalację thrillera, horroru i depresyjnych wtrętów musiano nas przygotować 6 punktów wcześniej
22. Każdy nas jest tak naprawdę sam
Czyli odbieranie nadziei i oparcia w ludziach. A można było napisać Każdy z nas jest sam odpowiedzialny za własne szczęście i wtedy miałoby sens pozytywny.
Zatem poprzednie punkty także powinny nieść negacje. Cofnijmy się.

Dla ukrycia matematyki skryptu manipulacji złamano gramatykę np. punkt 19 zaczynając zdanie od Ale, zamiast połączyć to z każde rozwiązanie niesie nowe problemy, ale;
Dlatego z punktu 22 przeskoczę aż do 15 a nie do 16.
15 Każdy oszukuje, udaje. - Everybody lies ; czy to nie cytat z psychopatycznego Dr. House?
A więc wstęp do dołowania nas za pomocą odniesień filmowych. Znam takich, co nie kłamią.
Schizofrenicy na przykład zwykle są szczerzy. I nie tylko oni. Jest wielu ludzi uczciwych z natury. Natomiast wszyscy to nadmierne uogólnienie - jeden z 10 sposobów na wywołanie depresji. Słowa -wszystkie, wszystko, zawsze, każdy -; występujące w kolejnych punktach zwykle są błędem poznawczym powodującym depresję.
Owe wszyscy kłamią było możliwe do przepchnięcia tylko po punkcie 14. Nie ma wielkich ludzi.
Jan Paweł 2, Dalajlama i Albert Shweitzer może nie są dość silnymi przykładami dobrych ludzi, ale nawet poza tymi nazwiskami w każdej epoce zdarzali się geniusze, mędrcy czy święci. I gdybyśmy pamiętali, że w nas lub w nasz bliźnich może ktoś taki tkwić byłoby to dla nas nadzieją. Nadzieję ową autor manipulacji chce więc w nas punktem 14 zabić.

Przeskoczmy o 6 do punktu 8.
8. Nie ma konkretnych powodów dla których czasami coś się nie udaje.
Powody zawsze są - tylko ich nie zauważacie, bo są mniej lub bardziej ukryte.
Dlatego skok do punktu 2
2. Nie ma ukrytych znaczeń..
Czy warto polemizować z tak oczywistym kłamstwem? Są tylko ukryte znaczenia, jeśli znacie kod.
Bo moja prawda nr. 1. Życie to książka którą czyta się między wierszami.
Cały ten tekst 30 prawd jest perfidnym wpędzaniem w depresję wg. Skryptu tak prostego, że nawet ja, nie będąc nigdy na żadnym szkoleniu ani nie przeczytawszy podręcznika manipulacji cia wypunktowałem niektóre.
Ale ponieważ zasady neuroligwistyki i psychologii behawioralnej stosowane przez wszystkie tajne służby, działy marketingowe wielkich form i co bystrzejszych terapeutów nie istnieją, więc pewnie mylę się po całości.
Edytowane przez slant dnia 18/10/2014 10:05
 
Przeskocz do forum:

50,510,942 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024