04 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Psychoterapia
 Drukuj temat
lista abstynencyjna
Makro
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2009 21:44
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Może to co napiszę, wyda Ci się dziwne. Spotkałem wielu pacjentów, którzy swoje pozbieranie zawdzięczają potknięciu. Bez tego funkcjonowali gdzieś po środku.
Zostaje tylko otwarte pytanie, co z tym swoim potknięciem zrobisz.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Kati
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2009 21:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

serio? szkodzimy Ci tutaj? ojej... Mam jednak nadzieję, że może komuś moja pisanina pomoże.... Jakbym w to nie wierzyła, to bym nie pisała, dlatego chcę wierzyć, że to ,że tu jestem choć dla jednej osoby kiedyś będzie miało sens
 
martyna
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2009 22:03
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

W zasadzie nie do końca wiem, co mam sama z sobą zrobić
" chciałabym a nie mogę". Mam dość podwójnego życia, gry, która do niczego nie prowadzi.Nie wiedziałam ze człowiek może posuwać się do takich czynów do jakich ja czasem się posuwam.Często robi się niebezpiecznie i wiem ze mam mniej czasu niż kiedyś na działanie .Wiem muszę i chce , albo w odwrotnej kolejności.

Kati nie w takim sensie w jakim to rozumiesz, i nie w sensie zarzutów do Was. Za mało Was znam, za krótko tu jestem.
" Nakręcam się" gadaniem o cm i kg, i dietach etc to działa niestety na mnie ( a nie powinno już).
I jeszcze dodam że np:nakręca mnie koleżanka w pracy, która znalazła sobie we mnie źródło tabeli kalorycznych i doradce żywieniowego w swoich zmaganiach z kg.

[color=#cc3333]Proszę o wykorzystywanie opcji edycja - nie ma potrzeby rozbijać wypowiedzi na kilka oddzielnych - Makro.[/color]
Edytowane przez Makro dnia 14/08/2009 22:27
 
Makro
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 14/08/2009 22:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie odebrałem wypowiedzi Martyny jako oskarżenia o nakręcanie. Odniosłem wrażenie, że chodzi o sytuację analogiczną do takiej w której alkoholik lub narkoman słucha jak fajnie się łapie fazę.
Mam nadzieję, że dobrze załapałem?
Edytowane przez Makro dnia 14/08/2009 22:31
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2009 09:32
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Dobrze.
 
Kati
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 22/08/2009 10:28
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

Perfidia, właśnie rozmawiałam z dziewczyną, bulimiczką, ona też dobiera jedzenie tak, żeby można było je łatwiej zwrócić. Także możesz uznać to za regułęSmile pozdrawiam
 
Perfidia
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 22/08/2009 10:56
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Wiesz, z tymi regułami to jest tak, że ile razy próbuję jakieś zdefiniować, to zaraz odzywa się ktoś, kto próbuje je podważyć.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Kati
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 22/08/2009 11:13
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

No to może zamiast warunek [i]sine qua non [/i]to po prostu dawać opcje: tak też może być. Wtedy nikt się nie może przyczepić. Ja sama jestem przykładem bulimii niestandardowej, bo nigdy nie zdarzylo mi się wchłonąć kilku tysięcy kalorii. A jednak bulimia....
 
Kati
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 03/09/2009 15:26
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Spotkałem wielu pacjentów, którzy swoje pozbieranie zawdzięczają potknięciu.[/quote]
Ano właśnie się potknęłam... Mam w sobie potężną autoagresję, którą mniej lub bardziej nieudolnie tłumię i nie pozwalam jej wybuchnąć. Znów nie widzę, za co mogłabym się lubić, za to fantastycznie potrafię się wypunktować, spałować za najdrobniejsze niedociagnięcia. Gdy ktoś próbuje mi udzielić jakiejś pozytywnej informacji o mnie, reaguję wściekłością na samą siebie. Jasne, coś mi się zaczęło udawać, coś mnie cieszy, więc teraz dążę do tego, żeby to zniszczyć.
Właśnie dzwonilam do terapeutki, umówilam się na spotkanie w poniedziałek. Nie wiem, co z tego wyniknie. Mam wrażenie, że póki co potrzebuję przegadać pewne rzeczy, że to nie kwestia powrotu do wielomiesięcznej terapii, a raczej wsparcia, w moim nurcie, w sposób, który rozumiem i mi odpowiada. Chciałabym poukladać sobie te swoje puzelki i potrzebuję kogoś, kto zada mądre pytania, kto zapyta o emocje, a nie o myśli...
Przecież to nieprawda, że stoję w miejscu. Czemu tego nie widzę, że jest ok? Przecież jeszcez nic złego się nie stało. Po prostu, małe potknięcie.
 
martyna
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 03/09/2009 15:56
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Kati " Dlaczego upadamy?Abyśmy mogli lepiej nauczyć się wstawać"N.
Jesteś tym kimś kto daje mi NADZIEJĘ, że można pokonać, że można dojść do miejsca w którym Ty stoisz. Gdzie widzisz to czego ja w tej chwili nie dostrzegam.Teoretycznie wiem że można się cieszyć, że można uśmiechać i płakać z radości, praktycznie tylko egzystować. Będę trzymać kciuki by Ci się udało pookładać swoją mozaikę świata.
PrzytulammmWink mocnooooooo.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
modliszka
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2010 13:00
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

Kati interesuje mnie owa lista abstynencyjna-bulimiczna i przyznaje, że nigdy o czymś takim nie słyszałam.
Ok.Sporządzam sobie taką listę i co dalej? Wieszam ją w widocznym miejscu, noszę ją przy sobie, codziennie ją przeglądam? Na czym ma polegać jej funkcja?
Pewnie przydałoby się ją zweryfikować czy rzeczywiście jest 'na plus' no ale po pierwsze nie mam z kim a po drugie to dla mnie zbyt krępujące więc posłużę się Twoją listą Kati jako wzorową podkładką.
Jakie można użyć inne zwroty poza 'nie będę'? Szczerze mówiąc postanowienie zaczynające się od takiego sformułowania już na starcie mnie zniechęca.
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Kati
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2010 15:56
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]Pewnie przydałoby się ją zweryfikować czy rzeczywiście jest 'na plus' no ale po pierwsze nie mam z kim a po drugie to dla mnie zbyt krępujące więc posłużę się Twoją listą Kati jako wzorową podkładką.
[/quote]
Po pierwsze, właśnie o to chodzi, żebyś stworzyła ją sama, od zera, tylko dla siebie. To jest taki wgląd w siebie i w ten sposób sama rozpoznajesz, które Twoje zachowania są związane z bulimią - zobacz, że to wcale nie jest tylko jedzenie i zwracanie. Sto innych zachowań, które wiążą się z tą chorobą. I tylko Ty wiesz, które są Twoje i które napędzają chorobę.
No więc samo to już jest terapeutyczne. No i potem tej listy się po prostu trzymasz i rozliczasz, na przykład stawiając sobie plusy i minusy przy kolejnych punktach albo po prostu sprawdzając, czy wszystko jest ok. Inni wolą potraktować to jak afirmację - wtedy czytają faktycznie codziennie na głos, rano, żeby przez cały dzień się tego trzymać. Faktycznie, "nie będę" nie brzmi najlepiej, teraz to wiem. To może zaczynaj od "będę"?....
Jakbyś chciała pomocy, ja chętnieSmile Jednak najlepiej to przepracować na grupowej albo chociaż z terapeutą. PowodzeniaSmile


EDIT - Jejku, jak ja piszę, więcej literówek niż poprawnych wyrazów - stąd edycjaWink
Edytowane przez Kati dnia 14/05/2010 16:40
 
modliszka
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 14/05/2010 16:25
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 2327
Data rejestracji: 26.10.09

[quote]No i potem tej listy się po postu trzymasz[/quote]
to mi się najbardziej spodobałoWink

Myślę, że spróbuje ją stworzyć i jeśli to nie będzie problem to zwrócę się do Ciebie Kati o poradę.
[i]Złamać można praktycznie wszystko, nawet
serce.
Lekcje, których udziela nam życie, nie przynoszą
mądrości, lecz blizny i zrosty.[/i]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Lista słów - uczucia i emocje Psychoterapia 14 07/02/2012 22:43

50,361,866 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024