07 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
11:33:46 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
5 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
anoreksja a leki???
Makro
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 23:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Może nawet mam jeszcze lepszy pomysł. Zajrzyj na własnego bloga i przeczytaj jeden z ostatnich wpisów - ten w którym Ci się chciało.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 23:24
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ja już właśnie proponowałam [b]Nadziei [/b]żeby właśnie przeczytała sobie swojego bloga i zwróciła na te momenty uwagę kiedy miała chęć i siłę walczyć.
[b]Nadi [/b]kochana - nikt nie jest doskonały i Ty tez nie musisz być.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Perfidia
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2009 01:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Dopóki nie spróbujesz, nigdy nie będziesz mieć pewności czy coś Ci się uda, czy nie. A dlaczego warto podjąć ten wysiłek i zawalczyć o siebie? Bo jest wiele rzeczy na tym świecie, których nie spróbowałaś. Bo są takie chwile, które utrwaliłaś tu na forum, i na swoim blogu, gdy czujesz po co chcesz walczyć. Bo tak.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2009 17:14
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Można napisac tysiąc słów, ale i tak wszystkie nie oddadzą tego co do Was czuję, napiszę więc
DZIĘKUJĘ ŻE JESTEŚCIE Wink
Nie znacie mnie a tyle dla mnie robicie,nawet nie wiecie jak bardzo mnie wzruszyliście
[b]Makro, Perfidia i Fiona [/b]jesteście dla mnie bardzo ważni. DziękujęWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2009 17:45
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Nadzieja[/b] nie mogę mówić za wszystkich ale ja bardzo związałam się z forum i wiem że nie ma w necie drugiego takiego gdzie tacy fajni ludzie by pisali jak tutaj.Wiesz [b]Nadi [/b]napisałaś że jestem dla Ciebie ważna - Ty również jesteś ważna dla mnie.To my wszyscy tworzymy to forum chociazby przez to że piszemy posty i powiem szczerze że nie ma tutaj osoby której bym nie lubiła a która nie byłaby dla mnie ważna.
Powiedzmy że czasami mogę użyć swoich zdolności do jasnowidzenia i pomóc ale też nie zawsze bo czasem mam takiego doła że na nic nie mam ochoty.
[b]Nadzieja[/b] wiesz co Ci powiem???Najważniejsze to się nie poddawać i walczyć - do upadłego żeby potem nie mieć wyrzutów sumienia że czegoś się nie zrobiło chociaż miało się taką możliwość.
Życzę Ci abyś znalazła odpowiedniego terapeutę który pomoże Ci uporać się z Twoimi problemami i pomoże dostrzec jaki świat jest piękny - bo świat jest piękny (dostrzegam to zwłaszcza teraz kiedy przeprowadziłam się z miasta na wieś) i tak myślę szkoda czasu na chorowanie.Jeżeli istnieje jakakolwiek szansa na wyleczenie - a istnieje to trzeba zrobić wszystko aby tą szansę wykorzystać.
Trzymaj się [b]Nadzieja[/b] i pamiętaj że tutaj na forum jesteś niezwykłą osobą i nie wyobrażam sobie co by było gdyby Ciebie tutaj zabrakło (jak z resztą każdej innej osoby).Każdy ma tutaj do spełnienia jakąś misję.Ty tez masz [b]Nadziejo[/b].Dlatego główka do góry pierś do przodu i do boju!!!Wink
 
http://monia-art.blogspot.com/
barbarajan
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 28/08/2009 18:40
Rozgrzany


Postów: 73
Data rejestracji: 03.08.09

Nadzieja ja też nie wyobrażam sobie forum bez Ciebie jak tu trafiłam pierwszy raz i Wy tak ciepło mnie powitaliście to poczułam się tu u siebie Ty kochana współtworzysz to forum Twoje odpowiedzi są zawsze przemyślane ,wyważone jesteś mądrą wrażliwą na cierpienie innych dziewczyną dlatego proszę Cie pomyśl o sobie trochę cieplej Smile
 
Nadzieja
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2009 11:51
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Serdecznie dziekuję Barbarajan za miłe słowaWink
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Nadzieja
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2009 19:42
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro to prawda, że antyderesanty powinno brać się najwyżej pół roku???
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2009 20:33
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

chyba źle słyszałaś - powinno się te leki brać [b]najkrócej[/b] pół roku.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 26/09/2009 21:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

A miałam marną nadzieję, że usłyszę od Ciebie, że to prawda..
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2009 02:33
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No tak [b]Nadi [/b]pewnie kusi Cię by znów odstawić leki.Hmmm...Skąd ja to znam?Nie cierpię moich leków i najchętniej przestałabym je brać.Codziennie rano i wieczorem muszę pamiętać o nich.To czasami wydaje się być dla mnie trudne.
Ostatnia moja wizyta u lekarki-mało brakowało a nie wykupiłabym leków.Postanowiłam zmienić lekarza po tym jak mnie ostatnio potraktowała moja pani doktor.Poza tym zdarzyło mi się to już u Niej w gabinecie nie pierwszy raz.Nigdy tak źle się nie czułam a wychodząc z gabinetu miałam wrażenie, że nie mam prawa źle się czuć, bo przecież jest lato i mam czuć się wspaniale.
Jak dobrze,że mam przy sobie taką wspaniałą i kochaną siostrę, która czasami sprowadza mnie na ziemię.Uświadomiła mi, że jeszcze nikt z chorych psychicznie nie wyszedł dobrze na tym, samodzielnie ustalając sobie leczenie.
[b]Nadzieja [/b]Ty leki na pewno dostałaś od lekarza i na pewno to że Ci je przepisał było uzasadnione.Nie ma co się zastanawiać ile się powinno je brać Niektórzy tak jak ja są skazani na lekarstwa do końca życia.
Na pocieszenie powiem Ci że nie jesteś wyjątkiem.Kiedyś kiedyś miałam nadzieję na odstawienie psychotropów a teraz wiem że bez nich funkcjonować nie potrafię.Najbardziej cieszy mnie to że biorę ich obecnie niewiele - chociaż jak sobie przypomnę początki leczenia to teraz stwierdzam że ze względu na dawki jakie brałam i jakie te leki miały na mnie działanie,raczej nie mogłabym normalnie pracować.
Myślę Nadzieja że dopóki nie ustabilizujesz swojego nastroju i nie rozwiążesz swoich problemów lepiej żebyś te leki brała.W końcu lekarz przepisał Ci je żebyś poczuła się lepiej.Wink
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2009 21:50
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Masz Fiona zupełną rację, mam wielką ochotę zakończyć to leczenie, po prostu mam dosyć jestem zmęczona tym wszystkim. Wiem też, że masz rację w tym co piszesz, a ja muszę to wszystko jakoś przejść???
Edytowane przez Nadzieja dnia 27/09/2009 21:51
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 27/09/2009 22:56
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]Nadzieja napisał/a:[/b]
Masz Fiona zupełną rację, mam wielką ochotę zakończyć to leczenie, po prostu mam dosyć jestem zmęczona tym wszystkim. Wiem też, że masz rację w tym co piszesz, a ja muszę to wszystko jakoś przejść???[/quote]

Powiem tak: w kwestii leków to akurat mogę powiedzieć, że wiem jak się czujesz[b] Nadi[/b].Ja lekarstwa miałam zmieniane wiele razy a oprócz psychotropów biorę jeszcze inne.Kilka razy zdarzało mi się zapomnieć zażyć lek - zwłaszcza na noc albo byłam tak zmęczona, że nie miałam sił wziąć leków.Efekt był taki, że po jakimś czasie gorzej się czułam.Ostatnio przestałam brać tabletki hormonalne bo strasznie źle się po nich czułam.Zamierzam jednak iść poprosić lekarkę o jakieś inne, które będę lepiej tolerować.
Myślę jednak, że to, że przestaniesz się leczyć jeszcze bardziej pogłębi Twoje złe samopoczucie.
I Ty się mnie nie pytaj [b]Nadzieja[/b] czy musisz to jakoś przejść?
Tak się składa że kto jak kto ale Ty najlepiej wiesz co powinnaś zrobić.
A jeszcze mi się nasunęła taka myśl, że skoro źle się czujesz i masz wrażenie że leki nie pomagają to zawsze możesz iść i skonsultować to z lekarzem.On na pewno będzie wiedział co zrobić żeby jakoś Ci pomóc.
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 12:53
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro czy Velafax XL + Lamotrix może powodowac tycie?
I pytanie 2 :
Czy Asentra jest gorsza od Velafaxu i czy po ponad rocznym braniu tego pierwszego mogłabym brać teraz Asentrę???
Bardzo proszę o odpowiedź jest to dla mnie bardzo ważne.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
weronika
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 13:57
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Jeżeli chcesz zmienić Velafax na Asentre tylko dlatego że potencjalnie się po niej chudnie to dokonujesz marnego wyboru...
Poza tym nie jest to regułą że się po sertralinie chudnie
 
http://tailtu.blox.pl
Nadzieja
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 15:55
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dziękuję Weroni za informacje, ale ja pytania zadałam [b]Makro[/b]
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 18:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nadzieja - doskonale wiesz (albo powinnaś wiedzieć), że nie dam się wkręcić w rozważania dotyczące polekowego tycia.

Sertralina jest SSRI, wenlafaksyna SNRI - ogólnie ten drugi jest traktowany jako skuteczniejszy, co też pokrywa się z moimi obserwacjami. Jednak zasady lubią się nie sprawdzać u niektórych osób.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 19:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro wiem, że ten temat dla Ciebie jest drażniący, ale dla mnie to jest istotne i to bardzo. Ja Cię nie chcę w nic wkręcać, po prostu chcę znaleźć przyczynę mojego okropnego tycia, hormony już odstawiłam, więc co je powoduje??? Dzisiaj nawet kupiłam tabletki na odchudzanie, które pewnie gówno dadzą, przydałaby mi się Meridia!!!
Wszystko robię, a i tak jestem wielorybem. Dla Was to może śmieszne i głupie,ale ja jestem załamana nie daj, że całe zycie do dupy to jeszcze coraz bardziej nie mogę siebie znieść, ja chcę trylko być chuda, czy tak dużo chcę??? Czy możecie mnie zrozumieć???
Edytowane przez Nadzieja dnia 10/10/2009 19:04
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Kati
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 19:38
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2764
Data rejestracji: 29.06.09

[quote]ja chcę trylko być chuda, czy tak dużo chcę??? Czy możecie mnie zrozumieć??? [/quote]
Móc mogę, pytanie czy chcę. Bo to by znaczyło przyklaskiwanie Ci w chorobie i autodestrukcji. Fiksujesz się na wadze i wyglądzie. A co sobie tym załatwiasz? Nie pytam, żebyś mi odpowiedziala, bo to Twoja sprawa. Ja tylko pamiętam siebie z czasów, gdy koncentrowałam się na tyciu/nietyciu, odchudzniau, żeby nie mysleć o tym, co było rzeczywiście istotne i bolesne
 
Artystyczna Dusza
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 10/10/2009 20:51
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

No tak koncentrowanie się na wadze niczego nie zmienia na lepsze.Żeby zmienić swoje życie i poczuć się choć trochę szczęśliwym NIE MOŻNA SKUPIAĆ SIĘ NA SWOIM WYGLĄDZIE WADZE!!!Nie jest prawdą że to przyniesie szczęście.Koncentracja na odchudzaniu przynosi tylko problemy smutek zamiast radości, złość zamiast spokoju, gniew i nienawiść zamiast miłości.Czy to można nazwać szczęściem?Niestety takie życie to koszmar i kto tego doświadczył o tym wie.Żeby człowiek poczuł się sam ze sobą lepiej powinien siebie pokochać i zaakceptować i wtedy można powiedzieć że będzie czuł się szczęśliwy.Bo szczęście to nie dieta, kalorie czy spadek wagi ale szczęście to uśmiech drugiej osoby, wdzięczność i szacunek, radość z drobnych rzeczy, które udało nam się zrealizować.Szczęście to również pasje, które można sukcesywnie rozwijać, marzenia które udaje się zrealizować.
I wreszcie jak śpiewa Anna Maria Jopek:"Szczęście to ta chwila co trwa..."
[b]"Nie ten jest odważny, kto nie czuje strachu, ale ten, kto potrafi go pokonać"[/b]
 
http://monia-art.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
leki a blokada emocji. Leki 15 02/04/2022 17:30
Leki a prowadzenie samochodu. Leki 20 05/07/2021 20:31
Badanie anoreksja Ogłoszenia 1 29/11/2020 16:40
odkupie leki psychotropowe Ogłoszenia 3 23/03/2019 19:53
LEKI Ogłoszenia 3 21/03/2019 12:51

50,374,705 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024