07 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
17:06:04 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
5 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
6 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
anoreksja a leki???
Nadzieja
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19/07/2009 07:43
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro czy przez cały czas leczenia anoreksji powinno brać się antydepresanty???
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/07/2009 12:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie dam ci jednoznacznej odpowiedzi. Nie ma danych, aby przyjmowanie antydepresantów miało oszołamiający wpływ na przebieg anoreksji. Stają się jednak niezbędne jeżeli towarzyszy temu depresja.

To jak długo powinny być przyjmowane leki to bardzo indywidualna sprawa.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 20/07/2009 07:25
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

A jak jest z neuroleptykami?Pytam ponieważ dodatkowo do leku przeciwdepresyjnego brałam neuroleptyk.Niedawno odstawiłam go sobie na własną rękę i powiem że czuję się dobrze.Wydaje mi się że o ile lek przeciwdepresyjny jest pomocny przy depresji która pojawia się w zaburzeniach odżywiania to jakoś nie rozumiem po co stosuje się neuroleptyki.Dla mnie neuroleptyk który brałam może mi pomógł-nie powiem ale oprócz tego że pomógł to też zaszkodził bo przytyłam po nim strasznie.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 20/07/2009 13:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Opcji jest kilka. Albo to była depresja z objawami psychotycznymi. Część neuroleptyków ma działanie przeciwdepresyjne (np. lewomepromazyna), nasenne, stabilizujące nastrój. Nie ma wyjścia, tylko zapytać się lekarza zapisującego lek.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 20/07/2009 22:32
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Ja mam przepisaną [b]pernazynę[/b] i masz rację Makro-w moim przypadku pomaga mi ona spokojnie zasnąć i przespać całą noc a oprócz tego eliminuje urojenia.SmileTeraz jednak czuję się dobrze i nie mam potrzeby przyjmowania tego leku.Pfft Źpię całkiem dobrze a urojenia się skończyły.Gdyby jeszcze można było jakoś uporać się z tymi kilogramami które mi przybyły w trakcie terapii-że też byłam nieświadoma tego co mnie czeka w wyniku przyjmowania tych leków...AngryGdybym wiedziała pewnie nie przyjmowałabym tych leków.PfftA tak nawiasem mówiąc to jak sobie poradzić z tą niekomfortową sytuacją?Zaakceptować siebie czy pracować nad zmianą swojego wyglądu?
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 20/07/2009 22:34
 
http://monia-art.blogspot.com/
Makro
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2009 00:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Cóż, urojenia nawet jeżeli znikają - nie jest powiedziane, że nie wrócą. Neuroleptyk zmniejsza ryzyko nawrotu.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2009 07:03
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

A to mnie pocieszyłeś [b]Makro[/b]Shock
 
http://monia-art.blogspot.com/
Perfidia
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2009 10:06
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Chciałbym odnieść się do tego co napisałaś fionaaa - że odstawiłaś leki na własną rękę. Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, że niektóre leki należy odstawiać stopniowo, a gwałtowne odstawienie powoduje np. znaczne pogorszenie nastroju, ale też różne inne niezbyt miłe konsekwencje (np. napady padaczkowe). Nie chcę Cię straszyć, po prostu powinnaś wiedzieć o tym, że taką decyzję powinnaś skonsultować z lekarzem. Dlaczego nie zwróciłaś się o poradę do lekarza, który zlecił ci ten lek? Postępując w ten sposób nie pomagasz sobie. Jak możesz oczekiwać, że jakikolwiek lekarz Ci pomoże, skoro nie jesteś w stanie wypełniać jego zaleceń? Ja wiem, że trudno tak oddać siebie i swoje zdrowie w czyjeś ręce, ale czasem nie ma innego wyjścia.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 21/07/2009 22:31
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Fiona Perfidia ma rację. Ja wcześniej brałam Depakine a teraz lamotryginę. Też nie chciałam brać ze wzgledu na tycie.Depakine brałam w dość dużej dawce, przez dłuższy okres czasu wiem że to jest typowy stabilizator nastroju, ale także działa przeciw wspomnianym przez Perfidię napadom padaczkowym, co jest groźne zwłaszcza jak sie łyka duże dawki antydepresantów.Ja jak miałam zbyt małą dawkę neuroleptyku to strasznie trzęsły mi się ręce, gdy zrobili mi badanie krwi okazało się, że jego poziom miałam na granicy.Fakt Depakine mi nie odpowiadało ale zakceptowałam Lamitrix.Dlatego Fiona porozmawiaj z lekarzem na pewno poleci Ci cos innego, co nie ma aż tak strasznych skutków ubocznych.
Edytowane przez Nadzieja dnia 21/07/2009 22:32
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22/07/2009 07:20
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Nadi[/b] może i [b]Perfidia[/b] ma rację ale ja wcale nie czuję się źle po tym jak przestałam brać tą pernazynę.Poza tym to nie było tak że odstawiłam sobie nagle.Zaczynałam od dużej dawki wtedy kiedy bardzo źle się czułam i powoli lekarka zmniejszała mi dawkę w miarę leczenia a leczę się już 5 lat więc to nie jest tak że nagle odstawiłam leki.Poza tym ja wiele razy mówiłam lekarce że nie lubię pernazyny ale to nic nie dało.Nie ma więc sensu żebym się wysilała.Poza tym wiem że te leki spowalniają przemianę materii i dlatego sprzyjają tyciu a jeszcze jeżeli ktoś ma takie predyspozycje do tycia jak ja to już nie ma o czym mówić.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Artystyczna Dusza
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2009 22:33
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[quote][b]fionaaa napisał/a:[/b]
[b]Nadi[/b] może i [b]Perfidia[/b] ma rację ale ja wcale nie czuję się źle po tym jak przestałam brać tą pernazynę.Poza tym to nie było tak że odstawiłam sobie nagle.Zaczynałam od dużej dawki wtedy kiedy bardzo źle się czułam i powoli lekarka zmniejszała mi dawkę w miarę leczenia a leczę się już 5 lat więc to nie jest tak że nagle odstawiłam leki.Poza tym ja wiele razy mówiłam lekarce że nie lubię pernazyny ale to nic nie dało.Nie ma więc sensu żebym się wysilała.Poza tym wiem że te leki spowalniają przemianę materii i dlatego sprzyjają tyciu a jeszcze jeżeli ktoś ma takie predyspozycje do tycia jak ja to już nie ma o czym mówić.[/quote]

Po tym jak się dzisiaj czuję wiem że głupio zrobiłam z tym lekiem.Myślę też że głównym powodem tego odstawienia było to że biorę te leki przez długi czas i od czasu do czasu przychodzi okres kiedy mam ich po prostu dość.Sad
Jutro wizyta u lekarki - powiem o wszystkim może zmieni mi lek.

Kurcze jakaś rozkojarzona jestem...Chciałam wcisnąć edycję ale mi się pokiełbasiło Angry
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 26/07/2009 22:35
 
http://monia-art.blogspot.com/
Makro
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2009 22:59
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Pogadanie z lekarzem to całkiem sensowne rozwiązanie Wink

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27/07/2009 15:22
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Niepotrzebnie się wysilałam i szłam do tej lekarki.Sama doszłabym do takich wniosków które usłyszałam w odpowiedzi na to że źle się czuję.
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 27/07/2009 15:25
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 20:25
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Makro co sie może stać przy nagłym odstawiemiu Velafaxu XL 150mg??????????????????????????
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 21:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Oczywiście mam nadzieję, że się pytasz zanim to zrobisz.
Gwałtowne odstawienie leku wiąże się pojawieniem objawów abstynencyjnych, przeważnie nudności, objawy grypopodobne.
Natomiast najważniejszym jest duże ryzyko nawrotu depresji. Dlatego leki antydepresyjne nie są sprzedawane bez recepty, a o dawkowaniu musi decydować lekarz.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Artystyczna Dusza
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 22:05
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Nadi[/b] proszę Cię kochana poczytaj sobie kilka postów wyżej co do mnie pisałaś jak pisałam o odstawieniu leków. Teraz wiem że takie odstawianie nie wychodzi na dobre.Ja się o tym przekonałam już kilka razy.Jednak rozumiem że po dłuższym przyjmowaniu leków każdy może mieć dosyć może mieć chwile zwątpienia i to zdarza się nie tylko w chorobach psychicznych.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 22:13
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Dzięki Wam,ale mi i tak już nic nie pomoże, nie mam żadnej nadziei na nic..
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Makro
#18 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 22:36
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

nic, żadnej - czy rzeczywiście tak jest?
Nie kupuję tego

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Nadzieja
#19 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 22:47
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

ja nic nie widze jestem już zmęczona,mam dość,ciągle aby leki lekarze co to za życie????
całe życie mam brać te cholerne prochy i oszukiwać się,że będzie kiedyś lepiej...???!!!!
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Artystyczna Dusza
#20 Drukuj posta
Dodany dnia 27/08/2009 23:12
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

[b]Nadzieja[/b] czasami tak trzeba.Myślisz że ja się nie wkurzam na te leki.Żeby to tylko były psychotropy ale mam jeszcze mnóstwo innych każdy na coś innego i zaznaczam że nie jestem nałogowcem bo tabletki przeciwbólowe biorę w ostateczności.Jestem raczej ich wrogiem.
Wiem że może to marne pocieszenie ale mnie też jest ciężko.Chciałabym jak najszybciej znaleźć się w klinice bo nie daje już sobie rady i pogrążam się.
Tam pewnie też dadzą mi leki których nienawidzę i mam do nich jakąś awersję.
Ja już wiem że muszę przyjmować leki stale bo bez leków ani rusz.W tym roku mija 7 lat jak zaczęłam leczenie.Ostatnio na wizycie myślałam że się popłacze u psychiatry jak na stwierdzenie że źle się czuję odpowiedziała że każdy tak ma.Poszłam do lekarki po pomoc a Ona mnie tak potraktowała,Wyszłam z recepta i miałam zamiar nie kupić leków ale po rozmowie z siostrą doszłam do wniosku że sobie zrobię kolejną krzywdę.Nie wiem nawet czy będę mogła mieć dzieci przez to odchudzanie ale mniejsza o to...
Ja znam wiele osób które muszą stale przyjmować leki.Każdy - nie tylko chory psychicznie ma czasami dość.Uświadomiła mi to niedawno moja siostra która jest lekarzem.I powiedziała też bardzo mądre słowa że rozumie mnie że czuję się źle i mam dosyć życia ale tak właśnie jest w depresji że człowiek nie widzi sensu.Powiedziała też że widziała wiele dzieci które mają jeszcze gorzej ode mnie bo nie wiadomo czy przeżyją.A ja powinnam cieszyć się że jestem w miarę samodzielna i normalnie chodzę widzę słyszę itp.Chociaż wtedy kiedy mi to mówiła chciałam umrzeć to teraz wiem jakie mam szczęście.
[b]Nadi[/b] główka do góry!!!Teraz jest nie najlepiej ale przyjdzie moment kiedy coś się zmieni tylko to Ty musisz o to zawalczyć nikt inny tylko Ty?
Spróbuj się zastanowić nad tym co napisałam i spróbuj pomyśleć czego udało Ci się już dokonać i co udało się zmienić na lepsze i proszę Cię bardzo postaraj się siebie docenić bez względu na to jak Ci będzie ciężko.
Edytowane przez Artystyczna Dusza dnia 27/08/2009 23:14
 
http://monia-art.blogspot.com/
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
leki a blokada emocji. Leki 15 02/04/2022 17:30
Leki a prowadzenie samochodu. Leki 20 05/07/2021 20:31
Badanie anoreksja Ogłoszenia 1 29/11/2020 16:40
odkupie leki psychotropowe Ogłoszenia 3 23/03/2019 19:53
LEKI Ogłoszenia 3 21/03/2019 12:51

50,376,169 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024