27 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
Lamitrin
Lila
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/11/2013 18:35
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 25
Data rejestracji: 10.04.13

Czy ktoś w z Was brał Lamitrin na CHAD?
Wczoraj wykupiłam pierwsze opakowanie 25mg, psychiatra zalecił mi brać codziennie 1 tabletkę przed snem, ale jak czytam ulotkę to skutki uboczne brzmią przerażającoSad
Oczywiście wiem, że każdy inaczej reaguje na leki, ale chciałabym się dowiedzieć jak wy się po nim czuliście.
 
Yasmin
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23/11/2013 18:56
Awatar

Startujący


Postów: 154
Data rejestracji: 07.11.13

Brałam Smile

Każdy lek ma mnóstwo tego "tołatajstwa" na ulotce...
Na mnie działał całkiem OK. Mało było rzeczywistych skutków, a brałam 100mg/d przez ok 7m-cy. Miałam to przepisane na BPD.
Niestety, będąc na ostatniej górce odstawiłam wszystkie leki bez konsultacji z psychiatrą. To było zanim ostatecznie zdiagnozowali ChAD.
Skoro psychiatra zapisał tak małą dawkę na początek, to w porządku Pfft
Małymi kroczkami - byle do przodu...

[small]Choć ludzi coraz więcej i więcej...
o człowieka coraz trudniej...
coraz ciężej...[/small]
 
Lila
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2013 18:12
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 25
Data rejestracji: 10.04.13

Dziękuję YasminSmile Już się też wszystkiego od psychiatry dowiedziałam, bo kiedy mi zapisywał leki to byłam w zbyt wielkim szoku, żeby się o cokolwiek zapytać...
Ale już wiem, że powinnam zacząć brać na weekend i zobaczyła czy nie będzie mi przeszkadzać na tyle, żeby po weekendzie jechać do pracy autem. Podobno przy tak małej dawce powinno być ok- zobaczymySmile
Dowiedziałam się też, że "nie powinnam" pic alkoholu, ale nie wiem co się stanie jak wypiję:/
 
Makro
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2013 21:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Tyle, że sama ponosisz odpowiedzialność - producent leku umywa ręce od ewentualnych działań niepożądanych.
Edytowane przez Makro dnia 06/12/2013 21:32
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Euthymia
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 08/12/2013 20:45
Rozgrzewający się


Postów: 21
Data rejestracji: 09.11.13

Kazde leki inaczej dzialaja na poszczegolne osoby i daja inne (ewentualne) skutki uboczne. Tak wiec napisze tutaj swoje subiektywne spostrzezenia.
Lamitrin jest be.
Nie daje takiej dziwnej "fazy" jak depakine czy zolaxa (inne stabilizatory ktore bralam), ale czulam, jakby pogarszal mi objawy choroby.
Powodowal mi straszne wypryski na twarzy, nogach, wlasciwie calym ciele, plus intensywny swiad. Psychiatra stwierdzila, ze przezyje, i ze potencjalne efekty na psychice sa wazniejsze.
No, dlatego zmienilam lekarza.
Wymiotowalam na nim co 2 dni, mialam biegunki, nudnosci, nie moglam jezdzic autobusem, samochodem, bo od razu zwracalam.
Chudlam, strasznie chudlam.
Tracilam duzo wody.
I bylo mi ciagle smutno i mialam mysli samobojcze.
Odstawilam - wszystko wrocilo do normy.
Ale duzo osob uwaza ze to jeden z najbezpieczniejszych stabilizatorow Smile
 
serduszko
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 15/08/2014 16:20
Rozgrzewający się


Postów: 8
Data rejestracji: 14.08.14

Na mnie Lamitrin działa bardzo dobrze. Biorę go od roku i nie mam działań ubocznych( na początku miałam jedynie pare gorszych dni, ale szybko się przyzwyczaiłam do nowego leku).Lamotrygina(czyli substancja czynna) dobrze stabilizuje nastrój.
 
slant
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2014 10:38
Rozgrzewający się


Postów: 42
Data rejestracji: 24.07.14

Brałem to kilogramami. Największa dopuszczalna dawka. Docelowo końska dawka miała powstrzymać epilepsję. I faktycznie powstrzymywała przez 20 lat. Czy powstrzymywał manię? Jak byłem zaspany, zaśliniony i nieprzytomny to wielce powstrzymywał. Wrr. Problemy skórne - wypryski , egzemy były solidne. I szybko wyłysiałem, choć ojciec i dziadkowie wciąż mieli włosy, choć mieli podobne DNA i więcej lat niż ja. Może ułatwi Wam szperaczom baz medycznych info , że lek Lamitrin, to odpowiedź na wzrost cen leku lamictal. Ta sama substancja, dawkowanie,ale inna nazwa i cena. Warto w zachodnich bazach medycznych szukać obu nazw; Lamitrin i Lamictal.
 
swistak
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 01/09/2014 11:04
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

Czy miałeś jakieś efekty poznawcze (typu gorsza pamięć, koncentracja, trudności z myśleniem, kojarzeniem, itd)?

Jak już ktoś musi szukać w "zachodnich bazach medycznych", to po nazwie chemicznej: lamotrigine.

EDIT: Szukałem teraz na ten temat w Google Scholar i wszystko co czytałem, wskazuje na to że lamotrygina ma bardzo niewielki wpływ na efekty poznawcze (przynajmniej u zdecydowanej większości chorych).
Cytuję m.in.:
[quote]Lamotrigine (LTG) is an AED [anti-epileptic drug] that appears to be associated with fewer cognitive and behavioral changes than are many other AEDs.(3 and 4) Existing data suggest that the cognitive deficits commonly associated with AED therapy are rarely observed in patients receiving LTG monotherapy.(5 and 6) When LTG is used as an add-on therapy, existing cognitive problems are not exacerbated, and, in some cases, become less severe.(5, 6 and 7)[/quote]
[url]http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1059131110002372[/url]
Edytowane przez swistak dnia 01/09/2014 12:21
 
Sophie
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2014 20:40
Rozgrzewający się


Postów: 9
Data rejestracji: 16.09.12

Jestem na Lamitrinie od roku, ale biorę go razem z Sulpirydem, aciprexem i ketipinorem. Każdy reaguje indywidualnie, mnie postawił w miarę na nogi. Huśtawki są mniejsze, skończyła się katatonia i toczenie piany z pyska. Jeżeli chodzi o poboczne kwestie niestety zanotowałam wzrost wagi, na początku zmieszanie, splątanie, ból skóry, brzucha, głowy i podwyższoną temperaturę . Na szczęście po pierwszych trzech tygodniach minęło.
[i][color=#6633ff]You can trust us to stick to you through thick and thin ; to the bitter end. And you can trust us to keep any secret of yours; closer than you keep it yourself. But you cannot trust us to let you face trouble alone, and go off without a
 
swistak
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2014 20:50
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1757
Data rejestracji: 11.08.14

[quote][b]swistak napisał/a:[/b]
EDIT: Szukałem teraz na ten temat w Google Scholar i wszystko co czytałem, wskazuje na to że lamotrygina ma bardzo niewielki wpływ na efekty poznawcze (przynajmniej u zdecydowanej większości chorych).[/quote]Teraz to przeczytałem jeszcze raz i widzę że muszę poprawić: stwierdzenie "nie wpływa na zdolności poznawcze u zdecydowanej większości chorych" jest chyba bliższe prawdzie.
Edytowane przez swistak dnia 22/09/2014 20:50
 
RedKate
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2014 21:26
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Ja lamotryginkę łykam już dłuższy czas i bardzo ją sobie chwalę Smile. W dużej mierze przywróciła mnie normalnemu życiu. Wink
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
lamitrin i antydepresant Choroba afektywna dwubiegunowa 13 04/01/2014 16:14

50,302,525 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024