24 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
5 dni Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Ogłoszenia
 Drukuj temat
Zupełnie inny film o anoreksji...
Animariim
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 14:35
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 19.10.13

Witajcie,

Szukam chętnych do udziału w filmie dokumentalnym o destrukcyjnych sposobach samokreacji. Anoreksja jest jednym z wątków. Poszukuję osób, które anoreksję i wszystko co z nią związane (chudość, dążenie do perfekcji i kontroli nad swoim życiem itd.) traktują przede wszystkim jako sposób na stworzenie swojego odmiennego ja, element budowania swojej osobowości, poczucia odmienności, niezgody na świat/ograniczenia swojego ciała itd.

Podkreślam, że nie mam zamiaru tworzyć kolejnego moralizatorskiego filmu profilaktycznego. Chcę stworzyć dokument nieoceniający, ukazać jakąś nie czarno-białą odmienność bez oceniania. Podkreślam -BEZ OCENIANIA (uprzedzając głosy oburzonych tym, że ktoś będzie próbował przedstawiać anoreksję pozytywnie). Chcę tylko dać możliwość przedstawienia czegoś. To osoby biorące udział mają prawo do wyrażania swojego stanowiska. Opowiedzenia czym dla nich jest anoreksja (choć oczywiście poszukuje osób, które mają podejście zbliżone do opisanego powyżej). Więc zapraszam do udziału w projekcie, którego możecie być głównymi twórcami.
Chętnych do współpracy proszę o kontakt pod adresem anna_maria007@wp.pl

Osobom, które nie chcą ujawniać wizerunku, zapewniam oczywiście anonimowość. Zupełnie nie zależy mi na ukazywaniu waszego wyglądu, w tym filmie liczy się tylko to co chcecie powiedzieć. Dodam, że film nie będzie pokazywany przed szeroką publicznością. Jest to raczej niszowa, amatorska produkcja.
 
martyna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 15:39
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]anoreksję i wszystko co z nią związane (chudość, dążenie do perfekcji i kontroli nad swoim życiem itd.) traktują przede wszystkim jako sposób na stworzenie swojego odmiennego ja, element budowania swojej osobowości, poczucia odmienności, niezgody na świat/ograniczenia swojego ciała itd.
[/quote]
a to nie ruch pro ana?myśliciel
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Animariim
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 18:31
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 19.10.13

Chyba po części tak. W pro ana anoreksja jest pojmowana chyba ogólnie jako sposób na osiągnięcie szczęścia albo jakiegoś celu? A mi tak precyzyjnie zależy na pokazaniu pojmowania anoreksji jako świadomego sposobu, drogi do wykreowania siebie.
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 18:35
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]świadomego sposobu, drogi do wykreowania siebie.[/quote]
poza "motylkami" nie znam osób by wskutek choroby kreować siebie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Animariim
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 18:46
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 19.10.13

Ok, nie znasz, ale może takie osoby gdzieś są i chciałyby o tym opowiedzieć.
 
RedKate
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 19:31
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Obawiam się że powstałby z tego świetny materiał do nakręcania się dla "motylków". Pomysł wzbudza we mnie, delikatnie mówiąc, mieszane uczucia.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Pogodna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 19:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Powodzenia w poszukiwaniach zatem, chociaż nie mam pewności czy kiedyś na planete nie widziałam francuskiego dokumentu w którym kobiety opowiadają o tym właśnie jak niejedzenie jest dla nich jedynym sposobem na pokazanie, że coś w tym życiu potrafią i nad czymś panują. Nie wydaje mi się, żeby zatem było to coś zupełnie innego, odkrywczego.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Basienka
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 19/10/2013 22:19
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 775
Data rejestracji: 31.08.13

Nie podoba mi się ten pomysł, niepokoi mnie jakoś, podzielam obawy [b]RedKate[/b], ale życzę powodzeniaSmile
[small]"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"[/small]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Video nt. anoreksji/bulimii Zaburzenia odżywiania 21 31/07/2018 23:44
Kochani obejrzyjcie ten film Choroba afektywna dwubiegunowa 3 07/11/2017 19:16
[film] Kuracja - Teatr telewizji Ogólnie o psychiatrii 2 14/09/2013 21:38
O anoreksji, po raz kolejny Zaburzenia odżywiania 8 07/06/2012 21:44
zwyciężyłam/-em! - o pokonaniu anoreksji Ogłoszenia 4 30/01/2012 11:32

50,283,520 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024