18 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Reklamacja obuwia
york
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 15:09
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

W lutym kupiłam oficerki. Niestety w jednym z butów zepsuł się zamek. Czy uznają mi reklamację? Oczywiście pojade tam we wtorek ale chcialabym być przygotowana na wszelkie ewentualności. Dowód zakupu mam pudełko też.
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
derry
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 15:13
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 759
Data rejestracji: 08.12.12

Zależy ile te buty kosztowały i na ile miały gwarancje. Zazwyczaj uznają, chyba, że to CC, to nie zawsze. Chociaż ja nigdy nie miałam u nich problemów. Zawieź te buty, a się przekonasz, najlepsza opcja.
[small]Przetrwanie kupuje się niewinnością, Rodzisz się obficie obdarzony niewinnością i zerową wiedzą na temat metod przetrwania, a resztę życia spędzasz na przehandlowaniu jednego za drugie.[color=#999999][/color][/small]
 
http://nessowa.blogspot.com/
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 15:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

A skąd my mamy wiedzieć, czy uznają Ci reklamację? myśliciel
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
york
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 15:22
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Nie CCC, kosztowały 240 zł, nie chcę pisać nazwy firmy. Pytam bo może ktoś mial podobny przypadek. A w środe na bank zawiozę właśnie je umyłam.
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
derry
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 15:52
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 759
Data rejestracji: 08.12.12

No to zawieź, tylko tak się dowiesz. Ja mogę Ci powiedzieć, że zawsze mi uznawali, więc i Tobie powinni.
[small]Przetrwanie kupuje się niewinnością, Rodzisz się obficie obdarzony niewinnością i zerową wiedzą na temat metod przetrwania, a resztę życia spędzasz na przehandlowaniu jednego za drugie.[color=#999999][/color][/small]
 
http://nessowa.blogspot.com/
Jaskolka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 17:47
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Nie jestem pewna, jak długą gwarancję mają buty - jeśli nie jest powiedziane inaczej to chyba powinna być 3-miesięczna, ale mogę się mylić albo mam przestarzałe informacje. Ale załóżmy, że czasowo jest ok.

1. Zawozisz buty. Jeśli w sklepie Ci od ręki to wymienią/zwrócą kasę, to bardzo super, ale nie zawsze życie jest takie piękne Wink

2. Pewnie dostaniesz jakiś druczek do wypełnienia (jak nie, nie przejmujesz się i piszesz wszystko na zwykłej estetycznej kartce) - typu okoliczności powstania uszkodzenia, jakieś dane. Co wpisać? No cóż, powiem tak - niektóre (a może więcej niż niektóre, nie wiem) firmy lubią łapać za słówka, więc jakieś gwałtowne szarpnięcia zamka itp. to praktycznie prosta droga do nieuznania reklamacji. Piszesz również swoje oczekiwania (wymiana lub nieodpłatna naprawa)!

3. Powinnaś otrzymać (jeśli nie dadzą Ci sami z siebie, to się o to upominasz) potwierdzenie przyjęcia towaru do reklamacji (np. ksero wyżej wspomnianego druczku z pieczątką sklepu i dopiskiem "przyjęto tego i tego dnia" ).

4. Reklamacja powinna zostać rozpatrzona w ciągu 2 tygodni. Jeśli w tym czasie nie otrzymasz (i tu NIE decyduje data stempla pocztowego) decyzji producenta - z automatu uznał Twoje oczekiwania.

5. Jeśli dostaniesz odmowę lub zniecierpliwiona brakiem odpowiedzi pojedziesz do sklepu, a tam Ci zechcą oddać buty z tą odmową - nie przyjmujesz ich (chyba, że się nie chcesz odwoływać, ale odwołać się jednak zawsze warto). Dlaczego? Otóż mogą później powiedzieć, że coś z nimi jeszcze zrobiłaś po ich odebraniu... Nie jestem pewna, ile czasu masz na odwołania, pewnie standardowe 7 lub 14 dni, im szybciej tym lepiej Smile

Mam nadzieję, że o niczym ważnym nie zapomniałam... Napisałam na podstawie ostatnich doświadczeń mojej mamy i tego, co jej powiedzieli w biurze miejskiego rzecznika praw konsumenta (niestety, popełniła parę błędów, m.in. to wzięcie butów do domu przed odwołaniem - stąd też nie udało jej się, żeby wymienili lub naprawili.

Warto poczytać tę stronę: [url]http://uokik.gov.pl/faq_sprzedaz_konsumencka.php[/url]
Masz tam też adresy/infolinie, gdzie dowiesz się więcej i wypytasz ludzi zajmujących się takimi rzeczami na co dzień Smile
To tak, żebyś już na 100% czuła się przygotowana.
 
ef
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 22:06
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

na buty za taką kasę gwarancja min. rok, a może nawet 2.

również polecam poczytanie stron UOKiK, w razie czego skorzystanie z rzecznika praw konsumenta.
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 22:10
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Jaskółka jesteś genialna Oklaski
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
york
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 30/03/2013 23:50
Awatar

Medalista


Postów: 559
Data rejestracji: 15.12.10

Idę zanieść buty we wtorek lub w środę,zdam raport z wizyty w sklepie. Pozdr
Są myśli, słowa nawet, które trzeba głośno wypowiedzieć, aby nas straszyć przestały
 
Przeskocz do forum:

50,511,355 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024