18 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
mieszkanie
sigma
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 01:25
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Mieszkanie planuję malutkie, kawalerkę, na metrażu mi nie zależy, byle weszło łóżko, szafa, jakieś półki na książki i powierzchnia płaska, nawet się nie upieram, że to musi być moje biurko, niechby i jakiś stolik składany, byle było gdzie talerz położyć Wink
Taką inwestycję chyba zniosę, zwłaszcza jeśli za mieszkanie będę co miesiąc płaciła sporo mniej dzięki temu, że jest z piecem...
No to idę przeglądać wszyyystkie ogłoszenia jeszcze raz, bo na razie piece wykluczyłam Grin
Dzięki wielkie, RedKate, sama bym na takie rozwiązanie nie wpadła Kwiatek

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 01:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A bardzo proszę, do malutkiego mieszkanka to tym bardziej mi się wydaje bardzo rozsądne Smile. A czy wyjdzie taniej olejowy, czy elektryczny grzejnik, to najlepiej iść do jakiegoś sklepu typu castorama i popytać w odpowiednim dziale, te olejowe też potrzebują prądu (do samego działania, nie przetwarzają go na ciepło) i może się okazać że elektryczny będzie tańszy w eksploatacji . A tam też doradzą jaki rodzaj i wielkość do jakiego metrażu.
Cieszę się że się przydałam na coś Smile
Edytowane przez RedKate dnia 05/01/2013 01:31
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Alia
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 11:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Moja siostra swego czasu wynajmowała mieszkanie w kamienicy. Był tam piec kaflowy, ale siostra ogrzewała je grzejnikiem olejowym. I to działało całkiem nieźle.
Inna sprawa, że to było mieszkanie środkowe - tzn, na górze, na dole i z dwóch stron były inne mieszkania, więc tak się nie wyziębiało. Jeśli mieszkanie jest szczytowe, czyli w rogu albo na końcu budynku, do tego jeszcze parter (ciągnie od piwnicy) albo ostatnie piętro bez strychu (wyziębia się przez dach), będzie wymagało więcej ogrzewania. Warto zwrócić uwagę na takie kwestie.
 
RedKate
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 18:49
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

No tak, to zawsze ma znaczenie, i to niezależnie czym się ogrzewa. Może się przełożyć albo na bardzo wysokie koszty, a czasem wręcz dogrzanie takiego mieszkania do zadowalających temperatur staje się mało możliwe. Moi rodzice mieszkają w szczycie na parterze - brr, jak mieszkałam z nimi zawsze rozkręcałam na full i potem opłaty były jak za ogrzanie sporego domu. Jeśli budynek ogólnie nie prezentuje sobą dobrego stanu, to można się spodziewać, że w szczytowych mieszkaniach może być chłodno. Dodatkowo stan okien - to czy nowe plastikowe czy stare drewniane to jedno, ale te stare też mogą być różne. Czasem ledwo się kupy trzymają, a czasem jest nieźle, i wystarczy piankowa uszczelka na ościeżnice za kilka zł i już efekt całkiem niezły. Warto przyjrzeć się oknom ciut dokładniej - to ma znaczenie.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Pogodna
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 19:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

U mnie jest ogrzewanie z miasta i w czynszu wliczone, i co roku są zwroty ok 250 zł. A kaloryfery mam na 3/5 z tym, że mieszkanie jest b. ciepłe, teraz np. mamy na O jak jest na dworze w plusie 7.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
sigma
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 19:13
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Heh, zwrotów za centralne to ja miałam każdego roku koło 1000 zł Wink Trochę oszczędzałyśmy, fakt, ale też mieszkanie ciepłe jest.
I co ciekawe od tego roku zlikwidowali podzielniki i wprowadzili ryczałt... a wysokość czynszu jakoś żadnej zmianie w związku z tym nie uległa, więc 1000 złotych rocznie darowałabym teraz spółdzielni Dobani
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
RedKate
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 05/01/2013 21:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A ja jestem ciepłolub i wiecznie do ogrzewania dopłacam Sad.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Chad, a mieszkanie samej Choroba afektywna dwubiegunowa 4 01/04/2014 00:02

50,511,555 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024