02 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
05:04:50 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
Miłość od pierwszego wejrzenia w sklepie ?
Caroline
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 01/01/2013 22:00
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 34
Data rejestracji: 10.11.12

Zacznę od tego że to co tu napisze jest kompletnie zakręcone i wgl nie racjonalne . Ale ja mam borderline i niestety przytrafiają mi się takie rzeczy.
Chciałam was tylko spytać jak Wy obiektywnie patrzycie na tą sprawe bo ja jestem tak nakręcona że nie mogę tego ogarnąć i proszę Was o wspracie .

W tym roku w wakacje pojechałam do miasta w którym będę studiowała od października 2013 żeby obejrzeć uczelnie itp. Oczywiście z swoim uwielbianiem do zakupów nie mogłam ominąć największej galerii handlowej znajdującej sie w pobliżu uniwerka. Łaziłam sobie bestrosko po zakupach weszłam do jednego sklepu i oglądałam ciuchy gdy podszedł do mnie sprzedawca i powiedział dzień dobry w może pomóc znaleźć jakiś rozmiar ? A ja jak podniosłam wzrok i na niego spojrzałam z miejsca mało nie padłam !
Koleś był tak uroczy , był tak 100 procentowo w moim typie jak nikt inny , serce mi zaczęło walić mało co gęby bym nie rozdziawiła na jego widok ale sie opanowałam i tylko powiedziałam dziękuje . Od tamtej pory nie mogę o nim zapomnieć ( a minęło już pół roku ) ciągle o nim myślę , odtwarzam w pamięci każdy detal jego wyglądu , ciągle mi się śni.
No myślałam że mi to przejdzie myślałam że to jakieś zauroczenie - przecież ja go nie znam , widziałam go raz w życiu , nigdy nie wierzyłam w Miłość od pierwszego wejrzenia.
Nie wiem jak mam to odbierać , czy jako kolejny objaw mojej choroby czy jako po prostu zakochanie ?
No ale to przechodzi ludzkie pojęcie żeby raz kogoś zobaczyc i tak sie zauroczyć żeby w pół roku bez żadnego kontaktu nie przeszło. Moje uczucia są tak intensywne jakbym była w tym sklepie wczoraj.
Co gorsza mam jakieś głupie nadzieje że jak pojade w październiku tam na studia to bede łazić do tego sklepu i może jakoś uda mi się go poznać . Myślicie że to możliwe ? Myślicie że to wgl ma jakikolwiek sens ?
 
Makro
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 01/01/2013 22:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

I o tym będzie cały twój wątek? Stres
Nie do takich rozważań służy ten dział. W związku z tym wątek zostaje przeniesiony do "Porozmawiajmy"
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Caroline
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 01/01/2013 22:30
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 34
Data rejestracji: 10.11.12

no właśnie nie za bardzo wiedziałam gdzie to mam umieścić . A może Makro wypowiesz sie co sądzisz o tej sprawie bo strasznie mnie ten problem gryzie
 
Ania
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 01/01/2013 23:03
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 29
Data rejestracji: 05.10.12

Wyidealizowałaś go sobie. Nie wiesz kim jest, nie wiesz jaki jest, wiesz tylko, że jest przystojny. To trochę za mało, żeby się zakochać. Myślę, że to zauroczenie i że sama się nakręcasz. Albo uświadomisz sobie, że to bez sensu, albo pojedziesz tam i spróbujesz go odnaleźć i pogadać z nim. Może wtedy samo przejdzie Smile
[i][small]Wiem jak to jest budzić się nikomu niepotrzebnym...[/small][/i]
 
niepotrzebna.soup.io
Chwila
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 01/01/2013 23:19
Awatar

Startujący


Postów: 171
Data rejestracji: 12.12.12

Ach te Borderline....
Kochana takie akcje też mi się zdarzały. Po jakimś czasie przechodziło, ale naprawdę wydaje się, że to miłość- wiem coś o tym...ale jakoś sprawa sama się rozwiązywała. Czasem jak ręką odjął czasem powoli słabło. To takie trochę idealizowanie jak powiedziała Ania i nakręcanie... Ale nakręcanie, które sprawia w pewien sposób ukojenie pragnień, które nazbyt rozwinięte może prowadzić do smutku i rozpaczy... Oczywiście odnoszę się tylko do swoich doświadczeń...
 
e-milka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 08:05
Awatar

Medalista


Postów: 584
Data rejestracji: 28.12.12

Ja nie wierzę w miłość od pierwszego wejrzenia. Żeby kogoś kochać trzeba go najpierw poznać. Zauroczenie od pierwszego wejrzenia jest możliwe.
Jeszcze tylko parę wiosen
Jeszcze parę przygód z losem
i kłopotów będzie mniej
Ach, cierpliwość tylko miej
 
Diuna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 10:41
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

[quote]Nie wiem jak mam to odbierać , czy jako kolejny objaw mojej choroby czy jako po prostu zakochanie [/quote]
Ja też nie wiem. Czasami Miłość przybiera formę niemal chorobową- choć nie jest szumnie opisywaną obsesją. Czasem odbiera zdrowy rozsądek, popycha na skraj przepaści.
I nawet jeśli chorobowa, czy nie ma prawa być prawdziwą?

Jeszcze by tego brakowało. Panie i Panowie- definicje Prawdziwej Miłości proszę! Cała reszta- do kosza!
Srutututu, pęczek drutu
 
pirogronian
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 12:45
Rozgrzewający się


Postów: 17
Data rejestracji: 10.12.12

[quote] czy jako kolejny objaw mojej choroby czy jako po prostu zakochanie ?[/quote]

Wg niektórych stan zauroczenia bardzo przypomina chorobę psychiczną Wink I zasadniczo służy głównie do tego, zeby mieć motywacje do poznania drugiej osoby. Jak ją dogłębnie poznasz, z jej wadami i zaletami - wtedy można mówić o miłości (tej prawdziwszej). Niektórzy nawet mówią, że warto poczekać, aż opadną chormony, tzn jakieś 3-4 lata Wink
Są rzeczy, o których się nie śniło filozofom...
 
Caroline
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 12:57
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 34
Data rejestracji: 10.11.12

wiem że to zauroczenie - bo podoba mi sie tylko z wyglądu
wiem że go idealizuje - bo wydaje mi się najprzystojniejszym facetem na ziemi
ale kurcze nie mogę o nim zapomnieć !
nie wiem ale to wszystko wydaje mi sie nienormalne
jeśli mi to nie przejdzie do października to pewnie spróbuje jakoś go poznać - o ile będzie tam pracował do tej pory
 
tajfunek
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 13:14
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

[quote]Ach te Borderline....[/quote]
a co ma jedno z drugim wspólnego, bo nie rozumiem?
 
Chwila
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 14:30
Awatar

Startujący


Postów: 171
Data rejestracji: 12.12.12

Tajfunku nie twierdzę, że to przez borderline, ale osoby z tym zaburzeniem wykazują, większe prawdopodobieństwo do takich akcji... Łatwo dają ponieść się fantazjom. To poszukiwacze przygód, nie znoszą monotonii...
 
pirogronian
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02/01/2013 16:28
Rozgrzewający się


Postów: 17
Data rejestracji: 10.12.12

@Caroline:

Ja miałem podobną jazdę, z tym ,ze nie tyle miłość odp oierwszego wejżenia, ile po prostu "potrzebowałem się zakochać" - albo raczej miałem silną potrzebę emocjonalną. Skutek był taki, że przez prawie osiem lat nie mogłem przestać myśleć o dziewczynie, którą ledwo co poznałem. Do tego doszedł jeszcze silny lęk przed jakimkolwiek z nią kontaktem - słowem, masakra. I tak ciesz się, że nie masz (tak dużych) oporów przed wyjściem z inicjatywą, że planujesz go poznać.

A co to jest "miłość od pierwszego wejrzenia", to ja też poznałem - mam to za każdym razem, jak patrzę na twoje zdjęcie Grin
Edytowane przez pirogronian dnia 02/01/2013 16:28
Są rzeczy, o których się nie śniło filozofom...
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
miłość Przedstaw się 7 03/10/2016 10:33
Moja historia - Moja Miłosc - Moja walka o ukochanego - Dzień dobry Przedstaw się 14 17/06/2014 21:36
Miłość dobra na wszystko... Choroba afektywna dwubiegunowa 19 29/02/2012 19:47

50,348,697 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024