07 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
13:15:59 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
5 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
Receptariusze
Makro
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 09/06/2009 21:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Kolejnym nowym pomysłem jest wprowadzenie dla lekarzy tzw. receptariuszy, czyli spisu leków z ich cenami. Oczywiście lekarz powinien mieć obowiązek dostosować leczenie do zamożności pacjenta.
Mam takie pytanie - czy to na prawdę jest potrzebne? Pacjenci przecież łatwo mogą dowiedzieć się jaka jest cena leku i wybrać tańszy odpowiednik.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Perfidia
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 09/06/2009 23:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Nie bardzo rozumiem... Przecież lekarz nie sprzedaje leków, tylko je przepisuje. Chyba powinna istnieć możliwość wykupienia tańszych odpowiedników? Czy nie jest tak, że gdy lekarz uważa, że odpowiedniki nie są wskazane (nie mam pojęcia dlaczego, ale może się tak zdarzyć) to może to zaznaczyć jakoś na recepcie?
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Nadzieja
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10/06/2009 12:08
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Właściwie to nie wiem, ale z jednej strony może przydałoby sie takie coś.Pacjent idąc do lekarza jest bardzo zestresowany, niektórzy mogą mieć problem z tym,żeby powiedziec lekarzowi,że nie stać ich na leczenie drogim lekiem, a znów niektórzy pacjenci niechętnie korzystają z odpowiedników, tym bardziej jeżeli chodzi o antydepresanty. Podejrzewam,że byłoby tez to pomocne dla lekarza i gwarantowało lepszą współpracę z pacjentem.
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
weronika
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2009 14:53
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 856
Data rejestracji: 10.08.08

Takie cosik już funkcjonuje-u nas wszystkim studentom do pharmindeksów gratisowo wręczają książeczki z lekami i ich cenami-jak dla mnie nie głupi pomysł, lekarze nie zawsze mają orientacje w cenach, w końcu leków jest od zatrzęsienia na rynku, lepiej jak lekarz sam zapyta pacjenta czy jest w stanie dany lek wykupić anieżeli ktoś miałby go nie brać
w sumie taka opcja zapobiegałaby wszechwładzy farmaceutów-pamiętam jak musiałam wręcz na wrzeszczeć na farmaceutkę, że jeżeli nie wyda mi odpowiednika to się po prostu nie będę mogła leczyć!!!podziałoPfft
[URL=http://chomikuj.pl/?page=258631]moja spiżarnia[/URL]
na skraju...
 
http://tailtu.blox.pl
Artystyczna Dusza
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2009 19:22
Awatar

Medalista


Postów: 711
Data rejestracji: 31.05.09

Nie uważam żeby lekarzom potrzebna była cena leków.Jeżeli pacjenta nie stać na leczenie jakimś lekiem może poprosić w aptece o tańszy odpowiednik albo poprosić lekarza o przepisanie innego tańszego leku.
Wydaje mi się że lekarze mają co robić ponieważ przez całe życie muszą się uczyć i poszerzać swoje wiadomości i umiejętności dlatego opanowanie cen wszystkich leków myślę że jest zbędne ponieważ zawsze można zapytać o cenę farmaceutę w aptece który szybko wystuka na klawiaturze nazwę leku i jest w stanie szybko udzielić informacji.
 
http://monia-art.blogspot.com/
Nadzieja
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11/06/2009 20:16
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

Ale wydaje mi się,że lekarz, nie musiałby znać cen leków na pamięć,zresztą nie wyobrażam sobie tego.
Mi się wydaje,że takie coś na pewno byłoby pomocne dla lekarza, zresztą odpowiednik,odpowiednikiem nieraz czymś się jednak różni i niektórzy pacjenci mogą mieć np większe skutki uboczne.Przypomina mi się także jak mi, aptekarka zaproponowała kiedys odpowiednik, jakoś trudno było mi sie przełamać i zdecydować na zupełnie inną nazwę leku niż na recepcie- po prostu mam zaufanie do lekarza, co nie znaczy,że stwierdziłam,że aptekarka jest niekompetentna.
Dlatego wydaje mi sie,że lepiej ustalić dokładny lek w gabinecie, niż jak ktoś miałby nie brać go w ogóle tak jak wspomniała Weroni.Chyba nie jest to dla lekarza wielkim problemem spojrzec w książkę,dużo czasu to nie zajmuje,a na pewno poprawia relacje pacjent-lekarz
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:

50,375,183 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024