19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
rozwód
Perfidia
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 22/10/2012 12:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[url]http://poznan.gazeta.pl/poznan/1,36001,12713705,_Jak_rodzice_kochaja_dziecko__to_sie_nie_rozwodza__.html[/url]

Dzisiaj rano przeczytałam powyższy tekst i przeżywam go do tej pory. Problem tego jak w szkole rozmawia się z dziećmi o różnych trudnych czy kontrowersyjnych kwestiach jest dla mnie takim dość czułym punktem, dlatego przeżywam. Nie dziwię się, że matka chłopca z artykułu zrobiła zadymę. Też bym zrobiła na jej miejscu. Problem rozwodu (lub jego braku) i jego skutków dla dzieci pojawiał się na tym forum wiele razy i mam wrażenie, że historie tu przytoczone stanowią wystarczający argument za tym, że czasem rozwód bywa lepszym rozwiązaniem niż podtrzymywanie przy życiu układu pełnego najróżniejszych patologii.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 22/10/2012 12:47
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Też bym zrobiła zadymę...
To trzeba nie mieć kompletnie wyobraźni, żeby coś takiego powiedzieć dzieciom. Ja już pomijam to, że ocenianie, czy rozwód jest dobry, czy zły, nie leży w kompetencjach nauczyciela. Ale między powiedzeniem, że rozwód jest czymś złym, a stwierdzeniem, że jak rodzice się rozwodzą, to dziecka nie kochają, też jest ogromna różnica...

Nie wiem, jak to jest teraz z obowiązkowością zajęć z WDŻ? Wiem, że jak moja siostra była w podstawówce, to na udział w tych zajęciach rodzice musieli wyrazić zgodę. Jeśli to nadal jest praktykowane, to przed wyrażeniem takiej zgody trzeba by się bardzo dokładnie przyjrzeć kompetencjom nauczyciela. Bo zdecydowanie zbyt często te lekcje są prowadzone przez katechetki po jakimś przykościelnym kursie, a wtedy nie ma przekazywania wiedzy, tylko wtłaczanie światopoglądu.

karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Alia
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 22/10/2012 21:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

U nas od tego roku zajęcia z WDŻ prowadzi nasza nauczycielka biologii, która zrobiła podyplomowe z WDŻ. I wreszcie po raz pierwszy te zajęcia są prowadzone sensownie. Bo wcześniej mieliśmy np. żonę pewnego znanego położnika, słynącego z tego, że z przyczyn ideologicznych nie przepisuje antykoncepcji hormonalnej. I ona też prezentowała te poglądy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Mania a rozwód Choroba afektywna dwubiegunowa 13 12/07/2013 18:38
dlaczego rozwód? Znalezione w sieci 4 02/05/2011 21:32

50,512,386 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024