06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
04:02:20 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
3 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
Fevarin
RedKate
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 09/08/2012 19:11
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Dziś dopiero pierwsza tableta pójdzie, bo okoliczne apteki nie miały i trzeba było zamówić. Dam znać na pewno...
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
laverna
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 09/08/2012 22:47
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 22
Data rejestracji: 30.06.12

Podobno na jednych leki mogą zadziałać po tygodniu, a na innych po dwóch miesiącach. Podobno też w wielu przypadkach działanie "od razu" to placebo. I czasami leki są potrzebne właśnie dla samego efektu "placebo". Bo jak lekarz powie, że po Vitaralu trzy razy dziennie będzie lepiej, to znaczy, że będzie lepiej.

Brałam Fevarin. Drogi, nie ma zamienników, żeby to dostać trzeba pobiegać. Albo zamawiać. Na mnie nie zadziałał, miałam strasznie dużo efektów ubocznych (jak przy większości psychotropów przeze mnie branych), między innymi wymiotowałam dalej niż widziałam. I ze względu na wątrobę i żołądek uszkodzony innymi lekami nie mogłam go brać (internista stwierdził, że za bardzo obciąża układ pokarmowy i albo wte albo we wte).

Jednakże słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat tego leku, jednak długo trza czekać na efekt. I fajerwerków nie ma.
 
RedKate
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 09/08/2012 23:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Póki co z jednym mogę się zgodzić - w cholerę ciężko go dostać. Jak głupia się nabiegałam z misją zdobycia go "od ręki" w efekcie 3 dni straciłam na poszukiwania, jutro w południe dopiero odbieram po zamówieniu (a odwiedziłam jakieś 15 aptek). Mam nadzieję że układ pokarmowy da radę - wcześniej w kość nie dostawał (może poza małymi wybrykami alkoholowymiWink. Przestraszyłam się efektów ubocznych, ale już się uspokoiłam - tak długo było źle, że warto się przemęczyć jeszcze chwilę, z nadzieją na lepsze jutro.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
szara
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 09/08/2012 23:19
Awatar

Startujący


Postów: 124
Data rejestracji: 11.11.09

Mhm, wiesz, to nie jest reguła, nie martw się.
 
Rat
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 12/08/2012 00:25
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]RedKate[/b] będzie ok , tylko nie nakręcaj się . Uboczne skutki będą .. ale miną .
Najlepiej byś nie czytała innych for o lekach .
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
RedKate
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 12/08/2012 01:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Dzięki Rat. Już nie czytam i nie wymyślam sobie zmartwień na wyrost. Zresztą na początku trafiłam gdzieś na jakimś forum na wymianę zdań, gdzie jedni mówili o rzucaniu leków, inni im przyklaskiwali i w ogóle nikt nad tym nie panował. Łatwo trafić na idiotyczną opinię i niepotrzebnie sobie ją wkręcić. Chyba bardzo dobrze się stało, że najpierw trafiłam do WasSmile.
Drugi dzień biorę, trochę mnie telepie, poddenerwowana jestem, z drugiej strony trochę ociężała, ale ogółem idzie wytrzymać. Dobrze, że mogę oddać się lenistwu, przynajmniej na razie.
Edytowane przez RedKate dnia 12/08/2012 01:02
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 12/08/2012 05:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

bardzo... rozsądny ten Twój post, Kate Wink

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b]
Chyba bardzo dobrze się stało, że najpierw trafiłam do WasSmile. [/quote]
baaaardzo dobrze wręcz Smile

[quote][b]RedKate napisał/a:[/b] Dobrze, że mogę oddać się lenistwu, przynajmniej na razie.[/quote]
nie mieć zobowiązań w takiej sytuacji... czyste błogosławieństwo Smile
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
RedKate
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2012 19:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Jest możliwe, żeby działanie niepożądane leku pojawiło się ponad miesiąc od rozpoczęcia stosowania? Od dwóch dni wszystko mnie swędzi, chyba się zaraz wścieknę. Nie wiem, czy szukać powodów uczulenia (nic nowego nie jadłam/stosowałam, pomysłu brak), czy zwalić na lek?
Jeezuu jak mnie swędzi! Angry
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Rat
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2012 20:02
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

przeszło swędzenie ?
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
RedKate
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 20/09/2012 20:29
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Nie Sad. Dopada mnie najbardziej wieczorem Sad. Byłam dziś u lekarza rodzinnego przy okazji przeziębienia (u mnie jak nie urok to przemarsz wojskPfft) i powiedziałam o tym swędzeniu. Przepisał mi clemastin na noc i stwierdził że przyczyny mogą być 3:
- spóźniona reakcja uboczna fevarinu
- złą reakcja ze strony wątroby, swędzenia skóry może świadczyć o jakimś stopniu problemach z wydolnością - mam skierowanie na badanie enzymów wątrobowych.
- psychika
Zobaczymy co to dalej będzie, w najgorszych momentach tak swędzi, że potrafię się do krwi podrapać Sad.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Alia
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 21/09/2012 07:07
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Próby wątrobowe na pewno warto zrobić, zawsze lepiej się upewnić, czy to zwykłe uczulenie, czy coś poważniejszego.
 
RedKate
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 22/09/2012 19:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Uf... przeszło po clemastinie i kąpielach z mąką ziemniaczaną... Całe szczęście, bo zadrapałabym się na śmierć Sad. Badania w przyszłym tyg., jak się z grypska wykuruję...
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Rat
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2012 21:00
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

Clemastin , wiadomo, że zadziałał.. lek p/histaminowy . Masz Clemastin brać doraźnie ?
czy codziennie bierzesz ?
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
RedKate
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 23/09/2012 21:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Na razie mam brać, w przyszłym tyg znów idę do lekarza to zapytam, co dalej.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:

50,371,748 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024