19 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witajcie
Anett
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 11:57
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 02.08.12

sama nie wiem od czego zacząć... od roku chodzę do psychoterapeuty, ale nie pod kątem CHAD. Zaczęłam terapię, bo nie radziłam sobie z emocjami, a moje małżeństwo zawisło na cieniuteńkim włosku... Na dzień dzisiejszy nie mam pojęcia co ze sobą zrobić, nie umiem zmobilizować się do pracy mimo, ze wiem że jeśli nie zacznę wychodzic do pracy to mnie w końcu zwolnią...a kredyt na mieszkanie sam się nie spłaci...i mąż będzie chiał rozwodu bo nie udźwignie mnie z chorobą... Wyprowadziłam się miesiac temu - wtedy wydawało mi się, ze to jedyna własciwa decyzja, dziś sama juz nie wiem... A w tym wszystkim ciągnie mnie do ludzi, spotkań, imprez... Nie popadam w skrajności jak kiedyś, kiedy miałam 20 lat... Jestem bardziej zachowawcza, ale nadal szukam tego dreszczyku. Euforia przeplatana dołem. I tak codziennie... Jak nie stracić pracy, męża, jak funkcjonować i nie stracić siebie?
 
agahna
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 12:27
Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 14.07.12

Cześć Anett... Serdecznie witamKwiatek
 
Karol
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 13:32
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

Hej!
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
sensitivechild
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 14:51
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Hej!
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
teczacpt
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 14:53
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Witaj-Anett-napisałaś dużo i jednocześnie niewiele.Wiemy,ze chodzisz do terapeuty-i nie jest to CHAD,a nad emocjami pracuje sie w wielu terapiach-napisz z czym chodzisz? ( jesli możesz).Jakos tak mam też wrazenie,że zostałaś sama ze swoją chorobą i trudnościami.O jakim dreszczyku piszesz?
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
tajfunek
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 15:56
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

witaj Smile
 
RedKate
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 17:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Witaj, Anett Smile
 
Anett
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 18:15
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 02.08.12

[quote][b]teczacpt napisał/a:[/b]
Witaj-Anett-napisałaś dużo i jednocześnie niewiele.Wiemy,ze chodzisz do terapeuty-i nie jest to CHAD,a nad emocjami pracuje sie w wielu terapiach-napisz z czym chodzisz? ( jesli możesz).Jakos tak mam też wrazenie,że zostałaś sama ze swoją chorobą i trudnościami.O jakim dreszczyku piszesz? [/quote]

pani terapeutka jest z Gestaltu (generalnie ustaliłyśmy, że są we mnie dwie osobowości - pokorna i niepokorna, i że ode mnie zależy jaką będę na co dzień. Tyle, ze to nie działa. Jak niepokorna podejmie decyzję to pokorna ją gani. Jak pokorna to niepokorna sie buntuje. Tak sie nie da zyc i funkcjonować w normalnym świecie mając stałą pracę, do której trzeba chodzic i męża)

a dreszczyk to adrenalina przede wszystkim...duzo sportu u mnie w życiu zawsze było, ale ostatnimi czasy ekstremalnie - szybko i wysoko.
kolejny dreszczyk to flirt - prowokacja... ale przecież jestem męzatką więc nie powinnam i tu dochodzą do całego majdanu wyrzuty sumienia :(

powiedziałam mężowi w końcu o CHAD to się wkurzył, ze nie powiedziałam mu wcześniej, a jak mu mówię, ze się wstydziłam, ze się bałam - to nie rozumie
 
teczacpt
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 18:24
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Anett-to o czym piszesz pokazuje mechanizm rozproszonego ja ( pokorna,niepokorna),a potrzeba adrenaliny,prowokacje-to trochę pachnie zaburzeniem kontroli impulsów? I trochę brak w tym co piszesz logiki-najpierw piszesz,że Twoja terapia nie dotyczy CHAD-by kilka postów dalej napisać,ze powiedziałaś mężowi o CHAD.To masz zdiagnozowaną dwubiegunówkę?,czy nie? Jeśli tak-to sama terapia to trochę mało-jesteś pod opieką psychiatry? W CHAD dużo można pomóc sobie lekami.Smile
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
sensitivechild
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 18:25
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

A kto zdiagnozowal CHAD? Chodzisz w ogóle do lekarza?
Fajnie, że jesteś w terapii.. Że chcesz zmian Smile
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
Anett
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 18:32
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 02.08.12

[quote][b]teczacpt napisał/a:[/b]
Anett-to o czym piszesz pokazuje mechanizm rozproszonego ja ( pokorna,niepokorna),a potrzeba adrenaliny,prowokacje-to trochę pachnie zaburzeniem kontroli impulsów? I trochę brak w tym co piszesz logiki-najpierw piszesz,że Twoja terapia nie dotyczy CHAD-by kilka postów dalej napisać,ze powiedziałaś mężowi o CHAD.To masz zdiagnozowaną dwubiegunówkę?,czy nie? Jeśli tak-to sama terapia to trochę mało-jesteś pod opieką psychiatry? W CHAD dużo można pomóc sobie lekami.Smile[/quote]

moze ja źle zrozumiałam panią psychoterapeutka - powiedziała ze to dwubiegunowość, ale to nie jest psychiatryczna diagnoza. Zaczęłam szukać w necie co to ta dwubiegunowość i trafiłam tutaj. Po przeczytaniu kilku watków postanowiłam się zalogować.
a zaczęłam do psychoterapeutki chodzić jak czułam, ze nie radzę sobie z emocjami w codzienności, nie znałam wcześniej terminu dwubiegunowość
moze to w ogóle nie jest forum dla mnie, nie wiem - i nie zaskoczy mnie jeśli się okaże, ze znowu gdzieś nie pasuje
 
teczacpt
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 18:43
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Anett-to forum jest dla wszystkich i napewno tu pasujesz,nie uciekaj-a nawet zachęcam Cię do załozenia swojego wątku.Tylko nie daj sobie wmówić CHAD bez diagnozy lekarskiej-to poważna diagnoza i terapeuta nie ma uprawnień by ją postawić.Przyczyn takich stanów jakie masz może być conajmniej kilka- np.zaburzenia osobowości typu .........( wiesz po zastanowieniu się nie wpiszę jakiego typu bo jeszcze znowu zaczniesz szukać po internecie-a to nie jest dobre miejsce do stawiania diagnoz-od tego są lekarze,psycholodzy kliniczni - zaburzenia osobowosci).
Wrócę do tego co napisałam wcześniej-wizyta u psychiatry napewno nie jest nadmiarowa-albo potwierdzi,albo wykluczy chorobę.No i trochę jestem zdziwiona,że terapeutka po roku wspólnej pracy-jak piszesz ze średnimi efektami nie zaproponowała Ci konsultacji u psychiatry.
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Anett
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 19:39
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 02.08.12

tęczacpt - dziękuję za wsparcie. Pytanie zasadnicze w tym momencie to czym się kierować przy wybprze psychiatry? W poradni do której chodzę jest jakiś psychiatra, nawet dwóch ale w czym powinni się specjalizować, zeby ocenić moją osobę?
 
sigma
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 19:42
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Hej,

Psychiatria sama w sobie jest specjalizacją, w niczym dodatkowym się specjalizować nie muszą, poradzą sobie Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Pogodna
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 19:51
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

CześćSmile
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Perfidia
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 20:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Cześć!

Zwrócę uwagę na jedną rzecz - terapeutka użyła określenie "dwubiegonowość", nie ChAD. Może tu jest źródło zamieszania. Psychiatrę odwiedzić warto.

Nie podoba mi się dzielenie jednej osoby na dwie. Może i łatwiej opisać problem w ten sposób, ale przecież człowiek jest jeden, nie da się amputować części jego osobowości.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
teczacpt
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 02/08/2012 21:13
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Anett-podpisuje się pod dziewczynami-psychitria to już specjalizacja.Powiedz lekarzowi tak jak tutaj,że sobie nie radzisz sama ze sobą,swoimi emocjami.Lekarz napewno będzie wiedział o co pytać.
Jeśli idzie o wybór-poczytaj fora,opinie o lekarzach z Twojej miejscowosci.

Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witajcie! Przedstaw się 2 14/05/2023 15:49
Witajcie po przerwie Przedstaw się 12 26/07/2018 22:42
Witajcie :) Przedstaw się 6 16/01/2018 20:05
Witajcie Przedstaw się 5 06/01/2018 21:10
Witajcie:-) Przedstaw się 5 01/11/2017 16:08

50,513,200 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024