04 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Terve!
krzysztofp
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 06:12
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 25.07.12

Hym od czego tu zaczac?
Moze od przedstawienia Smile
Jestem Krzysiek, stwierdzono u mnie Chad w zeszlym roku
po epizodzie depresji i manii.Od wielu lat przebywalem za granica
w Skandynawii i bylo fajnie praca, szkoly, kursy jezykowe, lepsza pensja
Niestety zona stad wyjechala do Polski wiec po 1,5 roku wrocilem bo tesknilem. A tu masz ci los grudzien 2011 wrocilem pracy w Wawie znalezc nie moglem zastanawialem po co mi studia i podyplomowe, jezyki jak nic nie moglem znalezc, do tego dziecko chorowalo az nie wytrzymalem i wpadlem w tak depreche ze tylko spalem, ja taki zawsze aktywny i mlody.
Wogole nic do mnie nie docieralo, nie utrzymywalem zadnych kontaktow z nikim z grupy znajomych, zona wyprowadzila mi sie z dzieckiem
niezniosla ze nic do mnie niedocieralo trafilem do szpitala psychiatrycznego dobrowolnie do grupy mlodziezy do 30 lat. Pobylem 2 tygodnie i wypisalem sie na wlasne zadanie przed diagnoza lekarzy, co za blad odstawilem przepisane leki na depresje bo powodowaly u mnie tycie choc szczuply chlopak jestem, odstawielm kompletnie no i sie zaczelo.
Nagly optymizm, chec poznawanai ludzi, wyjazdy po calej Polsce, podwyzszona samoocena no i zalozylem sobie biznes, drugi w zyciu pierwszy udany ale sprzedalem. Branza eventowo cateringowa. Sluchajcie spodobaly mi sie w swinoujsciu zabawki z chin na kolkach zwierzatka zaczalem o tym myslec na powazniej otworzylem swoj dzial sprzedazy, allegro itd, bawilem sie z ludzmi na ulicach, zrobilem kilka mega show w centrach starowkach duzych miast i spodobalo sie to takim osobom i instutucjom ze wszyscy zastanaili sie jak w ciagu 2 miesiecy dotarlem do najwiekszych instutucji koscielnych, miejskich osrodkow sportu, domow kultury, czlonkow listy forbes, nawet ministerstwa i wszystko sie ukladalo az kurka wodna uswiadomilem sobie ze to wszystko leci z kart kredytowych
no ale ukaldalo sie dobrzedo momentu kiedy jest z klientow forbes nie zapalcil mi faktury bo nie podpisalem z nim umowy bedac w manii na gigantyczna dostawe zabawek plus wycyckal mnie na sprzet ktory mial mi wypozyczyc na koncert.
No i wpadlem se w dlugi on mi niezapalcil, ja nie zapalcilem importerowi, potem pracownikom wiec odeszli, sprzedaz sie urawala a zadluzenei pozostalo. Robilem to bo kocham dzieci i najbardziej rozweselona buzke.
Wszyscy sie ode mnie odwrocili poprostu wszyscy i rodzina i znajomi.
Wiec stanalem przed decyzja wiecie jaka..... i tak sobie po zastanowieniu spojrzalem kurde w gore nie tedy droga nie zrobie tego jak ten ptak sobie leci przeciez w dol nie spadnie a ja moge leciec jak on w gore.
Wiec zrezygnowalem i zadzwonilem po karetke
trafilem do szpitala pobylem 50 dni podkurowali mnie stwierdzili diagnoze ze to Chad, kilka rozmow z psychologiem i powiedzialem sobie ze dam rade ze wszystko potoczy sie lepiej jak juz jest sie na totalnym dnie to mozna juz isc do gory. Wiec wyszedlem ze szpitala, zapisalem sie do PZP tam dostalem dobra kuracje, znalazlem prace ale caly czas nie wiem czy powinienem isc na terapie. Mowilem sobie ze kazdy dzien nastepny bedzie lepszy i wygralem sprawy sadowe o fakture, pracownikom zapalcilem zalegle pensje ,splacilem k.kredytowe i sie rozwiodlem z zona, no i w koncu wyjechalem do Finlandii spowrotem.
Tak duzo sie wydarzylo w ciagu ostatniego poltora roku ze szkoda gadac ale zapukalem do tego forum bo widze ze nie jestem sam(jak w zeszlym roku) ze tez Was ta choroba dosiegla, wiec poczulem sie pewniej ze mozna kogos posluchac.
No coz siedze sobie w tej fin choc deprecha tu panuje pol roku jasne noce pol roku ciemne dni ale aktywnosc.Ja naprzyklad oddalem sie gotowaniu sztuce kulinarnej tworzenia dziwnych kompilacji na talerzu tzw. fusion
Dobra koncze
Milego dnia Smile
 
sensitivechild
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 07:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Witaj Krzysztof! Smile
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
Pogodna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 08:32
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Czesc Krzysztof,
Cieszę się, że mimo wszystko wychodzisz na prostą!.
Myślę, że słusznie myslisz o terapii Oklaski
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
tajfunek
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 09:16
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Witaj Krzysztof Smile
 
Karol
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 09:27
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

Hej!
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
teczacpt
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 09:30
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

CześćSmile
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Nieustraszona
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 10:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

hej
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
sigma
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 12:00
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj Smile
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
StrazakSam
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 25/07/2012 14:06
Rozgrzewający się


Postów: 37
Data rejestracji: 11.07.12

Cześć Krzysztof!
"[b]Bądźcie pozdrowieni, nadwrażliwi za waszą czułość w nieczułości świata tego"[/b]
 
krzysztofp
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 00:39
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 25.07.12

Dziekuje wszystkim za mile przyjecie Smile
zazdroszcze Wam upalow u mnie leje i lej i zimno hehe
Sluchajcie terapia na czym polega: rozmowy czy cos innego
Edytowane przez krzysztofp dnia 26/07/2012 00:42
 
Pogodna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 08:27
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Rozmowy, to co robisz tu tylko mówisz komuś w twarz-terapeucie.

Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Perfidia
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 08:34
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Ja bym powiedziała, że terapia to szczególny rodzaj rozmowy.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
agahna
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 08:38
Rozgrzewający się


Postów: 40
Data rejestracji: 14.07.12

Cześć Krzysztof Smile
 
teczacpt
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 08:43
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Oprócz rozmów terapeuta czasami prosi o wykonanie pracy ( ja czasami proszę o rysunek,czasami o kolaż,napisanie zadania na jakiś temat).Czasami wspólnie odtwarza się sytuacje z przeszłości-w zależności jaki pacjent,jak sobie radzi,co przychodzi mu łatwiej ,co trudniej-no i oczywiście sporo zależy w jakim nurcie pracuje terapeuta.Smile.
Edytowane przez teczacpt dnia 26/07/2012 08:46
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
martyna
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 08:50
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Tęcza a właściwie w jakim nurcie pracujesz?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
teczacpt
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 26/07/2012 09:10
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 823
Data rejestracji: 13.08.10

Głównie behawioralno-poznawczym i systemowym ( do takich mam uprawnienia) .Bardzo rzadko wprowadzam elementy psychodynamicznej. Uważam też ,że pacjent powinien mieć wiedzę o swojej chorobie stąd jestem fanką przekazywania wiedzy ( np.o mechanizmach obronnych)-więc też i wątek edukacyjny się przewija
Edytowane przez teczacpt dnia 26/07/2012 09:18
Tęcza

[color=#3333ff]Tylko ci nie robią żadnych błędów,którzy nic nie robią.........[/color]
 
www.teczacpt.pl
Przeskocz do forum:

50,361,150 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024