03 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
22:53:39 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia osobowości
 Drukuj temat
Niska samoocena
jo-anne
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 30/05/2012 22:28
Rozgrzewający się


Postów: 1
Data rejestracji: 30.05.12

Witam! Jestem w gimnazjum. Ostatnio zauważyłam, iż moja samoocena jest znacznie niższa od innych. Chodzi tu głównie o mój wygląd i zachowanie.
Nie pomaga mi fakt, że od roku jestem nieszczęśliwie zakochana w pewnym chłopaku... Czasami po prostu myślę "Może gdybym była ładniejsza, to bym się mu podobała". Często mam obniżenia nastroju i płaczę.
Bywa, że boję się pójść do szkoły ze względu na mój wygląd. Używam dużo makijażu, lecz i to zbytnio mi nie pomaga.
Jestem osobą dosyć śmiałą, jednak tłumię w sobie tę cechę. Już wiele razy zdarzało się, że powiedziałam coś, co kogoś uraziło. Takie sytuacje zapamiętuję najdłużej. Czasami myślę, że jestem zbyt wrażliwa. Wszystko bardzo przeżywam, jak już wcześniej wspomniałam często płaczę i się wzruszam.
Moim kolejnym problemem jest to, iż nie potrafię mówić w grupie. Staram się coś powiedzieć, ale czuję, że nikt mnie nie słucha. Każdy wchodzi mi w zdanie, nie obchodzi innych to, co mam do powiedzenia.

To wszystko powoduje u mnie stan przygnębienia (bardzo często). Koleżanki się śmieją, że jestem zamulona, a najlepsza przyjaciółka, zamiast się spytać, co się dzieje po prostu podchodzi do osób weselszych, a ja czasami nie wiem, co ze sobą zrobić. Chcę być pewna siebie. Chcę być wesoła, śmiała i energiczna. Chcę czuć się atrakcyjna, ładna.

Co mam zrobić, żeby moja samoocena wzrosła? Jak wyjść ze stanu ciągłego przygnębienia?
 
tajfunek
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 24/06/2012 12:37
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

[quote]najlepsza przyjaciółka, zamiast się spytać, co się dzieje po prostu podchodzi do osób weselszych,[/quote]
czy aby napewno to jest najlepsza przyjaciółka?
Próbowałaś porozmawiać z rodzicami o tym? udać się do pedagoga szkolnego?
Dobrze by było gdybyś sama z tym nie zostawała.
Kwiatek
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Samoocena Porozmawiajmy 45 03/10/2014 01:45

50,355,692 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024