13 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
4 dni Offline
mamswojswiat mamswojswiat
5 dni Offline
Mirbla Mirbla
6 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Leki
 Drukuj temat
Escitil dawka 20 mg.
Muszelka23
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 13:23
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

Otóż moja pierwsza wizyta u Pana Psychiatry zakończyła się sukcesem. Przełamałam pewną barierę i pomimo lęku, jaki odczuwałam przed wejściem do gabinetu, odważyłam się i odbyłam godzinną rozmowę ze specjalistą ( 70% przepłakałam - co zdarza mi się coraz częściej, jednak mimo wszystko czuję, że po prostu tego potrzebowałam.) Doktor przepisał mi lek o nazwie ESCITIL . Wczoraj wykupiłam lek w aptece o dawce 20 mg. Jak zdążyłam wyczytać w ulotce to jest on bardzo silny i może mieć swoje niepożądane skutki uboczne. Pierwszy raz w życiu mam styczność z takim lekiem, nigdy w życiu nie brałam żadnych preparatów uspokajających, ani nawet ziołowych. Dzisiaj rano wzięłam pierwszą tabletkę ( 1 tabl. rano - takie było zalecenie lekarza) i nie wiem czy to dawka jest nieodpowiednia, czy to wynik skutków ubocznych i czy mogą tak szybko działać ( skoro w ulotce jest napisane że działają dopiero po 2 tyg. stosowania regularnego) ale czuje się jeszcze gorzej niż przed zażyciem tabletki. Jestem rozdrażniona, ręce mi się trzęsą oraz serce jeszcze mocniej bije niż dotychczas. Odczuwam silny niepokój co przeszkadza mi normalnie funkcjonować. A dzisiaj dzień Mamy i będzie cała rodzinaSad Jestem wystraszona ..Sad
"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
sigma
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 13:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Po wzięciu jednej dawki to to raczej jest kwestia Twojej psychiki i nastawienia, niż jakichkolwiek skutków działania tabletki.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 14:13
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Muszelka biorę ten lek faktycznie może tak być przez pierwsze kilka dni przetrwaj później już będzie ok Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Muszelka23
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 14:45
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

Sigma-> Ok , może faktycznie to kwestia mojego nastawienia.. Jednak nie czuje się normalnie i dlatego się wystraszyłam .Nie potrafiłam zapanować nad tym swoim niepokojem, drażliwością ;/ Spanikowałam jednym słowem..

Martyna-> ok Smile W takim razie , takie są po prostu początkiSmile i trzeba przetrwać te trudne chwile.

Bardzo Dziękuję za odpowiedziSmile

"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
Rat
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 15:04
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

podziel na 4 części i przez jakiś tydzień bierz 5mg , potem tydzień 10mg
... dawka na pierwszy raz zaiste wysoka i mogą wystąpić takie objawy .
Te tabletki dzielić można .
Unikniesz tych skutków ubocznych wchodząc na dawkę docelową .
Na następnej wizycie oczywiście powiedz lekarzowi , że tak robiłaś.
pozdrawiam Smile
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Jaskolka
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 16:36
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Ja też niedawno dostałam escitalopram (bo widzę, że to ma tę samą substancję co u mnie) - tyle że ja 10mg. Wczoraj pierwszy raz, dzisiaj drugi... Na razie nie czuję niczego dziwnego, więc może jak początkowo weźmiesz mniejszą dawkę, to też będzie Ci lepiej (mam taką nadzieję) Wink
 
Muszelka23
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 19:19
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

To jest bardzo dobry pomysł. Na szczęście tabletki mają taki specjalny przedziałek, więc od jutra zmniejszę dawkę. Zobaczymy, czy te dziwaczne objawy minąSmile

Dziękuję za rady raz jeszcze ! Pozdrawiam.
"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
Rat
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 19:35
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

zdecydowanie dzielenie jest wskazane lekarz poszedł na hard core hehe Wink
a na serio , dziel tabletki na 4 cząstki i tak po tygodniu dawkę zwiększaj o 1 cząstkę , możesz nawet jak poczujesz się , przy 10mg nie zwiększać Smile
To Ty masz się dobrze czuć a nie statystyki Smile
Tylko lekarzowi o wszystkim mówi i .. kiedy wizyta ?
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Muszelka23
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 26/05/2012 22:44
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

RatSmile Jutro na pewno zmniejszę dawkę, bo chyba faktycznie ta mi nie służy. ;]
Kolejna wizyta w przyszłym tygodniu. W poniedziałek idę się zarejestrować.Smile
Serdecznie pozdrawiamWink
"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
Makro
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 02:19
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Nie podoba mi się prowadzenie leczenia przez forum. Nawet jeżeli porady nie są złe...
Więcej nie piszę, bo muszę się z tym przespać Wink

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Muszelka23
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 09:13
Rozgrzewający się


Postów: 49
Data rejestracji: 01.05.11

ZrozumiałamSmile

Natomiast chciałam zasięgnąć opinii osób, które miały do czynienia z tym lekiem, gdyż najzwyczajniej w świecie się wystraszyłam.

Dziękuję za odp.
"Musisz odnaleźć nadzieję i nieważne, że nazwą Ciebie głupcem"
 
Rat
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 09:29
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

[b]Makro[/b] wątpię , byś od razu 20 mg esci "nakazał " brać .
Po co dziewczyna ma się męczyć i zniechęcać do leczenia .
Ok , wiadomo , że nie wolno porad udzielać jaki lek brać etc .
Ale jak można pomóc i zniwelować /złagodzić objawy uboczne to czemu mam tego nie napisać ?
Smile
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
martyna
#13 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 10:45
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Rat lekarz czasem przepisuje takie dawki, ja też miałam od razu aż taką więc bardzo Cię proszę nie wychodź przed orkiestrę ze swoimi radami.
Od przepisywania i ustalania dawek jest lekarz nie ratownik na forum, bez obrazy ale zaczyna mnie wkurzać twoje " doradztwo" na każdym kroku jakbyś pozjadała wszystkie rozumy.
Na codzień też obserwuje niestety ratowników z wszczepionym "ja wiem najlepiej" nie podoba mi się takie podejście.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Makro
#14 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 12:21
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Bez konfliktu medycznego, proszę!
Dla mnie sytuacja nie jest oczywiście dobra, ani oczywiście zła. Czasami tak bywa, że nie ma rzeczy tylko białych lub czarnych.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
martyna
#15 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 12:37
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

[quote]Dla mnie sytuacja nie jest oczywiście dobra, ani oczywiście zła. Czasami tak bywa, że nie ma rzeczy tylko białych lub czarnych. [/quote]
oczywiście wszystko jasne Grin
Makro nie chcę byś się opowiadał po którejś stron, wiem że by wyeliminować skutki uboczne leku można zmniejszyć jego dawkę by później dojść do 20 mg ale od tego jest lekarz przepisujący lek a nie osoba na forum. Już nie raz padały słowa że nie znamy osoby siedzącej za monitorem i namawiając kogoś na samowolne zmniejszanie leków możemy jej zaszkodzić. Forum to nie praca gdzie widzi się pacjenta i ma przesłanki do pewnych kroków, bierze się również odpowiedzialność za swoje decyzje a tutaj? już nie. Nie lubię partyzantki.
Tutaj nie chodzi o konflikt medyczny.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
ef
#16 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 13:32
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

tylko że lekarzowi jest czasem wszystko jedno, czy pacjent będzie odczuwał skutki uboczne przy pełnej dawce od razu. i po prostu nie informuje o tym, że można sobie wziąć mniejszą dawkę i ją zwiększać.

również nie opowiadam się za którąś ze stron, tylko wskazuję na jeden z aspektów sytuacji...
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
martyna
#17 Drukuj posta
Dodany dnia 27/05/2012 14:55
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Ef pewnie że można sobie, wiele rzeczy można sobie tylko nie wiem czy doradzanie komuś publicznie tego nie niesie ze sobą ryzyka.Rozumiem że dana osoba weźmie odpowiedzialność za swoje słowa.
[quote]tylko że lekarzowi jest czasem wszystko jedno, czy pacjent będzie odczuwał skutki uboczne przy pełnej dawce od razu. [/quote]
jakby tak było zmieniłabym lekarza.

Jak Wam tak dobrze idzie to może daruje sobie jutrzejszą własną wizytę u lekarza, tylko mi recepty online prześlijcie Pfft
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dawka maksymalna hydroksyzyny Leki 4 23/04/2013 21:22

50,411,851 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024