03 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
20:37:29 Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Hyde park :: Porozmawiajmy
 Drukuj temat
O Pogodzie
Diuna
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 10:00
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Jeszcze całkiem niedawno, bo zaledwie kilka miesięcy temu marudziłam nad mrozami. Nad śniegiem skrzypiącym, wiatrem bezlitośnie chłoszczącym zmarznięte fragmenty ciała nieokryte szalikiem... Wiosna jawiła mi się jak objawienie i lekarstwo na wszelkie problemy.
No i jest, najpierw było całkiem miło- ptaszki, delikatne słoneczko i ciepły wietrzyk... I się rozkręciło- punkt krytyczny został przekroczony, gdy moja luksusowa tapeta dosłownie spłynęła mi z twarzy. Nie wspomnę o ciągłym stanie gotowości na atak komara- mieszkam nad jeziorem (Co jak co, pięknie u mnie- nawet z komarami!!!- mamy pole namiotowe i całodobową stację benzynową- zapraszam!)
Kolejny problem- twarz spływa, a cała reszta ciała wysuszona na wiór- mimo wszelkiego rodzaju kremów, filtrów i balsamów. Na rowerku przejechałam zaledwie 5 kilometrów ( w bólach). Zrezygnowana pochodziłam po lasach- skąd uciekłam przepędzona przez komary...
Gorąco. Nawet wiatraczek w domu nie pomaga, a żre sporo prądu. Wyjść z domu się boję, a urlop się kończy.

Znacie jakieś tajne, super-sprawdzone metody na upał??
Srutututu, pęczek drutu
 
girl interrupted
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 10:20
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Nie znam sposobów, ja to coś, te temperatury po prostu akceptuję, bo czy mam inne wyjście?
Kiedyś bardzo lubiłam wiosnę, szczególnie maj, wydawał mi się on takim cudownym wiosennym epilogiem i zapowiedzią czegoś fajnego, teraz jakoś jestem pochłonięta, by to docenić tylko pytanie, co mnie tak pochłania, może właśnie życie? Zbyt wielu ludzi też nie mogę poznawać, bo się czuję przytłoczona kontaktami, ale teraz robię sobie na złość i zobaczymy, co z tego wyniknie i bardzo proszę mnie nie odrzucać i docenić, że chociaż przez FB przełamuję swoje lęki i strach przed wchłonięciem mnie przez innych ludzi Grin A kto jest anty-FB niech żałuje, bo ja się tam świetnie zabawiam robiąc swe analizy socjologiczne, ale EOT, wybaczcie.
Na upał to tylko Antarktyda i obłożenie się kostkami lodu, co mi się wczoraj marzyło w pracy.
"Odkąd sięgam pamięcią, zawsze było coś nie tak..."
 
martyna
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 10:46
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

na upał chłodny prysznic lub kąpiel ..
ja z tych zmarzniętych więc upał jako taki mi nie przeszkadza gorzej z komarami one mnie kochają gryźć Angry

no właśnie macie jakieś sprawdzone kwatery na Mazurach?
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Diuna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 10:48
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Martyna, ja mam, ale w Borach Tucholskich.
Które równie urokliwe a na dodatek tańsze!
Srutututu, pęczek drutu
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 10:50
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Diuna, pij dużo wody, dodawaj cytrynę miętę, noś przewiewne ciuchy z bawełny, lnu. Jesli masz dom nasłoneczniony to zasłaniaj rolety, zamykaj okno - musisz zobaczyć, jak jest chłodniej. Mi to niestety cieknie pot po dupie, ale to taka praca w gorącym, a do tego mam problemy z nadmiernym poceniem niestety
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Diuna
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 10:53
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Po domu biegam w bieliźnie... Nawet apetyt mam mniejszy, ukierunkowany w stronę warzyw i owoców, co naprawdę mnie dziwi.
Nawet lody jakieś za ciężkie mi się wydają.
Srutututu, pęczek drutu
 
martyna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 11:02
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Diuna to też pięknie Smile ale marzą i się Mazury
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Diuna
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 11:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

W sumie mi też:0 Mam nawet taki pomysł na wakacje, żeby się tam wybrać autostopem. Najlepiej w jakieś miejsce nieturystyczne, możliwie najbardziej dzikie, jakie znajdę.
Upały maja tez plusy- dają możliwość bezcelowego włóczenia się po lasach, polach i innych, niecywilizowanych miejscach. a to po prostu uwielbiam.
Srutututu, pęczek drutu
 
Alia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 23/05/2012 20:40
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Ja mam na upały napój - 2 torebki mięty i jedną czarnej herbaty zaparzam w około 1,5 litra wody. Dość długo, po czym wyciągam torebki, czekam aż ostygnie i słodzę miodem (ten krok nie jest konieczny, musisz spróbować, co Ci bardziej odpowiada). Piję z kostkami lodu, bardzo odświeża.
 
Rat
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 25/05/2012 21:35
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3056
Data rejestracji: 07.02.11

taki mega upał - nad wodą / prysznice chłodne co jakis czas i oczywiście jak wcześniej dziewczyny wspomniały , mięta zmrożona z cytryną.
Lody jak juz to sorbety ,
akcesoria antykomarowe tez by się przydały , lampy solar , ,świece .
Są sposoby , trzeba się rozejrzeć w sklepie .
Myślę ,że większośc z nas ma podobne problemy i jakoś dajemy radę Wink
[color=#33cc33] Czasem sobie myślę, że
Oj, lepiej byłoby gdyby nie było mnie. [/color]
 
https://sknerus.pl/pl/pp/301470/456
Diuna
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2012 19:26
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Mama poprosiła mnie, żebym przyniosła do kuchni wiatrak z jej pokoju. Zeszłam do garderoby i przyniosłam deskę do prasowania. Przygrzało- spojrzenie Matki- bezcenne.
Na szczęście uwierzyła, że nic nie brałam.
Srutututu, pęczek drutu
 
sensitivechild
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 05/07/2012 19:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

hahahahhahahaha Diuna padłam ! GrinGrinGrinGrin
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
Przeskocz do forum:

50,354,918 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024