05 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mathews Arleen Mathews Arleen
2 dni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline
swistak swistak
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: asd asd ...
Ogółem Użytkowników:2,204
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Zaburzenia lękowe
 Drukuj temat
niestosowność emocji
Anczii
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2012 16:04
Rozgrzewający się


Postów: 1
Data rejestracji: 12.03.12

[b]Złe uczucia bez powodu[/b]następują u mnie w obojętnie jakich sytuacjach, [b]w nieodpowiednich momentach[/b], np. oprócz anhedonii występuje także radość bez przyczyny, strach kiedy nie ma racjonalnego wyjaśnienia do niego, albo smutek który też nie jest adekwatny do sytuacji, kiedyś wystąpiła [b]racjonalna potrzeba rozpaczy[/b], racjonalnie powinna być, a jednak nastąpiła znieczulica, rozum się buntował za nią, a jej brak - nastąpiły różne [b]wyrzuty umysłu[/b]w snach przez jakiś czas.
 
daydreamer-k
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2012 18:41
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Te nieadekwatne uczucia i reakcje to zdaje się objaw chorobowy, a 'znieczulica' to obraz tego jak sprytnie nasza psychika radzi sobie z różnego rodzaju trudnościami,traumami.Wyparcie to próba radzenia sobie z daną sytuacją,odnalezienia się w niej.I to żadna Twoja wina,pamiętaj Smile
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
amelie23
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2012 20:18
Awatar

Startujący


Postów: 105
Data rejestracji: 13.02.12

Tak sobie myslę...mój mąż chyba ma taką zniczulice, pozbawiony jest emocji..czy to jest częste w CHAD? Czy ja zaczynam sobie wszystko wmawiać, wymyslac?
[i]"W życiu piękne są tylko chwile..".[/i][color=#660066][/color]
 
bursztynka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2012 20:59
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

[i][i]czy to jest częste w CHAD?
--------------------------------------------------------------------------------[/i][/i]

Pewnie u każdego to przebiega inaczej, ja np. mam wrażenie że jestem raczej przegięta w drugą stronę.
Jak już coś przeżywam, czyję, myślę to 3 x silniej niż pozostali ( w domyśle zdrowi), z emocjami tak samo.
Występują i to bardzo silnie, i dobre i te złe.
Więc to może charakter, nie CHAD.
Przypomnę w tym momencie, dla niewtajemniczonych, od 14 lat żyjąca z rozpoznaniem CHAD.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Diuna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2012 22:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Jako chadowiec z nieco miejszym stażem podpiszę się pod słowami bursztynki.
ChAD to raczej emocji wyostrzenie- przynajmniej dla mnie.
Blokada emocji? Może to reakcja obronna? Emocje nieadekwatne do sytuacji- coś tu nie gra napewno. Może nie nauczono Cie emocji okazywać? Może nie były mile widziane?
Srutututu, pęczek drutu
 
daydreamer-k
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 12/03/2012 22:40
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

[quote][b]amelie23 napisał/a:[/b]
Tak sobie myslę...mój mąż chyba ma taką zniczulice, pozbawiony jest emocji..[/quote]
Niestety,albo i stety nie możemy zajrzeć do jego wnętrza, zobaczyć co tam się rozgrywa.Opcji jest kilka.Może te emocje w sobie blokuje,ponieważ męczą go,sprawiają,że cierpi,wykańcza się ich intensywnością,bądź całą emocjonalną burzę trzyma w środku i tylko tego nie pokazuje,ale wcale nie jest ich pozbawiony.Może najlepiej byłoby się jego zapytać?
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
leki a blokada emocji. Leki 15 02/04/2022 17:30

50,364,957 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024