12 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
2 dni Offline
mamswojswiat mamswojswiat
3 dni Offline
Mirbla Mirbla
5 dni Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Początkująca
Diuna
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 21:37
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Optymizm... hehe, musiałabyś widzieć mnie w akcji jak mam doła. Teraz jest w miarę ok, choć daleko mi do skowronków, ale bywało dramatycznie.
I nie mam żadnej pewności, że już tak nie będzie.
Srutututu, pęczek drutu
 
daydreamer-k
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 21:48
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Uwierz,że doskonale Cię rozumiem,na pewno ten i każdy mój inny post różniłby się treścią gdybym pisała je np.wczoraj kolo poludnia, zresztą w ogóle by pewnie nie powstawały,bo jak jest źle to nic nie ma sensu.
Och jak ja lubie to polskie podwójne zaprzeczenie...no mała dygresja.
Wracając-zaczęłam się zastanawiać kim tak na serio jestem,jakie mam nastawienie,do zycia,smierci,wiary...no nie chodzi mi o takie tam dyrdymaly typu jestem optymistka,realistka czy moze calkiem na nie,tylko kwestie bardziej fundamentalne.Tak szybko to wszystko się we mnie zmienia,że nie potrafię odnaleźć prawdziwego ja,jest gdzieś po środku?czym zatem jest ten środek?
 
Diuna
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 21:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Daydreamer-k nie wiem jeszcze.
Staram nie postrzegać siebie w kategoriach zaburzenia, ale nie zawsze mi to wychodzi. Mieszałam w to wszystko zagadnienia egzystencjalne- jak bardzo moja osobę definiuje choroba.
w końcu doszłam do wniosku, ze jest częścią mnie i muszę ją ogarnąć- żebyśmy się przypadkiem nie pozabijały.
A żeby zapanować nad ChAD to muszę zapanować nad sobą. I tyle.
A do tego potrzebne jest poznanie.
Srutututu, pęczek drutu
 
rollka
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2012 17:38
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 25.03.12

ja również jestem nowa. Wiem o chorobie od dwóch tygodni. Niestety okres manii przebiegł u mnie hardcorowo. 12 godzin pracy dziennie, wyłudzenia kredytów i inne takie...... Potem szpital psychiatryczny , areszt i dół- próba samobójcza. teraz znowu się kręci. jest fajnie. wysokie obroty, brak aprtytu, snu - diagnoza....
 
daydreamer-k
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2012 23:04
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Witaj Smile To marne pocieszenie,ale dobrze wiedzieć,że nie przeżywa się tego wszystkiego samemu...
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
Diuna
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2012 23:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

Każdy przeżywa to inaczej. Można wyróżnić kilka wspólnnych mechanizmów, sklasyfikować je w ramach jednej choroby, ale to wszystko. Tylko słowa i definicje. Ewentualnie reakcja na leki.
Srutututu, pęczek drutu
 
daydreamer-k
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2012 23:38
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Jasne,zgadzam się,że każdy to przeżywa inaczej.Zresztą nie sposób sprawdzić na ile te odczucia się różnią od siebie,bo skąd też wiadomo,że to co ja nazywam niebieskim wygląda w oczach X jak mój niebieski?

Jednak czy to co zamyka się w obrębie wspólnej diagnozy to tylko słowa i definicje?


Ten 'wspólny wyróżnik' jednak jakoś nas zbliża do siebie, tak mi się przynajmniej wydaje,że łatwiej nam jest się tutaj wzajemnie zrozumieć,niż znaleźć to zrozumienie w osobie która nie ma emocjonalnych roller costerów.
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
Czader
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 25/03/2012 23:48
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Cześć Rollka Smile
[quote]teraz znowu się kręci. jest fajnie. wysokie obroty, brak apetytu, snu - diagnoza....[/quote]

... nie jest dobrze.

daydreamer-k
[quote]bo skąd też wiadomo,że to co ja nazywam niebieskim wygląda w oczach X jak mój niebieski?[/quote]
Jeżeli kolor tego paznokcia z Twojego avatara to niebieski, to jeżeli dla Ciebie to też niebieski - to wiadomo że dwie osoby widzą w tym samym momencie to samo.

Problem pojawia się w chwili kiedy nasze wzajemne odczucia nijak się nie mają do otaczającej nas rzeczywistości. Oczywiście moim zdaniem Smile

 
daydreamer-k
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:04
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Ale skąd wiadomo,że wygląda on tak samo w naszych oczach?Umownie przyjmujemy,że ten odcień ma taką nazwę,ale mozemy pod ta nazwa widziec zupelnie inne barwy. Smile
Zreszta rozmowa kobiety z mezczyzna o kolorach zawsze niesie pewne ryzyko niezgody Pfft
Edytowane przez daydreamer-k dnia 26/03/2012 00:05
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
Czader
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:12
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote] mozemy pod ta nazwa widziec zupelnie inne barwy.[/quote]

No właśnie nie możemy Smile niebieski to niebieski. koniec i kropka (oczywiście przykładowo i oczywiście z pominięciem niezgody odcieniowej i rozmieniania się na drobne w postaci różnicy płciowej Pfft)

Prawdopodobnie takich "umowności" są miliardy.

Ale wracając do emocjonalności - trzeba by pogrzebać bo był tu już temat "jaki jesteś" - flegmatyk, sangwinik, etc - każdy człowiek ma jakąśtam swoją emocjonalność. Załóżmy że jest to od 0 do 10. rollecoster ten "obraz" zaburza... nagle robi się -15 albo +25. Trudno się więc dziwić że "wypadamy" z rytmu ogólnego zrozumienia.
 
Diuna
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:23
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

No bo "niebieski" to nic innego jak zjawisko fizyczne. A fizyks jest, poza pewnymi teoriami, które są zresztą ciągle atakowane, bezwzględna i obiektywna.
Nie to co kontekst społeczny, cechy indywidualne. Ich obraz zmienia się drastycznie ze zmianą perspektywy.
A do tego też mamy talent.
Srutututu, pęczek drutu
 
daydreamer-k
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:29
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Moze przyklad z kolorem niezbyt trafiony,bo mało prawdopodobne,że nasze narządy wzroku prosperują inaczej.W każdym razie chodzi mi o tą lukę między umownością a subiektywnym odbiorem.
Nie dziwi mnie trudność zrozumienia kogoś kto tych wzwyżek i dołów nie przeżył,nie życzę im żeby zrozumieli...
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
Diuna
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:34
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2684
Data rejestracji: 08.11.11

A ja wręcz przeciwnie. Niektórym taka lekcja by się przydała, zwłaszcza tym, co mówią "weź się w garść". Zresztą, ja jestem depresyjno- mieszana a loty mam tylko jak się zakocham Pfft

Albo mam wyjątkowo kochliwe loty... (do przemyślenia i to szybko)
Edytowane przez Diuna dnia 26/03/2012 00:40
Srutututu, pęczek drutu
 
daydreamer-k
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:43
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

ooo stare dobre 'wez sie w garsc' tja.Dobani
ja jak mam loty to jestem kochliwa.
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
Czader
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:44
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote]chodzi mi o tą lukę między umownością a subiektywnym odbiorem.[/quote]

W takim razie rozwiń temat. Zwłaszcza tą "lukę".
Idziemy do muzeum. Patrzymy na obraz. Tobie się subiektywnie podoba, mi się subiektywnie nie podoba. Zarówno obraz jak i muzeum to dla nas to samo. Tylko ten subiektywny odbiór Smile
Gdzie ta luka ? Smile

[quote]Nie dziwi mnie trudność zrozumienia kogoś kto tych wzwyżek i dołów nie przeżył[/quote]

Zarówno "wyżyny" jak i "niziny" są szkodliwe dla zdrowia. A zdrowie jest jak ten kolor niebieski Smile zdrowie to zdrowie. i zdrowie jest najważniejsze. i koniec i kropka Smile
 
daydreamer-k
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 00:57
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Umowności to składanka różnych subiektywności,prawda?Taki pomost między nimi,żeby jakoś nazwać pewne zjawiska i każdy wiedział o co chodzi.Mówię hm no powiedzmy [i]muzyka[/i] i w glowie kazdego zrodzi sie cos innego,inna melodia,inna definicja i osobiste odczucia z nia zwiazane.
Ale jest jej pewno ogolne pojecie-dzwieki poskladane w jakas wieksza calosc,czy jak mówi szlachetna wikipedia- sztuka organizacji struktur dźwiękowych w czasie. Ogół musi ominąć szczegoł.Inaczej nie byłby ogółem i nie byłby obiektywny.

Zdrowie jest najważniejsze,szczególnie na tym forum. Smile
Edytowane przez daydreamer-k dnia 26/03/2012 01:00
[i][color=#66cc66] You can do anything you want to. Follow your dreams, cause if you say you can't do it you'll spend the rest of your life proving it.[/color][/i]
 
rollka
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 26/03/2012 18:44
Rozgrzewający się


Postów: 4
Data rejestracji: 25.03.12

bardzo mądrze wszyscy piszecie, ale to tylko wasze rozkminy. dla każdego z was będą inne - również w zależności do stanu waszej psychiki. dla mnie to nuda.... obecnie oczywiście. ale moje loty zaczynają pikować w dółSmile
 
Przeskocz do forum:

50,399,536 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024