28 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 tydzień Offline
Klara Klara
4 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
4 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
8 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
Sposób na sen w czasie manii
Meridion
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 04:56
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 29.01.12

No i stało się, górka znów nadciągnęła. Pomijając jednak różne jej aspekty, chciałbym się zapytać was czy macie jakieś sposoby żeby zasnąć w jej trakcie?

Nie żeby w tej chwili brak mi było energii (5 w nocy, a może rano?), jednak jakaś racjonalna część mojego umysłu mówi, że sen to dobra rzecz i potrzebna ciału. Jednak po ponad godzinie spędzonej w łóżku, z umysłem pracującym na pełnych obrotach, stwierdziłem, że dalsze leżenie nie ma sensu - znaczy sensu w takim znaczeniu, że taka bezczynność w czasie górki jest wręcz męcząca. Sytuacja tym bardziej frustrujące że poza górkami, z snem nie mam absolutnie problemów i zwykle zasypiam jakieś 3 minuty po przyłożeniu głowy do poduszki.

Macie jakieś sposoby by zwolnić tą gonitwę myśli, przestać chichotać z swoich jakże genialnych (acha jasne -.-) pomysłów i jakoś uspokoić tą burzę. Oczywistym wyborem są tutaj leki nasenne, ale chciałbym poznać jakieś inne "metody" (po leki nasenne zamierzam zgłosić się przy najbliższej wizycie u psychiatry).

P.S. Starałem się pisać w miarę spokojnie i bez pośpiechu, ale nie wiem na ile mi to w tym stanie wyszło Wink
 
yerbaMate
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 06:29
Finiszujący


Postów: 487
Data rejestracji: 21.10.10

cześć Meridion Smile jeszcze nie mieliśmy okazji sie poznać Smile
Niestety miewam często problemy ze snem...chociaż nie mam manii. Nasze problemy więc mogą się różnić. ale podzielę się tym jak ja sobie radzę.
moje sposoby:
- książka. działa nasennie Smile czytam aż się zmęczę
- piszę. zapisuję gonitwę myśli... bez zastanawiania się nad tym.... w końcu też się męczę
- muzyka ma uszy. jedna plyta w kółko. dobrze mi znana.
- ja często nie mogę spać bo mam za duże napięcie w sobie. Często stresuję się tym, że muszę rano wstać (a nie cierpię tego) Wtedy oszukuję siebie, że wcale nie muszę spać. że mogę sobie leżeć. i wtedy nakręcam się tym, że "jak mi dobrze, że mogę sobie leżeć. że nie muszę spać" i wtedy sie rozluźniam...i zasypiam Smile
 
Meridion
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 09:10
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 29.01.12

Hej ^^

Niestety czytanie książek się niesprawdza - mogę je czytać w takim stanie przez całą noc i nie zasnę, a ponadto w tym stanie raczej ciężko mi się skupić na książce bo co chwilę łapię się na tym że chodź słowa przepływają gdzieś przed oczami, to myślami jestem gdzie indziej i często stronę muszę po kilka razy czytać.

Co do muzyki to pomaga się uspokoić, jednak nie do końca zasnąć. Mogę leżeć w łóżku długo i słuchać muzyki - chociaż przynajmniej dzięki temu to leżenie jest mniej męczące.

Zapisywania myśli spróbuję, może pomoże Smile A co do stresowania się... tu nie bardzo wiem co mógłbym zdziałać, bo się nie stresuję tym - tylko świadomie zdaję sobie sprawę, że jednak człowiek spać powinien.

Ogólnie w sytuacji gdy nie mam następnego dnia nic zaplanwanego to nie jest źle, bo w końcu uda mi się tak koło 7-mej rano zasnąć... problem robi się gdy muszę np. wstać o 8-mej Wink Energi mi wcale do spania nie brak, ani do myślenia, ale np. moje oczy wyglądają wtedy strasznie i właśnie z potrzeby wypoczynku organizmu jako tako, wolałbym spać chociaż 5 godzin.

P.S. Na szczęście moja obecna praca pozwala na rodzielanie pracy w miarę dowolnych porach dniach Smile Niestety w okresach depresji to staje się wręcz przekleństwem - bo wtedy gdybym musiał wstać na tą 8-mą do pracy, miałbym może jakąś motywację by się zwlec z łóżka i do tego zabrać :/
Edytowane przez Meridion dnia 11/02/2012 09:12
 
yerbaMate
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 09:28
Finiszujący


Postów: 487
Data rejestracji: 21.10.10

Hmmm... to nie wiem...
Szczerze muszę przyznać, że te sposoby nie zawsze działają....
Dlatego ja przez dość długi czas brałam prochy na sen. od miesiąca staram się nie brać. jakoś daję radę.

A może masaż? gorąca kąpiel? aromaterapia? Smile nie wiem.
 
Czader
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 10:28
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[quote]miałbym może jakąś motywację by się zwlec z łóżka i do tego zabrać :/[/quote]

Zacznij właśnie od tego Smile Od znalezienia odpowiedniej motywacji. Zarówno do "wstania" jak i do "położenia się".

To co możesz zrobić to "zapisywanie swoich myśli" - przy okazji pomaga je układać. Możesz też naprzykład oglądać filmy. Odciągając swoje myśli/ przerzucając swoje myśli na coś zupełnie innego.

Niekoniecznie "leki nasenne" to najlepszy wybór. Ale doskonale że chcesz to skonsultować ze swoim psychiatrą. Równie dobrze może pomóc "zmiana dawek" (mniej rano, więcej wieczorem).

No i higiena snu. Brzmi jak banał ale "łóżko służy do spania".
Jeżeli nie możesz spać: wstań, chodź, czytaj, oglądaj, zrób coś, zmęcz się, i jak czujesz że chce ci się spać, połóż się do łóżka. "takie wiercenie się" nie wpływa dobrze na "samopoczucie".
 
Traviata
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 22:08
Rozgrzany


Postów: 51
Data rejestracji: 05.01.12

[color=#cc0066][ciach][/color] i śpisz jak niemowlę!
Edytowane przez Makro dnia 11/02/2012 23:59
Kto nie żyje na krawędzi, zajmuje zbyt dużo miejsca na ziemi.
 
Makro
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 11/02/2012 23:43
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

[color=#cc0000]4. Nie wolno reklamować... produktów leczniczych.[/color]
Nie mam mojej zgody na wzajemne leczenie użytkowników. Poza tym porada zdecydowanie odbiega od prawdy.
Edytowane przez Makro dnia 11/02/2012 23:58
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Meridion
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 12/02/2012 00:51
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 7
Data rejestracji: 29.01.12

[quote][b]Czader napisał/a:[/b]
[quote]miałbym może jakąś motywację by się zwlec z łóżka i do tego zabrać :/[/quote]

Zacznij właśnie od tego Smile Od znalezienia odpowiedniej motywacji. Zarówno do "wstania" jak i do "położenia się".[/quote]
Motywację do wstania jako tako raczej mam, chodziło mi tutaj o motywację do zabrania się za pracę, o którą to w okresach depresyjnych zwyczajnie nie mam.

[quote][b]Czader napisał/a:[/b]
Jeżeli nie możesz spać: wstań, chodź, czytaj, oglądaj, zrób coś, zmęcz się, i jak czujesz że chce ci się spać, połóż się do łóżka. "takie wiercenie się" nie wpływa dobrze na "samopoczucie". [/quote]
Zwykle tak właśnie robię, bo mam ten komfort że mogę pójść spać o której chcę, by potem wstać gdy się przebudzę. Problem polega na tym, gdy muszę wstać np. o 8-mej rano i mam cały dzień zajęć. I problemem nie jest tu to, że brak mi w okresie manii na to sił nawet nie śpiąc. Problem polega na tym, że chodź siły są, to takie zachowania wpływają destrukcyjnie na organizm - a ten wolałbym zachować w zdrowiu na długie lata Wink
 
wiktor
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 13/02/2012 03:06
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 10.02.12

[color=#ff0000][ciach]
off topic[/color]

[hide][quote]Nie mam mojej zgody na wzajemne leczenie użytkowników. Poza tym porada zdecydowanie odbiega od prawdy.[/quote]

[color=#ff0099][b]Śmieszne to forum , tu panuje czysty komunizm z władzą centralną i pierwszym sekretarzem dyktatorem który ma rację zawszę , cenzura , oraz zsyłanie do łagrów za poglądy .... żenada Sad[/b][/color][/hide]
Edytowane przez sigma dnia 13/02/2012 03:15
 
wiktor
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 13/02/2012 03:18
Rozgrzewający się


Postów: 2
Data rejestracji: 10.02.12

[color=#cc0000]
[ciach]
off topic[/color]

[hide]cenzura Sad [/hide]
Edytowane przez Makro dnia 13/02/2012 10:33
 
daydreamer-k
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 09/03/2012 23:21
Awatar

Finiszujący


Postów: 202
Data rejestracji: 09.03.12

Oo,bardzo dobrze mi znany temat.Przy ostatniej manii nie spałam w ogóle 2 noce pod rząd,kolejnej 2 h,a następnej 3.I bez szczególnego kofeinowania się(może ze 2 słabe kawy w ciągu tych 4 dni),a był to czas raczej intensywny,bynajmniej nie siedziałam bezczynnie.Z tego co wyczytałam to liczenie z góry na dół uspokaja.tzn liczac od 1 w gore pobudzamy sie,a odwrtonie wyciszamy.Nie wiem,czy to informacja rzetelna,aczkolwiek może przy użyciu siły autosugestii udawało mi się zasnąć,tyle że zaczynałam od 70 np Pfft Trywialne,ale zadziałało.Jest też taka metoda 'wtapiania się' ktorej nie testowalam w pelni.To znaczy leżąc skupiasz się na poszczególnych częściach ciała,wyobrażając sobie wtapianie się jej w materac,aż się zapadniesz.W sen rzecz jasna Wink
Edytowane przez daydreamer-k dnia 09/03/2012 23:22
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ranofren (olanzapina) na sen Leki 5 10/02/2020 20:46
Jaki dobry lek na sen Leki 4 10/05/2017 21:49
W czasie deszczu dzieci nie muszą się nudzić ;) Dzieci 15 04/03/2017 19:19
Uciekanie w sen, przesypianie problemu, wycofanie :-/ Choroba afektywna dwubiegunowa 4 13/11/2016 16:40
Skok w bok w manii Choroba afektywna dwubiegunowa 52 01/11/2013 22:07

50,309,798 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024