17 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
1 tydzień Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 tydzień Offline
Mirbla Mirbla
1 tydzień Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
2 tygodni Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
samotność w sobotę wieczór..
martyna
Dodany dnia 17/03/2012 15:52
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

to ja przychodzę dziś do Ciebie z piosenką i życzeniami byś nie czuła się już samotna w sobotni wieczór Smile Kwiatek
[youtube]rEc8rGonrQw&feature=related[/youtube]
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bursztynka
Dodany dnia 20/03/2012 14:41
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Dzisiaj był ciężki dzień.
Zawitałam do MOPSu.
Babka gadała ze mną jak z idiotą, ( czego ty tutej babo chcesz).
Jak Ci rodzice pomagali 14 lat, to nich ci nadal pomagają, umiarkowana grupa nie robiła na niej żadnego wrażenia, w umowie o pracę niespodobała się jej jakaś data.
Wkońcu o mały włos się z babą nie pokłóciłam, bo jej powiedziałam że pewnie mam się nie myć tydzień, albo se wybić zęby żeby mi Państwo uwierzyli.
Już się boję że jak babka zobaczy nowe kszesła to nic nie dostanę.Trzeba było mieszkać w takiej norze jaką żeśmy w mieszkaniu zastali, a tak to rodzice odmalowali, położyli wykładzinę, jakoś to inaczej wyglądało.
Boję się jutrzejszego dnia, wizyty tej babki, jak znam życie nic nie dostanę.
Z rodzicami się pokłóciłam, widzę że nikt mnie nie słucha.
Już w grudniu mówiłam mamie, że coś się w E dzieje.
Mama jak zwykle nie miała czasu, potem jak zwykle jak się u mnie coś dzieje przyjechał brat z bratową, to też słyszałam " NIE TERAZ", i tak minęło 3 miesiące.
A najgorszy szlag ( za przeproszeniem) to mnie trafił, jak po tej naganie babka mi kazała napisać, że się zwalniam za porozumieniem stron.
PODOBNO NIE DOSTAŁABYM ANI BEZROBOCIA, ANI NIC.
Zamiast ja " ich wydoić", za to że mnie skrzydzili, to jeszcze oni wydutkali mnie.I teraz mama się ze mnie śmieje i koleżanki, że sobie tak dałam zrobić.A ja po prostu miałam dość tej szarpaniny.
Gdyby to była normalna firma, nie przez znajomości to może wszystko by jakoś inaczej przebiegło, a tak to cały czas miałam nadzieję, że jednak " mnie nie skrzywdzą"
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
bursztynka
Dodany dnia 21/03/2012 11:40
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Angry babka z MOPSu nie przyszłaAngry
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Life
Dodany dnia 21/03/2012 13:34
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

No to może być wkurzające, ale może coś jej wypadło, albo się przedłużyło- zadzwoniłaś do niej??
Ze swojego doświadczenia wiem, ile taka wizyta w MOPS-ie musiała Cię kosztować. Wcale nie jest miło udowadniać, że jest się na tyle w beznadziejnej sytuacji, by zasłużyć na pomoc państwa, że tak ładnie się określę.
Mogę Ci tylko doradzić byś podchodziła do tego z dystansem jakkolwiek by to dziwnie nie brzmiało. Co ma być to będzie, jak wyda negatywną opinię, to zawsze możesz się odwołać i tym razem trafić na kogoś "bardziej ludzkiego".
Trzymam kciukiSmile
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
bursztynka
Dodany dnia 21/03/2012 15:32
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Hej Life,
przy tej okazji króciutko zapoznam się z Tobą, bo wcześniej nie było okazjii.
Widzę, że jesteś srebrnym forumowiczem, a jakoś dawniej nie miałam przyjemności zapoznać.

Ja jestem dwubiegunowa bursztynka, to tyle tytułem wstępu, miło było poznać.
pewnie więcej dowiem się z osobistego wątku, jeśli takowy piszesz.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Life
Dodany dnia 21/03/2012 16:54
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Witam, rzeczywiście nie było okazji, by się lepiej zapoznać. Uaktywniłaś się w forum w okresie, kiedy byłam w kryzysie i rzadko się udzielałam, a jak już, to ręce opadałyWink
Tak mam wątek, wypociny od siedmiu boleści, więc nie ma co czytaćPfftPfft
pozdrawiamWink
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
bursztynka
Dodany dnia 21/03/2012 18:58
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Babce faktycznie coś wypadło,miala niby jakąś pilną interwencję. choć nie wiem , miałam wrażenie że się wkurzyła na mnie jak nakrzyczałam na nią, że Państwo to pomaga tylko byłym więźniom i lumpom.

Czuję niepokój z powodu braku jakiegoś konkretu nareszcie, niby każdy jakąs pomoc obiecuje, a konkretu, efektu jakiegoś "spektakularnego" brak.

Choć i tak zaskoczyła mnie jak powiedziała, że jeśli nie chcę iść do E po zaświadczenie o zarobkach to ona pójdzie w moim imieniu.Jeśli to prawda to bardzo ładnie z ich strony.

W ZUSie w wypełnianiu parę błędów, babeczka mi " pomogła" niby co i gdzie dalej, ale finał widzę jeszcze dalekoSad

Oby mi sił starczyło na wszystko.


[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
martyna
Dodany dnia 21/03/2012 19:24
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Bursztynka jeśli masz umiarkowany st. niepełnosprawności i bierzesz zasiłek pielęgnacyjny rodzice moga sobie odliczyć od podatku 1000zł.Zawsze to jakiś grosz.
dotyczy to również roku 2011
[url]http://www.stowarzyszenie-razem.org/swiadczenia/swiadczenia/dzieci-niepelnosprawne-z-ulga-prorodzinna-bez-wzgledu-na-wiek-2.html[/url]
Edytowane przez martyna dnia 21/03/2012 19:25
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bursztynka
Dodany dnia 21/03/2012 19:44
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Nie nie brałam, bo mi mama powiedziała, że jak się pracuje to nie przysługujeSad
Teraz walczę o jakiś zasiłek.

[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
martyna
Dodany dnia 21/03/2012 19:51
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

g. prawda zasiłek pielęgnacyjny ma się nijak do pracy.
W związku z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności przysługuje Ci jeszcze kilka ulg, nie odpuszczaj postaraj się zawalczyć o siebie.
Z całym szacunkiem mama to nie wyrocznia.
Edytowane przez martyna dnia 21/03/2012 19:52
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bursztynka
Dodany dnia 21/03/2012 19:56
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Walczę Martyna, bo zaczynał mnie szlag trafiać jak widziałam, że mam cierpi w ukryciu, nikomu nic nie mówi i mnie też najlepiej by kazała chować głowę w piasek.

Cała moja mama.Zawsze tak było.Najlepiej bym zacharowała na śmierć, do tego to zawsze miałam być zdrowa.
Zresztą moja mama, zawsze nie lubiła jak mam jakiś grosz bo wtedy oznaczalo by że " stać" mnie na niezależność i własne zdanie, że nie muszę być im uległa za pieniądze, których i tak kiedyś zaczęło brakować
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
bursztynka
Dodany dnia 22/03/2012 12:06
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Angry nosz kur....
coraz lepsze wiadomości
w banku muszę wziąść urlop. wyjdzie ogłoszenie że poszukują pracownika
ja znam życie, albo ta nowa się spodoba, albo znowu coś się stanie typu zwolnienie za plecami, nagana.
babka ( szefowa) zaproponowała, ze jakby mama miała grupę to i najlepiej jakąś " nerwicową" to by za mnie posprzątała.
W między czasie mama się zgodziła, nawet zapytać lekarza, na ciśnienie może i by się postarała, ale wątpię by na ciśnienie dostała umiarkowany.
Ta babka z kadr, to się śmiała, że dzisiaj grupę to ma każdy.Nic dziwnego że taki papier np.w MOPsie, na nikim już wrażenia nie robi.Sad
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
bursztynka
Dodany dnia 22/03/2012 15:35
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

LitościZalamka

Z pierogów wyszła granda, na co ja liczyłam, że zjemy spokojnie obiad nie rozstrząsając bieżących moich spraw- nie dało sięZalamka

Ojciec mnie wygonił
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
Life
Dodany dnia 22/03/2012 15:51
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

Heh i co w takiej sytuacji mądrego napisać?? hehSad Trzymaj się jakoś tamSmile
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
tajfunek
Dodany dnia 22/03/2012 17:22
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Zasiłek pielęgnacyjny przysługuje

niepełnosprawnemu dziecku;
osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, jeżeli legitymuje się orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności
osobie niepełnosprawnej w wieku powyżej 16 roku życia, legitymującej się orzeczeniem o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, jeżeli niepełnosprawność powstała w wieku do ukończenia 21 roku życia;
osobie, która ukończyła 75 rok życia.
dopóki się uczyłam otrzymywałam zasiłek pielęgnacyjny, jak przestałam odebrano mi go, więc jak to dokładnie jest nie mam pojęcia
 
martyna
Dodany dnia 22/03/2012 18:29
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

ja mam zasiłek pielęgnacyjny mimo że pracuję ale spełniam jeden z powyższych warunków.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
bursztynka
Dodany dnia 22/03/2012 19:34
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

ja bym się zaliczyła do 3 punktu, nie minęło 21 lat jak zachorowałam podczas nauki.
pamietam jak przez rok takie coś brałam ale tylko przez rok, potem już nie
a potem to mi mama powiedziała ze jak sie pracuje to się nie należy

właśnie przyszłam od prawnika. ludzie mnie szpuntowali bym powiedziała jak było w pracy. miałam racje, że mnie wypuszczają.
babka mnie wystraszyla trochę.
nic bym nie udowodniła co się działo w pracy, a mało tego jeszcze by mi mogli wykazać, że godząc się na to, brałam posrednio udział w " procederze" że się tak enigmatycznie wyrażę.
Tak więc spuściłam uszy po sobie, wypowiedzenie mam za " porozumieniem stron", buahaha, ofiara się z katem dogadała, super joke, ani odprawy a dodatkowo 3 miesięczna karencja z bezrobocia.

Babka mi doradziła, ze szkoda szarpaniny. I ma racje.Nic bym nie ugrała dla siebie, a jeszcze bym mogła ukręcić bata.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
bursztynka
Dodany dnia 24/03/2012 09:43
Awatar

Brązowy Forumowicz


Postów: 781
Data rejestracji: 27.12.10

Chciałam w swoim wątku podziękować Makro za odpowiedź.

Nauczyłam się nowego słówka- rentoza-nie wiem czy w moim przypadku to nie Caritoza- cieszenie się, że jeszcze dzisiaj tam iść nie muszę.

Jeszcze raz podkreślę- nikt nie musi czytać moich wypocin, proszę omijać je szerokim łukiem, jeśli uważa, że otworzy lodówkę , a tam za chwilę wypadnie bursztynka.

Może każda -....oza to strach- tak czuję, że o to może chodzić.
Chwilowo czuję takie zagrożenie.

Dziękuję też za naukę nowego słówka nepotyzm, oraz chciałam powiedzieć, że nie pamiętam bym oczekiwała od efki- głaskania po głowie.

Zaglądnęłam do eki- bo mi się spodobała.

Dziękuję.
[i]nie stosujesz się do zasad panujących na forum. Ono się dla ciebie nie zmieni![/i]

Grin
 
girl interrupted
Dodany dnia 24/03/2012 10:18
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1339
Data rejestracji: 23.09.10

Bursztynka dobrze, że jesteś. Psych-oza to na pewno strach, artr-oza pewnie też, a Carit-oza to od Caritasu?
Ja nie czytam wszystkich wątków, a i tak na popcorn Perfidii się załapałam, gdy inni byli dla siebie niemili. Z lodówki na mnie wyskakuje mały głód, a bursztynki to nad morzem. W każdym razie fajnie, że jesteś z nami i chciałam Ci to powiedzieć między wierszami. Czuję między nami nić porozumienia, opartą nie na moich rymach lecz na porozumieniu mózgów twórczych, często bardzo wybiórczych.
Pozdrawiam Cię bursztynko.
 
martyna
Dodany dnia 24/03/2012 10:24
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Bursztynka nie poddawaj się, czasem ciężko jest nawet tutaj. Niektórzy, przechodzą samych siebie by zabłysnąć nie patrząc na innych bo " im wolno i mają do tego prawo" nawet kosztem deptania uczuć innych.
No cóż to tylko wirtualny świat, poszukaj życzliwych ludzi w realu.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Dobry wieczór , szukam pomocy Przedstaw się 7 30/07/2020 20:18
Dzień dobry wieczór Przedstaw się 6 25/11/2018 19:25
Dobry wieczór Przedstaw się 2 26/09/2016 09:06
Dobry wieczór :) Przedstaw się 13 29/12/2013 20:47
Dobry wieczor Przedstaw się 17 15/09/2013 22:49

50,479,613 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024