10 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


sasta sasta
20:19:51 Offline
mamswojswiat mamswojswiat
1 dzień Offline Offline
Mirbla Mirbla
3 dni Offline Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
1 tydzień Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
3 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: sasta
Ogółem Użytkowników:2,206
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witam:)
jokerchocolate
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 16:13
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 16.11.11

Witam od przedwczoraj zacząłem się zastanawiać nad sposobem poradzenia sobie ze stwierdzonym zaburzonym osobowości. Rok temu podczas wakacji przechodziłem przez dosyć mocną fazę maniakalną, podczas której zostałem zabrany na oddział psychiatryczny.
Po tygodniowej obserwacji stwierdzili zaburzenie osobowości F(?) czyli nie potrafili zdiagnozować u mnie odpowiedniego schorzeniu, ze względu na nie udzielanie zgodnych z prawdą odpowiedzi.
Po pobycie w szpitalu miną rok i ja nadal nie mogę do końca dojść do siebie. W ciągu tego roku udało mi się jedynie dokończyć pisanie pracy magisterskiej oraz napisać jeden egzamin. Pomimo wielkiego wkładu w napisanie pracy magisterskiej i nauczeniu się na egzamin zostałem oceniony jedynie na 3 co jednak ze względu na trud, który włożyłem w te czynności jest dla mnie ważnym osiągniągnięciem.
Po napisaniu pracy magisterskiej postanowiłem poszukać pomocy w interencie i znaleźć najlepsze możliwe sposoby pozbycia się depresji, która obecnie dosyć negatywnie wpływa na moje życie.

Jestem przekonany, że dzięki odpowiednim trudom i poczynionym krokom w kierunku poprawy mojego stanu uda mi się poradzić z trawiącą mnie chorobą.
To tyle słowem wstępu. Ostatnio rozwiązałem test becka i wyszło mi 28 pkt, czyli całkiem nieźleSmile
Pozdrawiam
 
Czader
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 16:26
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Witam 600 "zaburzoną osobowość" na tym forum ;-)

[i]poszukać pomocy w interencie i znaleźć najlepsze możliwe sposoby pozbycia się depresji, która obecnie dosyć negatywnie wpływa na moje życie.[/i]

O najlepszych możłiwych sposobach pozbycia się depresji w internecie możemy porozmawiać. Ale jak sobie z nią poradzić ? O tym to raczej powinieneś porozmawiać z Lekarzem lub Terapeutą ;-)

[i]Ostatnio rozwiązałem test becka i wyszło mi 28 pkt, czyli całkiem nieźle[/i]

Całkiem niezły wynik ;-) Przypomina mi się rozmowa o Becku tutaj ( mi zawsze wychodzi powyżej 40) , testy testami, a życie życiem ;-)

 
sigma
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 16:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj Smile
Pomocy radziłabym jednak poszukać poza internetem, a internet wykorzystać najwyżej do znalezienia odpowiednich specjalistów Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
martyna
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 16:42
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Witam Smile
popieram sigmę jeśli pomoc to w realu , ewentualnie wsparcie można szukać w internecie. Smile
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
Pogodna
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 17:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Witam, gratuluję zdania egzaminu i magisterki!
Czy poczyniłeś kroki w kierunku znalezienia sobie psychiatry który doradziłby Ci co możesz zrobić by otoczyć bezpiecznie swoją psychę?
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
jokerchocolate
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 18:08
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 16.11.11

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.

Jeżeli chodzi o historię z lekarzami. To miałem zaleconą psychoterapię i wskazane tabletki do brania. Są to Lucetam, Bioxetin, oraz Doxepin

Ze względu na brak możliwości czasowych, oraz bardzo sceptyczne podejście do psychoterapii, ze względu na podejścei indywidualne, przechodzoną manię oraz wątpliwości co kompetencji psychoterapeuty(nie jestem kompetentny żeby się wypowiadać) odbyły się tylko 3 czy 4 sesję po czym się skończyły.

Mam kontakt z psychiatrą z którym podejrzewam, że się spotkam w najbliższym czasie i wtedy porozmawiam z nim bardziej serio, ponieważ podczas przechodzonej mani w zeszłym roku wszytko traktowałem raczej oderwanie od powszechnie przyjętych norm i społecznie przyjętej definicji rzeczywistości

W ciągu tego roku brałem cały czas regularnie Lucetam i Bioxetin, natomiast trochę lekceważyłem zażywanie Doxepinu, ponieważ często byłem już śpiący i mi się go brać nie chciało. Przez około miesiąc odstawiłem Bioxetin co nie było najlepszym rozwiązaniem, ponieważ czułem się wyraźnie gorzej.

Ze względu na ostatnie sukcesy, postawnowiłem również pozytywnie wpłynąć na moje życie poprzez ograniczenie substancji psychoaktywnych(alkohol, kawa, papierosy) oraz dołączenie do moich codziennych czynności większej ilości sportu.

Jestem sam ciekawy jak to wszystko wyjdzie, ponieważ już znalazłem pracę, za skromne pieniądze ale znalazłem i mam nadzieje, że moi znajomi będą pomocni w przezwyciężaniu problemów.
 
Pogodna
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 18:16
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Czyli można powiedzieć, że wszystko wraca do normy. Wiesz problemy związane z nową pracą i być może pierwszą nawet u osoby bez efki są czymś normalnym, to nowy etap życia, zawsze budzi jakieś emocje.

Może daj sobie czas jeśli chodzi o psychiatrę czy psychologa, może z 10 wizyt dałoby Ci większy obraz i pogląd na kompetencje, wiem, że często są to wizyty prywatne i wydawać by się mogło, że stracona kasa jedna nawet przez to zdobywasz doświadczenie i wiedzę.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Nieustraszona
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 18:18
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 6722
Data rejestracji: 03.04.10

Co doleków to pogadaj z lekarzem, jezeli źle na nie raagujesz. Lekarz to człowiek, który sprawy pt jestem śpiący i nie do życia rozumie i może będzie mógł poradzić coś innego.

Pogadaj z psychiatrą co do wątpliwości w sprawie psychoterapii. To, że miałeś wątpliwości co do kompetencji jednego nie oznacza, ze wszyscy tacy są.

A po za tym witaj
Smile
Kiedyś musisz się pożegnać z nadzieją na lepszą przeszłość....
 
Alia
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 21:38
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2831
Data rejestracji: 01.09.09

Witaj.
Mnie moje pierwsze katastrofalne dwa spotkania z terapeutką zniechęciły do terapii w ogóle, na dobrych kilka lat. A później trafiłam do innej i coś zaskoczyło. Warto próbować.
 
jokerchocolate
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 23:04
Rozgrzewający się


Postów: 5
Data rejestracji: 16.11.11

Właśnie się tak zastanawiałem czy jest sens w ogóle się jeszcze nad tym tematem rozwijać. Ponieważ już jest całkiem nieźle i ostatnio jak pisałem już moja sytuacja życiowa się w dosyć znaczny sposób poprawiła i sądzę, że może przy odpowiednich środkach problemy z którymi się spotykałem, mogą pozostać daleko za mną.

Zobaczymy, w takim razie niedługo czeka mnie spotkanie z psychiatrą z którym szczerze pogadam. A już teraz wprowadzam środki, które mają za zadanie poprawić moją sytuację. Jestem pewien, że jeżeli będę miał następny epizod maniakalny(ostatnio był dosyć mocny i zagrażał w jakimś stopniu mojemu życiu) to będę zmuszony pójść się mocneij leczyć. Mam nadzieje, że jednak tak skrajne epizody jakie mnie spotykały w trakcie studiów już się nie powtórzą ze względu na większe poczucie bezpieczeństwa i akceptacji od tych co miałem na studiach
 
sigma
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 16/11/2011 23:09
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Jokerchocolate, ale ty masz stwierdzone zaburzenia osobowości, jak piszesz w pierwszym poście, tak?
Ja Ci tu nie chcę skrzydeł podcinać, ale zaburzenia osobowości same z siebie nie mijają. Farmakologicznie też się ich wyleczyć nie da, można tylko niektóre objawy łagodzić. Żeby naprawiać zaburzoną osobowość, terapia jest niezbędna.
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Nadzieja
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 17/11/2011 18:55
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

WitajSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witam Przedstaw się 5 30/12/2021 13:00
Witam Przedstaw się 3 18/02/2020 21:21
Witam magnolkowo :) Przedstaw się 7 08/11/2019 20:01
witam Przedstaw się 4 20/07/2019 17:43
Witam wszystkich Przedstaw się 7 27/05/2019 21:10

50,389,152 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024