06 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Mirbla Mirbla
16:29:10 Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
4 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
5 tygodni Offline Offline
Nieustraszona Nieustraszona
5 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
 Drukuj temat
[Alicja]
Alicja
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 30/11/2011 23:29
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Relacje oczywiście, ujawnia relację.

A u mnie to różnie bywa - raz agresywnie, raz pasywnie... Zależy do kogo i o co Wink
Warto pracować nad tym.

Ostatnio się przekonałam, ja w ciągu 2 tyg można zmienić przyzwyczajenia, które latami trwały.... budziłam się o 10 rano zazwyczaj (chyba, że coś mnie zmuszało wstawać wcześniej jak praca czy uczelnia - raczej rzadko). A od 2 tyg wstaję o 8, ostatnio nawet przed 8... a powoduje to ktoś, kto na mnie czeka na gg wtedy....
Z całą pewnością mogę powiedzieć, że zachowuję się jak zakochana gówniara Wink
 
Alicja
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 17:43
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Czy mogę prosić szanownego moderatora o przesunięcie tego tematu do działu z wątkami osobistymi i opatrzenie go moim imieniem?

Doszłam do wniosku, że i tak wszystko co napisałam w tym wątku jest bardzo intymne..

Jutro idę pierwszy raz do nowego psychiatry. Tym razem będzie do mężczyzna, polecany przez moją doktorkę. Teoretycznie miała być to terapia, ale znalazłam sobie psycholożkę, młodą, trochę niedoświadczoną ale nadrabiającą entuzjazmem i (oj, zabijcie mnie, ale muszę to napisać: urokiem ;P)

Zresztą... mam w sobie ogromne pokłady motywacji. CHCĘ działać, chcę poprawić moje życie wewnętrzne, relacje z innymi oraz nauczyć się korzystać z własnej wrażliwości, nie pozwalając jej na krzywdzenie mnie.

Czuję, że jest jakiś progress we mnie... czuję też, że gmatwam swoje życie prywatne i to ostro... Dziwne, bo to bardzo ambiwalentne, a jednak czuję się jakoś lepiej...
 
sigma
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 17:52
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

[color=#006600]Zgadzam się, że ten wątek bardziej pasuje do "osobistych", przesunęłam.[/color]
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Czader
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 17:57
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

O nowy wątek Grin
Fajnie Smile

[i]mam w sobie ogromne pokłady motywacji. CHCĘ działać, chcę poprawić moje życie wewnętrzne, relacje z innymi oraz nauczyć się korzystać z własnej wrażliwości, nie pozwalając jej na krzywdzenie mnie.[/i]

Na słowo progress zapala mi się lampka (w sensie zaczynam się doszukiwać jakiejś manii ;-) ale dobrze widzieć mocne CHCĘ.

Tak zupełnie na marginesie... to nie własna wrażliwość Cię krzywdzi.
Dobrze będzie, zobaczysz swoje życie wewnętrzne z zupełnie innej perspektywy ;-)

[i]czuję też, że gmatwam swoje życie prywatne i to ostro... [/i]
[i]a jednak czuję się jakoś lepiej...[/i]

Czuję tutaj za mało szczegółów Smile
 
Alicja
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 18:06
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Sigma, bardzo Ci dziękuję :*

Na szczęście (a może nie szczęście?) to nie mania, nawet nie jakaś bezpieczniejsza hipomania Wink)
Głęboko uwierzyłam we własną dojrzałość. I pragnienie ułożenia sobie pewnych rzeczy, z tym, że niekoniecznie spłycenie emocji. Raczej ukierunkowanie ich na coś innego.

Z prywatnego życia... tak jak się obawiałam, zbliżyłam się do pewnej osoby i ją również dopuściłam do siebie. Nie wiem czy to zaspokoi mój strach przed samotnością (a może to siedzi we mnie i jest jak studnia bez dna, niezależnie co (czy kogo Grin) się do niej wrzuca, to i tak nie zapełni...
Oswajając się i kogoś ryzykuję. Ogromnie ryzykuję. Wszystkim. Przez dwa tyg biłam się z myślami, czy przypadkiem nie zwariuję od tego, ale okazało się, że nie Wink Ale było ciężko Ehmm

Chyba rzuciłam studia. Jeszcze w 100% pewna nie jestem. To ostatni, piąty rok, wiem, że brzmi głupio, ale czuję, że mi to już nic nie da. Chciałabym zmienić kierunek i pójść na psychologię. Chcę poznać mechanizmy nastrojów, wychowania, oddziaływań międzyludzkich...

Zmieniam też siebie - swoje ciało (schudłam już dużo i jeszcze chcę więcej - miałam lekką nadwagę). Czuję, że mam po co się zmieniać, chcę być piękniejsza, wspanialsza i czuć się dobrze, wspaniale we własnym ciele!

 
Czader
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 18:29
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

Ajajajajaj... nie zgadzam się że chudnięcie powoduje pięknięcie.
To ryzykowne i niebezpieczne. Zwłaszcza na forum gdzie osoby borykają się z ED.

Protestuję kategorycznie na Twoje "chyba rzucenie studiów"
W dodatku na V roku. To już głupota.
Skończ to co zaczęłaś, a potem zaczynaj coś nowego,

[i]Chcę poznać mechanizmy nastrojów, wychowania, oddziaływań międzyludzkich...[/i]

Przecież to zawsze możesz "zgłębiać" niekoniecznie studiując psychologię ;-)

"Zbliżenie do kogoś w prywatnym życiu" - interesujące, zwłaszcza w połączeniu "[i]mój strach przed samotnością" [/i]

Jeżeli ta relacja to taka "zapchajdziura" to czarno to widzę...

Zapowiada się interesująca lektura w odcinkach Grin
 
Makro
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 18:54
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

@Alicja - proszę o większą uwagę z tym "odchudzaniem", na tym forum to niebezpieczne stwierdzenie.

[quote]To ostatni, piąty rok, wiem, że brzmi głupio, ale czuję, że mi to już nic nie da. Chciałabym zmienić kierunek i pójść na psychologię. [/quote]
Sądzę, że nie jest łatwo znaleźć ludzi, którzy uznają twoją decyzję za "zdrową". We mnie budzi wątpliwości co do twojej kondycji.

[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Alicja
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 19:31
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Makro, "odchudzanie" w zestawieniu z "nadwagą" nie powinno budzisz już zastrzeżeń Wink

Macie rację, to dość ryzykowne... ale zwyczajnie nie mam motywacji by dalej cokolwiek robić... Sad
Czuję, że potrzebuję jakiejś zmiany... męczą mnie te studia... Ciężko mi się zmobilizować do czegokolwiek...
 
Makro
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 20:01
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Na tym forum każde opowieści o odchudzaniu mogą wzbudzać niepotrzebne emocje, zachowania u osób z ED. Proszę o wzięcie tego pod uwagę na przyszłość.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Alicja
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 20:02
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Jasne. Ok.
 
sigma
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 20:25
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Może jednak warto się pomęczyć na studiach jeszcze ten niecały rok, skoro przemęczyłaś się już ponad cztery lata?
Zaprzepaszczanie takiego kawałka czasu, pracy i wysiłku pachnie mi jakąś forma autodestrukcji.
Co nie znaczy, że tego nie rozumiem... ja studia chciałam rzucić na piątym roku w kwietniu. Wynajęłam mieszkanie, zamieszkałam z A. i chciałam już zacząć dorosłe życie, iść do pracy i wszystko zmienić. Na szczęście rozsądek jednak wziął górę Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Jaskolka
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 20:49
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2580
Data rejestracji: 13.10.10

Podpiszę się pod przedmówcami. Psychologii i tak raczej nie zaczniesz przed początkiem nowego roku akademickiego, więc lepiej skończ ten kierunek, który zaczęłaś - a od października, jeśli nadal będziesz chciała, zacznij drugi.

Poza tym... kiedyś (jakoś pod koniec podstawówki) miałam taką fazę, że chciałam też iść na psychologię. A znajoma (będąca wtedy już chyba na 3 czy 4 roku psychologii) powiedziała mi: "studiując psychologię nie pomożesz sobie". Nie mam pojęcia, jak mnie wtedy "przejrzała" - ale fakt, już wtedy miałam różne problemy, i po przemyśleniu doszłam do wniosku, że miała rację - myślałam o tym kierunku w dużym stopniu dlatego, że chciałam zrozumieć siebie, swoje uczucia, zachowania.

Oczywiście nie wiem, jak jest u Ciebie, ale zastanów się, czy gdzieś w tej chęci zrozumienia ludzi nie tkwi chęć zrozumienia siebie samej.
 
Alicja
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 21:06
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Jaskółko, ja w samo-zrozumieniu siebie nie mam problemu,
raczej zależało mi na badaniach, czynnościach, tym całym zgiełku naukowym! Ogromnie fascynująca dziedzina!

Mam jedną stronę pracy magisterskiej. Do zaliczenia 4 przedmioty z zeszłego roku plus jakieś 8 przedmiotów w tym roku. Nie czuję się na siłach by to przeskoczyć. Do tego kolokwia, prace zaliczeniowe... przerasta mnie. Przestałam chodzić na zajęcia, udzielać się na poza nimi.
Jeszcze z nikim o tym nie rozmawiałam, mam w sobie wiele wątpliwości - bo z jednej strony czuję, że nie dam rady a z drugiej - że głupio by było rzucić to na chwilę przed końcem.
Ale to nie takie proste - nie, nie rzucaj studiów.
Dobra, nie rzucę - same mnie wyrzucą.... Sad
 
Makro
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 21:17
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3419
Data rejestracji: 10.08.08

Alicja - nie ma zgody na reklamowanie innego forum. Jest to ujęte w regulaminie:
[quote]4. Nie wolno reklamować innych forów o podobnej tematyce, czy produktów leczniczych.[/quote]
W związku z tym usuwam link.
[color=#3300ff]"Gdy słońce kultury chyli się ku zachodowi, to nawet karły rzucają długie cienie."[/color]
[color=#6600ff]Karl Kraus[/color]
[color=#0099ff]Jestem lekarzem. Na forum jestem prywatnie, więc funkcje leczenie i diagnostyka są wyłąc
 
http://www.blogozakrecie.blox.pl
Alicja
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 21:34
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Poczułam się na cenzurowanym... Wink
Link odwoływał się do forum bardziej skonkretyzowanego.
Ale zgadzałam się na regulamin, więc i nie mogę mieć nic przeciwko upomnieniom administratora.
 
Perfidia
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 21:41
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

To co piszesz o zmienianiu siebie i odchudzaniu - brzmisz jak rasowa kandydatka na anorektyczkę.

To co piszesz o studiowaniu psychologii - mam wrażenie, że swoje marzenie bazujesz nie na tym jak realnie wygląda studiowanie tego kierunku, ale na swoich wyobrażeniach. Ciut za bardzo bezkrytyczne podejście, żeby nie powodowało zapalenia lampki ostrzegawczej.

A możesz napisać dlaczego wybrałaś obecny kierunek studiów (ten, który prawie rzuciłaś)?

I wreszcie - nie podoba mi się Twoja sygnatura. Jesteś Alicją - człowiekiem, kobietą, studentką, córką itd. A wybrałaś jako sygnaturę diagnozy, które może i mówią z jakiej półki są Twoje problemy, ale też nieumyślnie szufladkują, i narzucają czytającemu przez jaki filtr Ciebie odbierać. Tak przynajmniej ja to odbieram.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Alicja
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 21:58
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

[quote][b]Perfidia napisał/a:[/b]
To co piszesz o zmienianiu siebie i odchudzaniu - brzmisz jak rasowa kandydatka na anorektyczkę.
(...)
A możesz napisać dlaczego wybrałaś obecny kierunek studiów (ten, który prawie rzuciłaś)?
[/quote]

Napisałam, że chcę zmienić siebie, by się dobrze czuć. Zdrowo.
Nie ma to nic wspólnego z anoreksją. Ta nie jest zdrowa.

Wybrałam filologię, bo byłam nią zafascynowana. Niemal każdym aspektem tego kierunku.
Teraz czuję, że nie podołam. Nie dlatego, że mi się znudziło.

Czuję się postawiona pod murem. Słabo sobie radzę z krytyką.
Nie wiem, co mam Wam napisać.
 
Perfidia
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 22:08
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Alicjo - jak nie wiesz co napisać, to nie pisz. Pamiętaj też, że nawet jeżeli jest to krytyka, to jest ona życzliwa. Serio, serio.

Chcę Ci też zagwarantować, że anorektyczki, które na swojej drodze odchudzały się "dla zdrowia i urody i dobrego samopoczucia" w większości przypadków nie zakładały, że tak się potoczy to ich odchudzanie. Nie chcę Ci wmawiać, że zachorujesz na anoreksję (nie jestem jasnowidzem, ani nie jestem upoważniona do stawiania diagnoz). Natomiast to w jaki sposób napisałaś o swoim odchudzaniu wzbudził niepokój, bo dokładnie tak samo wypowiadają się dziewczyny na blogach pro ana. Zwracam Ci uwagę na to głównie dlatego, żebyś zastanowiła się nad tym swoim odchudzaniem i czy Twoje oczekiwania w tej dziedzinie są zdrowe.

A co do studiów - nie wierzę w to, że "nie dajesz rady". Już prędzej, że brakuje Ci motywacji, przytłaczają Cię zaległości i nęci perspektywa zaczęcia wszystkiego od nowa na nowym kierunku.
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Alicja
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 04/12/2011 22:20
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

[i]
A co do studiów - nie wierzę w to, że "nie dajesz rady". Już prędzej, że brakuje Ci motywacji, przytłaczają Cię zaległości i nęci perspektywa zaczęcia wszystkiego od nowa na nowym kierunku.[/i]

coś w tym jest...
(i przez chwilę mi się lżej zrobiło)
 
Alicja
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 06/12/2011 14:29
Startujący


Postów: 133
Data rejestracji: 19.08.09

Wczoraj wizyta u psychiatry .

Carbamazepinum 200mg
doraźnie hydroksyzyna i ketrel

Jestem bardzo zmęczona.

Przepraszam Czader, że nie odpisałam, ale zabrakło mi sił.
 
Przeskocz do forum:

50,372,679 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024