09 Maja 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


mamswojswiat mamswojswiat
10:36:20 Offline
Mirbla Mirbla
2 dni Offline Offline
Mathews Arleen Mathews Arleen
6 dni Offline Offline
Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
2 tygodni Offline Offline
Klara Klara
6 tygodni Offline Offline
Ostatnio zarejestrował się: Mirbla
Ogółem Użytkowników:2,205
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Witajcie
herbatka
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 12:13
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

Dwa miesiące temu poznałam wspaniałego chłopaka. Tydzień temu zaczął opowiadac mi o swojej chorobie. Nie nazwał tego - próbuję sama się zorientować co to jest. Stąd znalazłam się na forum. Na razie czytam, próbuję zrozumieć. Na razie wszystko wskazuje mi na dwubiegunową. Nie jestem oczywiście lekarzem, ale żaden lekarz ani psycholog ani psychiatra nie będzie ze mną rozmawiał o osobie trzeciej. A ja bardzo potrzebuję teraz rozmowy. Czy ktoś... ?
 
Inus
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 12:23
Awatar

Finiszujący


Postów: 405
Data rejestracji: 05.09.11

WitamSmile
Może na początek porozmawiaj jeszcze raz o tym z chłopakiem?Smile
 
sensitivechild
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 12:40
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Hej Herbatka Smile piękny nick, tak mi się ciepło zrobiło Smile

Tak jak Inus napisała, najlepiej jak otwarcie porozmawiasz z chłopakiem. Dobrze, że szukasz... Jak już będziesz wiedziała, co to za choroba, będziesz mogła zrozumieć pewne mechanizmy, a przy tym będziesz mogła pomóc i jemu, i sobie (jeśli np. jesteście/będziecie w związku) Smile
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
herbatka
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 12:41
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

Na pewno tak by było najlepiej ale bardzo się boję. W wakacje było wszystko ok, od tygodnia ma straszny dół, prawie się nie odzywa, odwołał spotkanie. Z drugiej strony widzę, że stara się utrzymać kontakt, jestem prawdopodobnie w tej chwili jedyną osobą, z którą rozmawia w ogóle.
Staram się być ostrożna, nie chcę naciskać, żeby nie zerwał kontaktu. Nie wiem jak z nim postępowac, polegam wyłacznie na swojej intuicji.
Mam mieszane uczucia - pozwolić mu "zaszyć się w czarną dziurę" (jego słowa) czy wręcz przeciwnie - starać się utrzymać wszelkimi sposobami, żeby nie został sam.
Jego nastroje są bardzo zmienne. Z jednej strony nadmiar energii, mnóstwo pomysłów, szukanie wyzwań, kłopoty ze snem, z drugiej poczucie beznadziejności, bezsensu życia, wykluczenia, do tego gwałtowne reakcje na ludzi - gniew, agresja, wywoływane drobiazgami...
Porozmawiać tak, ale przecież nie przez gg, a na spotkanie na razie nie chce się zgodzić (nie chcę żebyś widziała mnie w takim stanie)

Nie mogę przestać o tym myśleć.
 
sensitivechild
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 12:46
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Herbatko. Chyba najlepiej jak póki co po prostu z nim będziesz, na tyle na ile Ci pozwala. Nie zostawiaj go samego, to jeszcze pogorszy sprawę.
Nie ma co go szufladkować, skoro wie, że jest chory to i tak zapewne ma diagnozę. To nie jest najważniejsze.
Najważniejsze, że może na Ciebie liczyć. Z pewnością jest Ci ciężko w tej sytuacji, bo nie wiesz, czego się spodziewać. Trzymaj się cieplutko Pocieszacz
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
ef
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 13:01
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

cześć, [b]herbatko [/b](tak, tak, to fantastyczny nick!).
myślę, że tak jak napisała [b]sensitive[/b], próbuj z nim być na tyle, na ile Ci pozwala, ale też nie kosztem siebie.
otwarta rozmowa może dużo pomóc.
i dbaj o siebie i pisz tutaj Smile
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
herbatka
#7 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 13:14
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

Dziękuję Sensitive, dziękuję Ef - tego właśnie chyba potrzebowałam Smile
Usłyszeć, że dobrze robię - że jestem. Od niego aktualnie słyszę to, co Ef ma w stopce - nie przywiązuj się do mnie, bo mnie nie będzie. Przepraszam, że z tobą nie będę.. i takie tam. Ale nie darowałabym sobie, gdybym teraz się od niego odwróciła. Trzymam się tego, co usłyszałam, kiedy był u mnie - że przynoszę mu ulgę. Nawet jeśli to tylko trochę - to uważam, że warto.

O jego chorobie wiem tyle ile usłyszałam od niego i to nie wprost. Wiem, że kiedyś brał leki i że je odstawił. Że bardzo nie chce brać leków, bo robią z niego "warzywo". Że był teraz u lekarza, robił badania - m.in EEG i poziom adrenaliny (mówię co mi powiedział) - dostał warunek że o siebie zadba i jeśli uda mu się zbić wyniki to na razie leków nie dostanie. Że ma odpoczywać i unikać stresu i wysiłku.
Czy to wszystko trzyma się kupy?
Edytowane przez herbatka dnia 16/09/2011 13:15
 
Czader
#8 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 14:21
Awatar

Pasjonat


Postów: 5149
Data rejestracji: 29.09.10

[i]O jego chorobie wiem tyle ile usłyszałam od niego i to nie wprost. Wiem, że kiedyś brał leki i że je odstawił. Że bardzo nie chce brać leków, bo robią z niego "warzywo". Że był teraz u lekarza, robił badania - m.in EEG i poziom adrenaliny (mówię co mi powiedział) - dostał warunek że o siebie zadba i jeśli uda mu się zbić wyniki to na razie leków nie dostanie. Że ma odpoczywać i unikać stresu i wysiłku.
Czy to wszystko trzyma się kupy?[/i]

Cześć Herbatka ;-)
To wszystko trzyma się kupy, ale jako "dwubiegunowiec" powiem Ci: "uważaj". Nie branie leków powoduje "rzuty" - raz popada się w skrajną depresję, raz w skrajną euforię, cholernie męczące zarówno dla osoby chorej, jak i dla otoczenia ( a może właśnie bardziej dla otoczenia niż dla osoby chorej ) . Co do warunków jakie postawił lekarz - interesujące ;-) Zwłaszcza jak zamierza "zbijać te wyniki". Odpoczywanie, unikanie stresu i wysiłku: uważaj by nie zrobić z siebie dla niego "niewolnicy".
 
sigma
#9 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 14:48
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Witaj, Herbatko... ja też się uśmiechnęłam, widząc takiego nicka Smile
Myślę, że dwa miesiące znajomości to może być dla kogoś trochę za mało, żeby się do końca otwierać, opowiadać o chorobie... może jak zobaczy, że jesteś z nim również w kryzysie, to zaufa Ci bardziej i będziecie rozmawiali również o chorobie?
Takie szukanie diagnozy w ciemno, na podstawie tego, co wiesz od niego, może się okazać mocno nietrafione, więc nie przywiązuj się za bardzo do tego, że coś wydaje się pasować akurat do dwubiegunówki Wink
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
herbatka
#10 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 14:57
Awatar

Medalista


Postów: 603
Data rejestracji: 16.09.11

dzięki sigma
wszystko przede mną

przenosze się do Hyde Parku - do herbaciarni
 
Life
#11 Drukuj posta
Dodany dnia 16/09/2011 16:14
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 3356
Data rejestracji: 26.02.10

SmileWitaj
[b][color=#00cc00]Bój się i idź do przodu Wink[/color][/b]

Dla odmiany szczęśliwa Grin
i wkur@@@na... Aaa... Już mi przeszło Pfft
 
Nadzieja
#12 Drukuj posta
Dodany dnia 18/09/2011 18:28
Awatar

Pasjonat


Postów: 5532
Data rejestracji: 20.08.08

WitajSmile
[color=#333399]"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany."
Carlos Ruiz Zafón " Cień Wiatru"[/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Witajcie! Przedstaw się 2 14/05/2023 15:49
Witajcie po przerwie Przedstaw się 12 26/07/2018 22:42
Witajcie :) Przedstaw się 6 16/01/2018 20:05
Witajcie Przedstaw się 5 06/01/2018 21:10
Witajcie:-) Przedstaw się 5 01/11/2017 16:08

50,384,490 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024