Mam Efkę - regulamin
Ostatnia aktualizacja: 21/06/2018 16:44

Regulamin mam eFkę

Rejestrując się w portalu \"mam eFkę\" akceptujesz regulamin. Nieprzeczytanie go nie stanowi uzasadnienia dla łamania zasad. Nikt nie jest zwolniony z zasad - pisząc na forum oświadczasz, że jesteś w stanie pozwalającym na branie odpowiedzialności za swoje słowa.

Portal (wraz z forum) mam eFkę daje możliwość nawiązania kontaktu z osobami, które mają różne doświadczenia związane z problemami psychiatrycznymi, możliwość wymiany informacji i opinii. Nie oferujemy natomiast konsultacji psychiatrycznych czy psychologicznych w żadnej formie.

§1 Zasady ogólne

 1. Na Forum istnieje obowiązek przestrzegania przepisów polskiego prawa i netykiety.
 2. Nie wolno obrażać innych użytkowników.
 3. Nie wolno nakłaniać do zachowań szkodliwych dla zdrowia i ich promowania w jakiejkolwiek postaci, również graficznej. Jako zachowania zabronione na forum wymienia się między innymi rozmowy o:
  - wadze (w tym podawanie swojej wagi, BMI, wymiarów etc.),
  - sposobach na odchudzanie,
  - sposobach na popełnienie samobójstwa,
  - łączeniu leków z alkoholem.
  Ostateczna ocena spornego postu należy do administratorów i moderatorów. Informacje o próbach samobójczych należy konsultować z moderatorami przed umieszczeniem na forum.
 4. Każdy użytkownik może korzystać tylko z jednego konta. W przypadku gdy użytkownik ma uzasadnione podstawy (do oceny administracji), aby porzucić stare konto i założyć nowe, powinien zgłosić ten fakt administracji forum, tak, aby stare konto mogło zostać zablokowane. Wskazane jest także, aby w miarę możliwości poinformować innych użytkowników o takiej zmianie.
 5. W przypadku, gdy ktoś z użytkowników deklaruje zamiary samobójcze, informacja taka wraz z dostępnymi danymi tego użytkownika (e-mail podany przy rejestracji oraz numer IP, z którego wysłano wiadomość) będą przekazywane policji.
 6. Zakazane jest nagabywanie innych użytkowników za pomocą prywatnych wiadomości - dotyczy to również osób przeprowadzających badania.
 7. 7. Z forum mogą korzystać osoby, które w momencie rejestracji są pełnoletnie.

§ II Profil użytkownika

 1. Zakaz umieszczania danych osobowych i informacji pozwalających na identyfikację użytkownika, poza danymi koniecznymi do funkcjonowania forum (IP, nick, adres email). Wszelkie dane pozwalające na identyfikację użytkownika wprowadzone przez niego, może on zmienić lub usunąć.
 2. Login nie może wynikać z nazw schorzeń (typu np. schizofreniczka lub bulimiczny), nie może również zawierać negatywnych określeń (typu np. beznadziejna lub tłusta_świnia).
 3. Sygnatura użytkownika nie może przekraczać 4 linijek tekstu, a jeżeli jest w formie graficznej nie może być większa niż 300px (szerokość) na 100px (wysokość) oraz nie może w istotny sposób spowalniać ładowania się forum.

§III Pisanie na forum

 1. Nowi użytkownicy, zanim uzyskają możliwość pisania we wszystkich działach forum, są zobowiązani do przedstawienia się w dziale Przedstaw się. Nie dotyczy to osób, które rejestrują się, aby skorzystać z działu Ogłoszenia.
 2. W postach należy nawiązywać do tematu wątku, a wątki zakładać w odpowiednich działach.
 3. Nie powtarzać tematów.
 4. Nie wolno dublować postów, nie wolno dzielić wypowiedzi na kilka postów następujących po sobie. Należy korzystać (jeżeli dostępna) z funkcji edycji.
 5. Nie można wklejać całych artykułów. Dozwolone jest cytowanie z wyraźnym podaniem źródła oraz oznaczeniem cytatu - pod warunkiem, że autor nie zabrania cytowania.
 6. Nie wolno reklamować innych forów o podobnej tematyce, czy produktów leczniczych.
 7. Osoby poszukujące chętnych do wypełnienia ankiet, przeprowadzenia wywiadów itp. itd. mogą zamieszczać swoje ogłoszenia w specjalnym dziale Ogłoszenia. Tego typu tematy zakładane w innych działach będą kasowane.
 8. Kolor czerwony jest zarezerwowany dla administracji i moderatorów.
 9. Użytkownicy, którzy nie napiszą na forum żadnego posta w ciągu 3 miesięcy, będą usuwani z grupy Aktywnych Użytkowników. Odzyskanie uprawnień jest możliwe po zwróceniu się do Administratora lub Moderatorów. Prośby będą rozpatrywane indywidualnie.

§IV Zmiany regulaminu

 1. Zastrzegamy sobie prawo zmiany regulaminu.
 2. O zmianach użytkownicy będą informowani, a okres na wprowadzenie zmian wynosi 7 dni.
 3. W przypadkach uzasadnionych okres karencji może zostać skrócony

§V Moderacja, kary porządkowe

 1. Moderatorzy i administratorzy to użytkownicy należący do \"Grupy Trzymającej Władzę\".
 2. Moderatorzy i administratorzy mają prawo: - Kasowania postów lub całych wątków jeżeli łamią powyższy regulamin. - Edycji postów, profilów lub tematów łamiących regulamin - z zaznaczeniem czerwonym kolorem edytowanego fragmentu (jeżeli możliwe). - Przyznawania użytkownikom ostrzeżeń. - W przypadku przewlekłego łamania regulaminu lub poważnych wykroczeń zastosowanie znajdą:
  a) okresowy ban 24 godziny
  b) okresowy ban 7 dni
  c) okresowy ban 30 dni
  d) całkowite zablokowanie konta
 3. W sytuacjach spornych i/lub nieopisanych w regulaminie ostateczna decyzja należy do moderatorów i administratorów.
 4. Decyzje moderatorów i administratorów nie podlegają publicznej dyskusji, a odwołać od nich można się do głównego administratora korzystając z prywatnej wiadomości lub e-maila.

Polityka prywatności

 • Pod adresemtu jest opisana polityka prywatności.