Stop dopalaczom
Dodane przez Makro dnia 07/01/2009 22:46
Od pewnego czasu są w Polsce sprzedawane substancje narkotyczne, których nie ujęto w żadnych polskich przepisach i wykazach. Pod nazwą dopalacze sprzedawano ich duże ilości, grając na nosie wszystkim osobom zajmującym się walką z narkomanią.


Treść rozszerzona
Od pewnego czasu są w Polsce sprzedawane substancje narkotyczne, których nie ujęto w żadnych polskich przepisach i wykazach. Wykorzystując luki w polskim prawie, pod nazwą dopalacze sprzedawano duże ilości substancji odurzających, grając na nosie wszystkim osobom zajmującym się walką z narkomanią.

Całe szczęście, z informacji prasowych wynika, że wreszcie podjęto z dopalaczami walkę.
Na pochwałę zasługuje fakt, że do zakończenia tego procederu wykorzystano instrumenty prawne. Do sklepów z dopalaczami wysłano kontrolerów z zaleceniem sprawdzenia każdego możliwego aspektu ich funkcjonowania. Miło jest wreszcie przeczytać, że nasze urzędy zamiast powodować czyjąś tragedię, wykorzystały swoją władzę w chwalebny sposób.

Miejmy nadzieję, że wspomniane kontrole zakończą się w dniu wprowadzenia w życie znowelizowanej Ustawy o Zapobieganiu Narkomanii.

W tym przypadku sądzę, że dużą rolę odegrały media, nagłaśniające cały proceder (mimo, że przez pewien okres zwiększyły tym sklepom obroty).