19 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
1 dzień Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
6 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: Sprawy organizacyjne :: Przedstaw się
 Drukuj temat
Cześć, jestem borderlineowa.
verdemia
#41 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 01:34
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

[b]"to Ty zaklasyfikowałaś mnie do nieobiektywnych z powodu wieku."[/b]
powtarzam: nic takiego nie powiedziałam/napisałam. Proszę się nie doszukiwać.
 
borderlineowa
#42 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 01:36
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 27
Data rejestracji: 24.07.11

verdemia napisał/a:
"A propos obiektywizmu...na ile ktoś mając 17 lat i "niby" stwierdzone eFki może byc obiektywny?... myśliciel"

Jasne, że nie napisałaś dosłownie. Ale podważyłaś mój obiektywizm.
 
verdemia
#43 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 01:43
Złoty Forumowicz


Postów: 1809
Data rejestracji: 29.07.09

Nic nie podważyłam. Możemy się kłócić o twoje doszukiwanie sie w kazdym słowie czegoś innego wieczność, bez sensu.
Ale mi się nie chce. Nie zależy mi Wink tak ja na tym co mysli/czuje/kim jest twoja mama czy ty, sorry... Wink
 
martyna
#44 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 08:54
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Bordelineowa może byś tak spojrzała ciut dalej niż na czubek własnego noska?
Piszesz, że masz 17 lat a później rzucasz bardzo fachowymi stwierdzeniami dot zmian w móżdżku to mniemam że jesteś inteligentną osóbką i wiesz że w wieku 17 lat jest za wcześnie by móc diagnozować " na stałe " np zaburzenia osobowości - nie uważasz?
wiele osób Ci to napisało i napisało dlaczego, a ja mam wrażenie że na siłę coś chcesz udowodnić? tylko po co? dlaczego akurat z nami chcesz " walczyć" ?
A możesz napisać coś o sobie co lubisz robić ? co kochasz? ... tai bardziej ludzko a nie drapieżnie? Kwiatek
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
borderlineowa
#45 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 11:30
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 27
Data rejestracji: 24.07.11

"Bordelineowa może byś tak spojrzała ciut dalej niż na czubek własnego noska? "

Uwaga nie na miejscu.


"Piszesz, że masz 17 lat a później rzucasz bardzo fachowymi stwierdzeniami dot zmian w móżdżku to mniemam że jesteś inteligentną osóbką i wiesz że w wieku 17 lat jest za wcześnie by móc diagnozować " na stałe " np zaburzenia osobowości - nie uważasz? "


Tak napisałam. Kolejna uwaga nie na miejscu.


"wiele osób Ci to napisało i napisało dlaczego, a ja mam wrażenie że na siłę coś chcesz udowodnić? tylko po co? dlaczego akurat z nami chcesz " walczyć" ? "


Walczyć? Podaje normalne argumenty i mam prawo ich bronić, zwłaszcza, kiedy ktoś je podważa w tak bzdurny sposób, nie dając żadnych kontrargumentów, tylko podważając wiarygodność ze względu na wiek.


"A możesz napisać coś o sobie co lubisz robić ? co kochasz? ... tai bardziej ludzko a nie drapieżnie?"


Po co? O tym, co lubię, rozmawiam ze znajomymi. Ja tu nie szukam przyjaciół. Napisałam, po co tu jestem.



 
tajfunek
#46 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 13:02
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

tak w ogóle to witaj na forum.
fajnie, że szukasz ludzi z podobnymi problemami. Nie wiem co Ci daje kurczowe trzymanie się swoich etykietek. Starasz się być mądrzejsza od lekarzy, masz swoje tezy. Czasami nadmiar wiedzy bywa szkodliwy. Może warto skupic się na swoich faktycznych problemach, rozwiązywać je na terapii, niż się diagnozować czy innych, sorry ale lekarzem nie jesteś, więc wyluzuj trochę. Ludzie starają się z Tobą normalnie porozmawiać a Ty ciągle swoje. Podziel się swoimi doświadczeniami, problemami, a nie wyczytanymi regułkami z neta.
Niepotrzebnie się tak nakręcasz, wrzuć na luz a będzie ok Smile
 
borderlineowa
#47 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 15:05
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 27
Data rejestracji: 24.07.11

"Starasz się być mądrzejsza od lekarzy, masz swoje tezy."

Jakie swoje tezy? I od jakich lekarzy?


"Może warto skupic się na swoich faktycznych problemach, rozwiązywać je na terapii, niż się diagnozować czy innych, sorry ale lekarzem nie jesteś, więc wyluzuj trochę. Ludzie starają się z Tobą normalnie porozmawiać a Ty ciągle swoje. Podziel się swoimi doświadczeniami, problemami, a nie wyczytanymi regułkami z neta."

Po to tu jestem, ale inni zaczęli negować diagnozę, KTÓRĄ WYSTAWIŁ PSYCHOLOG, A NIE JA SAMA. To nie ja to nakręciłam.
 
tajfunek
#48 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 15:22
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

[quote]mam większość objawów, oprócz rozszczepienia[/quote]
tak powiedział lekarz czy Ty sobie wyczytałaś na necie?
Posługujesz się pojęciami, choć nie do końca znasz ich znaczenie.
Przeczytasz co na wikipedi i myślisz, że to wystarczy. Zostaw to lekarzom, albo idź na medycynę dokształcić się w tym kierunku. Wtedy będziesz miała możliwość głębszego zrozumienia pojęć, o których mówisz.
Piszesz o zmianach w mózgu, które rzekomo masz,a tak naprawdę nie są potwierdzone żadnymi badaniami, czy opinią lekarza. Tak naprawdę przyczyn tego co opisujesz może być więcej. Jednej z osób z forum wykluczyłaś jakies zaburzenie, stawiając swoje diagnozy, na jakiej podstawie to robisz? bo na pewno nie na podstawie fachowej wiedzy. Chcesz się dowartościować, uważając się za najmądrzejszą?
Napisz może z czym masz problem, a nie ciągle o diagnozie. Dla mnie to jest ważniejsze: PROBLEM a NIE DIAGNOZA.
 
Eternal Girl
#49 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 16:54
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 14
Data rejestracji: 19.01.11

Borderlineowa, mam taką malutką sugestię: spotkaj się z jakimś psychiatrą, poproś o diagnozę, porozmawiaj i powiedz, że masz już opinię psychologa, która sugeruje, iż masz chwiejność emocjonalną. Myślę, że specjalista poradzi Tobie, co dalej z tym fantem zrobić, ewentualnie potwierdzi, czy zaprzeczy diagnozie psychologa. Swoją drogą, to faktycznie z lekka walczysz z ludźmi tutaj, trzymając się kurczowo tego, co sama piszesz. Czasami warto otworzyć się na sugestie innych ludzi. I piszę to z doświadczenia - mam 40 lat, od 21 lat mam wielokrotnie potwierdzane dwie diagnozy, wiem, że tylko dokładne badania psychometryczne i konsultacje ich wyników z psychiatrą, mogą stanowić podstawę pod ustalenie diagnozy.

Zapomniałam wspomnieć, że z wykształcenia jestem psychologiem klinicystą dzieci i młodzieży.
Edytowane przez Eternal Girl dnia 30/07/2011 16:58
-----------------------
posted by
The Eternal Girl
F 60.3 & F 50.0
-----------------------
If You want to say something stupid, better keep silent...
 
www.theeternalgirl.wordpress.com
sensitivechild
#50 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 17:29
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

A mi tam się wydaje, choć to moje subiektywne odczucie, że Ty po prostu chcesz mieć to zaburzenie, nie wiem z jakich przyczyn. Może dobrze Ci w jakiś sposób z tym i coś Ci to daje. Generalnie człowiek wolałby takowych problemów nie mieć, coś z tym robić. Trochę podważasz w pierwszym poście tę diagnozę (może po to,żeby nikt nie pomyślał, że Ci się ona podoba), po czym zaciekle udowadniasz, że to zaburzenie masz, bo wszystkie objawy, oprócz rozszczepienia (na całe szczęście). No i się powtórzę - z jednej strony niby miałaś wątpliwości co do tego borderline, a z drugiej taki sobie nick nadałaś, żeby tylko nikt nie miał co do tego wątpliwości i nie daj Bóg się jeszcze sprzeciwiał.
Ja tam żadnym specjalistą nie jestem, ale Eternal Girl jest w tej kwestii z pewnością autorytetem.
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
sensitivechild
#51 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 17:30
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

Poza tym w mojej karcie u psychiatry widniała ta diagnoza, ale nie siedzę tutaj i nie wpieram tego faktu wszystkim tu obecnym. Chyba nie o to tutaj chodzi. No ale jesteś wolnym człowiekiem.
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
borderlineowa
#52 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 19:30
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 27
Data rejestracji: 24.07.11

"mam większość objawów, oprócz rozszczepienia

tak powiedział lekarz czy Ty sobie wyczytałaś na necie?
Posługujesz się pojęciami, choć nie do końca znasz ich znaczenie."

Chyba sam nie znasz. Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Znowu piszesz jaki zarzut, który nijak się ma do mnie.

"Napisz może z czym masz problem, a nie ciągle o diagnozie. Dla mnie to jest ważniejsze: PROBLEM a NIE DIAGNOZA. "

Chciałam! To Wy czepiliście się diagnozy, a potem się dziwicie i naskakujecie.

"Chcesz się dowartościować, uważając się za najmądrzejszą?"

To, że Ty tak robisz, nie znaczy, że masz prawo oceniać innych swoją miarką. Inaczej tego nie można nazwać...

 
borderlineowa
#53 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 19:33
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 27
Data rejestracji: 24.07.11

"A mi tam się wydaje, choć to moje subiektywne odczucie, że Ty po prostu chcesz mieć to zaburzenie, nie wiem z jakich przyczyn. Może dobrze Ci w jakiś sposób z tym i coś Ci to daje."

Miałam robione testy i psycholog rozmawiał z moją matką. Swoje wrażenia zachowaj więc dla Siebie.
 
Eternal Girl
#54 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 20:19
Awatar

Rozgrzewający się


Postów: 14
Data rejestracji: 19.01.11

Borderlineowa, ja się akurat niczego i nikogo nie czepiam, ale mam pytanie, na które jeszcze nie odpowiedziałaś, choć nie musisz, jeśli nie chcesz: czy byłaś u psychiatry z wynikami testów i ich opisem, bo zapewne takie materiały posiadasz od psychologa..? To naprawdę najlepszy sposób, by wiedzieć o sobie więcej. Psycholog sam nie jest w stanie zdiagnozować przypadku - może tylko, posiłkując się metodami badawczymi, probabilistycznie określić, w jakim kierunku szukać zaburzenia, ale samo zaburzenie określa już psychiatra.
-----------------------
posted by
The Eternal Girl
F 60.3 & F 50.0
-----------------------
If You want to say something stupid, better keep silent...
 
www.theeternalgirl.wordpress.com
tajfunek
#55 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 20:26
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Zachowujesz się ja rozwydrzony dzieciak, któremu na nic nie wolno zwrócić uwagi. Najlepiej byłoby jak wszyscy by Ci przytakiwali. Czemu zabraniasz wyrażenia komuś swojej opinii ?
[quote]Swoje wrażenia zachowaj więc dla Siebie. [/quote]
Ty masz tylko prawo ją wyrażać?
Na jakiej podstawie stawiasz innym diagnozy?
Wszystko co się do Ciebie pisze odbierasz jako atak, a wcale nim nie jest.
 
martyna
#56 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 20:30
Awatar

300% normy


Postów: 11241
Data rejestracji: 07.08.09

Tajfunek odpuść, nie warto .... po co się denerwować a sama dyskusja do niczego nie prowadzi, lat świetlnych Wam braknie a jeśli ktoś uważa się za wszechwiedzącą to taką pozostanie.
Życie jest zbyt krótkie, aby pić kiepską herbatę, czytać złe książki i marnować czas na ludzi, dla których nic nie znaczymy.
 
tajfunek
#57 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 20:37
Awatar

300% normy


Postów: 7284
Data rejestracji: 31.05.09

Masz rację, nie warto...szkoda nerwów.
I tak się nie dogadamy....a szkoda Sad
 
hadassa
#58 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 20:45
Awatar

Złoty Forumowicz


Postów: 1611
Data rejestracji: 13.03.10

Witaj BorderlineowaSmile
Może zacznę od tego, że to że masz 17 lat, nie jest zżadnym zarzutem, po prostu jest faktem z którego wynikają pewne konsekwencje, np: mając 17 lat masz mniejsze doświadczenie niż osoby 30 czy 40 letnie. I to też nie jest zarzut, po prostu tak jest. Piszę o tym dlatego, bo doszło w tym wątku do pewnych, moim zdaniem, niepotrzebnych starć, które wynikły z niezrozumienia, tak uważam.
Myślę, że dobrze zrobiłaś pisząc na tym forum, bo tu piosze rzeczywiście dużo osób z różnymi trudnościami psychicznymi i można znależć wsparcie w trudnych chwilach, które zdarzają się nader często posiadaczom eFek...
Co do diagnozy, nie wypowiadam się, bo się nie znam, wiem natomiast, że moje problemy z psychiką zaczęły się w wieku około 16-17 lat, obecnie mam 33. Wtedy byłam tylko u psychologa u psychiatry nie i myślę, że to był błąd. Dlatego odwiedź koniecznie psychiatrę, bo tak jak ktoś już tu napisał, to lekarz jest od stawiania diagnozy, psycholog może tylko coś zasugerować.
Pozdrawiam
[color=#660099][i]" A ja jestem proszę Pana na zakręcie
moje prawo, to jest pańskie lewo.
Pan widzi krzesło, ławkę, a ja rozdarte drzewo.(...)
Ode mnie widać niebo przekrzywione..."[/i][/color]
 
lisbeth
#59 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 21:59
Rozgrzewający się


Postów: 29
Data rejestracji: 27.06.11

[quote][b]borderlineowa napisał/a:[/b]
Nie są bezsensu, bo zmiany te widać właśnie w zachowaniu. [/quote]

zachowanie takie a nie inne nie świadczy od razu o zmianach w mózgu. Przecież takie rzeczy diagnozuje się na podstawie badań, na przykład tomografii, nie inaczej
 
sensitivechild
#60 Drukuj posta
Dodany dnia 30/07/2011 22:09
Awatar

Platynowy forumowicz


Postów: 2771
Data rejestracji: 04.12.10

[quote]Miałam robione testy i psycholog rozmawiał z moją matką. Swoje wrażenia zachowaj więc dla Siebie. [/quote]

Nie wiem czy wiesz, ale trafiłaś na forum, a na forum wyraża się swoje zdanie na różne tematy.
[color=#ff00cc]''Two and a half years ago, hell came to pay me a surprise visit" Andrew Solomon[/color]
[b][color=#ff9900]
"-Puchatku? -Tak Prosiaczku? -Nic- powiedział Prosiaczek biorąc Puchatka za łapkę - Chciałem się tylko upewnić,
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Czesc Przedstaw się 2 27/11/2023 23:01
Cześć Przedstaw się 2 24/10/2023 17:03
Cześć Przedstaw się 6 27/02/2022 16:04
Kim jestem? Choroba afektywna dwubiegunowa 4 13/09/2021 20:52
w tym swiecie jestem jeszcze ja Przedstaw się 4 23/07/2020 18:12

50,261,431 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024