23 Kwietnia 2024
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnie


Hernandez Hafsa Hernandez Hafsa
4 dni Offline
Klara Klara
3 tygodni Offline
Nieustraszona Nieustraszona
3 tygodni Offline
swistak swistak
7 tygodni Offline
Alia Alia
7 tygodni Offline
Ostatnio zarejestrował się: Hernandez...
Ogółem Użytkowników:2,202
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18/12/2022
Cześć, Rafa!

15/12/2022
Dzień Dobry Wszystkim Smile

06/10/2022
zdrowia

06/10/2022
Covid zapukał do moich drzwi poraz kolejny ten już ze szpitalem w tle. Stres

17/07/2022
Romek, nowi użytkownicy mają zablokowaną możliwość pisania na Forum - najpierw muszą się przedstawić w dziale "przedstaw się".

Archiwum shoutboksa
Zobacz temat
Mam Efkę :: O psychiatrii :: Depresja
 Drukuj temat
Efka a higiena osobista
RedKate
#21 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2012 21:30
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

A ja mam jeszcze inne wrażenie. Mi po prostu wtedy wisi jak wyglądam i czy czuję się zadbana i atrakcyjna. Mam w nosie jak wyglądają moje włosy, o makijażu nawet nie ma co wspominać. NIC mi się nie chce. A z domu też nie wychodzę, więc mi to wszystko powiewa...
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
ef
#22 Drukuj posta
Dodany dnia 16/10/2012 21:37
Awatar

Pasjonat


Postów: 6498
Data rejestracji: 16.02.11

nie, u mnie to nie kwestia "jest mi obojętne jak wyglądam" - chociaż ubieram się najczęściej tak, że można odnieść takie wrażenie.
nie wiem czy to kwestia swojego stosunku do ciała. może, ale jeśli tak to nie wiem jaki mam do niego stosunek i problem musi być gdzieś, gdzie nie jestem do świadoma.

naprawdę mi przykro.
Sad
Wcale nie umarłeś lecz śpisz, jeszcze życie wyjdzie Ci.
 
Klara
#23 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 18:01
Awatar

300% normy


Postów: 7047
Data rejestracji: 16.04.12

Aż dziwne, bo pomimo mojej niechęci do wody, zaczęłam w szpitalu traktować prysznic jako rodzaj rozrywki, przy której ma się zajęte te 15 min.
Wszystko to, co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
 
Aoi33
#24 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 21:29
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Ja z kolei odwrotnie. Dla mnie zapachy są bardzo ważne, lubię je czuć. W szczególności na sobie. Rozróżniać je i rozkoszować się nimi.
Tą ciekawą mieszaninę migdałowego szamponu do moich loków. Delikatnego aczkolwiek posiadającego charakter dezodorantu. Słodkich zawsze obecnych perfum.
Różnorodnych kremów do rąk i miętowej pasty do zębów.

Zapachy są bardzo ważne, wpływają na to jak jesteśmy odbierani, jak inni odbierają nas. Zapach może niemal zmienić postrzeganie.
Lubię obserwować gdy mój zapach otacza i wpływa na innych ludzi. A także gdy ich zapachy wpływają na mnie.

Czy znacie jakieś miejsca gdzie można składać zamówienia na krem i komponować go wedle własnego uznania ? Poszukuję czegoś nowego, delikatnego i przyjemnego.

Czym jednak byłby te zapachy, gdyby nie właściwy podkład. Ciało musi być czyste i świeże, jeśli zapach ma być szczery. W innym wypadku będzie przykry - podszyty fałszem.
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
RedKate
#25 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 21:35
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

[quote]Czy znacie jakieś miejsca gdzie można składać zamówienia na krem i komponować go wedle własnego uznania ? Poszukuję czegoś nowego, delikatnego i przyjemnego.[/quote]

Mam namiar na znajomą która robi sama kosmetyki z naturalnych składników. Jak bardzo chcesz to podam namiar na priv.
A w ogóle to mnie przerażasz, albo sobie z nas jaja robisz, albo niezły z Ciebie oryginał.

Mój dziadek mówił, że prawdziwy mężczyzna pachnie wódką, koniem i tytoniem Pfft. Grin
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Aoi33
#26 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 21:51
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Dlaczego oryginał ?
Kwestia zapachu i higieny jest dla mnie niezwykle istotna. Zapachy są jak kolory ubrań. Muszą zostać do siebie dopasowane jak puzzle. Inaczej będziemy pachnieć i/lub wyglądać koszmarnie. Wolałbym nie iść niż wyjść z domu nie odpowiednio do tego przygotowanym.

Bycie wystawionym na różne zapachy jak i dźwięki to czysta przyjemność. Nawet teraz słucham "Burzy" Vivaldiego i rozkoszuje się zapachem swojego niestety dość prymitywnego kremu do rąk.

Oczywiście, że chcę. Nie wiem czy przyjdzie mi skorzystać. Ale z pewnością z chęcią się zapoznam.
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
sigma
#27 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 21:55
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 12627
Data rejestracji: 12.02.11

Metroseksualiści są wśród nas Pfft
karą za niewiarę będzie lęk
który już nie zechce opuścić mnie
 
Aoi33
#28 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:01
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Z ciekawości sprawdziłem ten termin i w większej części do mnie nie pasuje.
Nie wiem skąd ta moda na "metroseksualizm" - to pojęcie zupełnie absurdalne, szczególnie, że w poszczególnych wiekach to mężczyźni przywiązywali większą wagę do higieny.
Widać to chociażby w pudrowaniu włosów i twarzy, goleniu nóg aby dobrze wyglądały w pończochach.
Tak pończochy były bardziej domeną męską bo noszone na wierzchu.
A także w perfumowanych chustkach i naprawdę wielu innych drobiazgach.

Nie postrzegam tego, że chcę o siebie dbać jako coś złego. Złym jest coś zupełnie odwrotnego, że ludzie o siebie nie dbają.
Gdyby mieli choć odrobinę więcej smaku, to nie trzeba byłoby martwić się o to, że przechodząc przykleję się do kogoś w autobusie. Czy zemdleję z braku świeżego powietrza bo ktoś nie mył się ze trzy dni i cuchnie gorzej niż zwłoki.
Edytowane przez Aoi33 dnia 04/11/2012 22:02
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
Pogodna
#29 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:03
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Co to znaczy wg Ciebie pudrować włosy?
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
Aoi33
#30 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:14
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Z tego co wiem czyniono tak w wieku XVIII w kręgu kultury europejskiej. Nie znam jednak szczegółów, czytałem o tym tylko przelotnie.
Podejrzewam, że zabieg ten miał nadać włosom konkretny wygląd i najczęściej zastępował mycie. Z którym to w tamtym okresie ludzie byli z reguły na bakier.
Nie wiem jednak jak się to odbywało.
Edytowane przez Aoi33 dnia 04/11/2012 22:16
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
RedKate
#31 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:20
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Ja rozumiem, że trzeba o siebie dbać, to co Ty opisujesz Aoi zalatuje mi jednak mocnymi skrajnościami, a ja lubię zdrowy rozsądek. Już się obawiam, jak ja to koszmarnie muszę pachnieć jeśli nie przemyślałam połączenia żelu pod prysznic z perfumami. I czy mój krem do rąk nie jest aby zbyt podrzędny Boisie
I to wszystko w stanie względnie dobrego samopoczucia, w depresji chyba byś mnie omijał na kilometr GrinGrinGrin
Edytowane przez RedKate dnia 04/11/2012 22:21
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Aoi33
#32 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:27
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Nie są to wcale przesadne skrajności.
Ot poranny prysznic, golenie, mycie zębów i nakładanie kremu na ręce. Wybór kosmetyków i przyborów higienicznych to już kwestia estetyki i smaku.
Można dokonywać prostych czynności z pewną dozą regularności lub można robić to regularnie i świadomie. Ja zaś wybrałem ten drugi wariant bo wydał mi się najrozsądniejszy.

Podstawą mojej egzystencji jest moja mowa, talenty aktorskie i to jak odbierają mnie ludzie. To też zawsze pozwalało mi osiągać to, czego pragnę.
To dla mnie takie samo narzędzie jak dla lekarza stetoskop czy pędzel dla malarza.

Ps: Cóż z tymi namiarami ? : )
Edytowane przez Aoi33 dnia 04/11/2012 22:27
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
Pogodna
#33 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:37
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 3860
Data rejestracji: 23.06.10

Tak sie sklada, ze pudrowanie wlosow to prymitywny sposob na ukrycie loju na wlosach-nie ma walorow pielegnacyjnych, czy pachnacych. To jest cos co sypiesz na leb zeby nie bylo widac ze masz tluste wlosy.
Nieśmiertelność jest bardzo łatwa do osiągnięcia. Wystarczy nie umierać.
 
RedKate
#34 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:39
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Czynności to jedno, przywiązywanie do nich wagi to drugie. Oczywiście masz do tego prawo, a ja mam prawo sobie wyrazić o tym opinię. Jakby mi facet zaczął rozprawiać w domu o kompozycji zapachowej kremu do rąk, już by pewnie spał na schodach Wink.
Zostawmy ten temat, każdy to widzi po swojemu.

Namiar wyślę, jak się upewnię, czy ta osoba w ogóle się jeszcze tym zajmuje. Chyba nie zamierzasz zamawiać już dziś Wink?
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Perfidia
#35 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:45
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

[quote]Jakby mi facet zaczął rozprawiać w domu o kompozycji zapachowej kremu do rąk, już by pewnie spał na schodach[/quote]

Święte słowa Smile

[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Aoi33
#36 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:51
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Chyba już wiem dla czego nie byłem w związku, i raczej nigdy nie będę : )
Choć to raczej mój wybór, bo propozycji już kilkanaście padło. Aczkolwiek takie stwierdzenia tylko potwierdzają, że to nie dla mnie.
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
Perfidia
#37 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 22:53
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 7779
Data rejestracji: 26.01.09

Kobiety są różne. Takie, które wystawiają na schody facetów nieużywających kremu do rąk także Wink
[color=#990099][i]Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć,
a to, co daje się policzyć - nie liczy się.[/i]
[small]A.Einstein[/small][/color]

[small]1,6180339887498948482045868343656...[/small]
 
http://antyproana.blox.pl
Karol
#38 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 23:06
Awatar

Srebrny Forumowicz


Postów: 1156
Data rejestracji: 23.06.12

U mnie higiena w depresji nie istnieje, chyba że trzeba wyjść dalej niż do sklepu. Na drugim biegunie - całkiem odwrotnie. Mam jeden mały bzik - perfumy. Mogę na nie wydać każdą kwotę, chociaż teraz akurat to nie pamiętam, kiedy je na sobie miałem...
A co do relacji damsko-męskich, kilka dziewczyn potwierdziło ich znaczenie. Za pierwszym razem sam byłem zaskoczony, bo już dawno przestałem je na sobie czuć.
[i]The barbarians come out at night.[/i]
 
Aoi33
#39 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 23:06
Awatar

Startujący


Postów: 197
Data rejestracji: 27.10.12

Co nie zmienia faktu, że i tak się w związku nie znajdę. To, jak i sami w sobie ludzie mnie męczą. Nie narzekam na brak popularności, dostawałem walentynki, numery telefonów. Flirtowano ze mną. Ale to po prostu mnie mierzi. A jako że dodatkowo jestem aseksualny. To tym bardziej nie mam powodu.

Co do kwestii dobrego i ładnego zapachowo kremu, to czepiła się mnie już wiele miesięcy temu. Marzy mi się kompozycja zapachowa migdału i lawendy. Aczkolwiek to się jeszcze może wielokrotnie zmienić.
[color=#3300cc]Nie, wolę ciebie takiego, jakim jesteś.[/color]
 
RedKate
#40 Drukuj posta
Dodany dnia 04/11/2012 23:14
Awatar

Grupa Trzymająca Władzę


Postów: 2185
Data rejestracji: 06.07.12

Karol - z tymi perfumami to fakt. Facet nie może pachnieć "Przesmysławką".
Jako, że uroda męska jest bardzo trudna do ocenienia (podobno wystarczy, żeby mężczyzna był tylko ciut ładniejszy od diabła Wink ) to ja widzę dwa bardzo ważne męskie kryteria urody: ładny zapach i ładne dłonie. Trzecie, to fajny głos, ale na to nie ma się wpływu.

Ogólnie jestem zdania, że jak nas depresja zżera, to świat się nie zawali i otoczenie nie zwiędnie, jeśli na pewien czas ograniczymy to na tyle ile w ogóle jesteśmy w stanie zrobić. (Moja mama mówi, że od smrodu nikt nie umarł, a od przeciągu niejeden Grin). Zostawmy sobie bycie miss/mister universum na lepsze czasy.

Aoi, to nie wątek o stosunku do związków Wink.
[color=#3399ff][i][small]"Moja doprowadzona do ostateczności dusza doszła do głosu. Z zimną furią, z pełną świadomością tego co robię, przestałam panować nad sobą."
Joanna Chmielewska - "Całe zdanie nieboszczyka"[/small][/i][/color]
 
Przeskocz do forum:
Podobne Tematy
Temat Forum Odpowiedzi Ostatni post
Prawo jazdy a efka Ogólnie o psychiatrii 23 24/11/2021 17:30
aktualnie efka 31.30 Przedstaw się 5 22/07/2015 07:25
Czego Efka chce od bliskich? Zaburzenia odżywiania 5 27/11/2014 20:26
efka Uzależnienia 8 23/01/2010 16:28

50,279,727 Unikalnych wizyt

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2024 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.

2024